اخبار ارز دیجیتال

۸۰۰ قربانی کلاهبرداری Bitconnect ‘انبوه’ ۱۷ میلیون دلار غرامت دریافت کردند

در حالی که میلیون‌ها نفر بین تعدادی منتخب قربانی توزیع می‌شوند، هزاران نفر دیگر تحت تأثیر این طرح کلاهبرداری ۲.۴ میلیارد دلاری قرار گرفتند.

گروهی از قربانیان کلاهبرداری رمز ارز طرح سرمایه گذاری BitConnect به طور موقت از طرح کلاهبرداری چند میلیارد دلاری پس از حکم دادگاه به آنها برای دریافت سهمی از ۱۷ میلیون دلار خسارت آزاد می شوند.

بر اساس انتشار همان روز وزارت دادگستری (DOJ)، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی کالیفرنیا دستور بازگشت این طرح “عظیم” را در ۱۲ ژانویه صادر کرد.

۸۰۰ قربانی از ۴۰ کشور، بخشی از ۱۷ میلیون دلار بازپرداخت را دریافت خواهند کرد. این به معنای بازگرداندن ارزش پولی اموال یا زیان به صاحبان آنهاست.

در بیانیه وزارت دادگستری آمده است که Bitconnect یک پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال است که از فناوری‌های اختصاصی مانند «Bitconnect Trading Bot» و «Volatility Software» استفاده می‌کند که ادعا می‌کند سود خالص سرمایه‌گذاران را تضمین می‌کند.

این وعده داده بود که بازدهی ۱% یا ۳۷۰۰% در سال مرکب روزانه.

سرمایه گذاران می توانند بیت کوین (BTC) را معامله کنند و در ازای آن کوین های BitConnect (BCC) دریافت کنند که می توانند با نرخ های بهره مختلف وام دهند.

الان رای بدهید!

با این حال، این شرکت نوشت، کل پلتفرم یک «طرح کتاب درسی Ponzi» بود، زیرا سرمایه‌گذاران اولیه با سرمایه‌های ارائه شده توسط سرمایه‌گذاران جدید پرداخت می‌شدند.

این پلتفرم ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد اما در سال ۲۰۱۸ پس از سرقت ۲.۴ میلیارد دلار از بیش از ۴۰۰۰ نفر در ۹۵ کشور جهان سقوط کرد.

مربوط: چگونه تشخیص دهیم که یک پروژه ارز دیجیتال یک طرح پونزی است یا خیر

ساتیش کومبانی، بنیانگذار ادعایی Bitconnect، توسط وزارت دادگستری در فوریه ۲۰۲۲ متهم شد. او همچنین در هند تحت بازجویی پلیس قرار دارد و محل اختفای او در حال حاضر مشخص نیست.

کومبانی (راست) در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۷. تصویر: یوتیوب

گلن آرکارو، مروج ارشد Bitconnect که مستقر در ایالات متحده است، در سپتامبر ۲۰۲۱ به اتهامات توطئه کلاهبرداری از طریق سیم اعتراف کرد و به بازپرداخت ۲۴ میلیون دلار به سرمایه گذاران دستور داده شد.

به گفته وزارت دادگستری، Arcaro و دیگران ۱۵ درصد از پول سرمایه‌گذاران Bitconnect را برای سرمایه‌های ضعیف استفاده کردند تا به نفع صاحبان آن و سایر مروجین استفاده شود.

در ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲، آرکارو به دلیل شرکت در Bitconnect به ۳۸ ماه زندان محکوم شد.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا