اخبار ارز دیجیتال

۸۰۰۰ برابر ارزانتر از اتریوم: ادغام پروتکل نزدیک پروتکل Polygon (MATIC) Nailwal Near (NEAR)

یک ادغام جدید بین دو اکوسیستم آلتکوین اصلی آغاز شده است و راه را برای شبکه های لایه دوم بیشتری که توسط اثبات های ToM پشتیبانی می شوند هموار می کند. به لطف چنین شبکه هایی، مشتریان می توانند در هزینه های تراکنش و منابع زیرساخت صرفه جویی کنند.

لایه DA نزدیک اکنون Polygon CDK را تغذیه می کند: چرا این مهم است؟

به لطف ادغام بین Polygon CDK، یک کیت توسعه منبع باز L2، و پلتفرم Near's Data Availability، کاربران می توانند تراکنش ها را ۸۰۰۰ برابر ارزان تر از شبکه اصلی اتریوم (ETH) انجام دهند. این مورد توسط Sandeep Nailwal بنیانگذار Polygon با ۲۷۳۰۰۰ دنبال کننده خود در X به اشتراک گذاشته شد.

رده دسترسی اطلاعات نزدیک (نزدیک به DA) اکنون برای همه مشتریان Polygon CDK در دسترس است. این به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می دهد تا لایه ۲ خود را با قدرت ZK برای موارد مختلف توسعه دهند و راه اندازی کنند.

توسعه دهندگان می توانند ویژگی های قابل تنظیم (هزینه های تراکنش، رمز بومی، نرخ انتقال) را بدون به خطر انداختن سازگاری EVM، امنیت و تجربه توسعه دهندگان تنظیم کنند.

Illia Polosukhin، یکی از بنیانگذاران NEAR Protocol، بر اهمیت این یکپارچه سازی برای قابلیت فناوری آینده dApps و قابلیت همکاری متقابل شبکه در Web3 تأکید کرد:

ما هیجان‌زده هستیم که NEAR DA را در اختیار جمع‌کننده‌های Polygon CDK قرار دهیم و مزایای دسترسی مقرون‌به‌صرفه و سریع داده‌ها را که با تقسیم‌بندی NEAR برای اکوسیستم مدولار اتریوم مقیاس می‌شود، به اشتراک بگذاریم. این یکی دیگر از همکاری های هیجان انگیز بین NEAR Foundation و Polygon Labs برای ترویج Chain Abstraction و ایجاد تجربیات بهتر برای توسعه دهندگان و کاربران است.

تیم Alsom Near Protocol (NEAR) محاسبه کرد که ۲۳۱ کیلوبایت داده تماس در NEAR 0.0016 دلار هزینه دارد، در حالی که همان داده تماس در Ethereum L1 برای کاربران ۱۴۰.۵۴ دلار هزینه دارد.

آیا L2 های بیشتری با پشتیبانی zk عرضه خواهند شد؟

حتی زمانی که Proto-Danksharding در اتریوم (ETH) فعال باشد، این امر منجر به کاهش زیادی در هزینه منابع و افزایش پهنای باند تراکنش می شود.

علاوه بر این، Polygon (MATIC) و Near (NEAR) یک همکاری فنی طولانی مدت برای ایجاد zkWASM، نوع جدیدی از اثبات برای بلاک چین‌های WASM آغاز کرده‌اند.

این راه اندازی شده است تا به توسعه دهندگان Web3 اجازه دهد تا زنجیره های zkWASM ساخته شده بر روی NEAR DA را ایجاد کنند. در نهایت، محصولات این همکاری برای هر دو مرحله EVM و WASM معنادار خواهد بود.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا