اخبار ارز دیجیتال

آخرین سرکوب ۸۰ حساب اینفلوئنسر کریپتو چین را بسته است

مجموع این اکانت ها قبل از حذف بیش از ۸ میلیون دنبال کننده داشتند.

Sina Weibo، یکی از محبوب ترین برنامه های رسانه های اجتماعی چین با بیش از ۲۵۸ میلیون کاربر فعال روزانه، ۸۰ کشور را به استناد قانون رسمی، تبلیغ فعالیت های ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است. من حساب اینفلوئنسر خود را حذف کردم.

بر اساس اعلامیه ۵ سپتامبر، ۸۰ حساب اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال با بیش از ۸ میلیون فالوور در مجموع توسط Weibo “به شدت حذف شده است”. این حساب‌ها متهم به نقض هشت قانون مرتبط با مخابرات، مالی، بانکداری، بازاریابی آنلاین، اوراق بهادار، صرافی‌ها و امنیت اینترنتی هستند و ادعا می‌کنند که در تسهیل ارزهای دیجیتال نقش داشته‌اند.

از زمانی که ممنوعیت رمزنگاری چین در سپتامبر ۲۰۲۱ اجرایی شد، این پلتفرم مرتباً حساب های رمزنگاری شده را از بین می برد. در ماه مارس، Weibo 131 حساب مربوط به ارزهای دیجیتال و فعالیت معاملات سهام را حذف کرد.

بزرگترین سرکوب سراسری در آگوست ۲۰۲۲ انجام شد، زمانی که سازمان فضای مجازی چین (CAC) 12000 حساب اینفلوئنسر Weibo و Baidu مرتبط با ارزهای دیجیتال را به همراه پنج پست تبلیغاتی مرتبط حذف کرد. ۱۰۰۰۰ مورد حذف شد. در حمایت از این تصمیم، CAC نوشت:

”[The purpose is to] از اموال مردم طبق قانون محافظت کنید. به اکثریت کاربران اینترنت یادآوری کنید که مفهوم سرمایه گذاری صحیح را ایجاد کنند، آگاهی خود را در مورد پیشگیری از ریسک افزایش دهند، از شرکت در فعالیت های تبلیغاتی مبادلات ارزهای دیجیتال خودداری کنند و به آسیب اموال شخصی توجه کنند. ”

به طور مشابه، Weibo در یک اقدام اجرایی قبلی گفت:

”[We will] ما به تقویت سرکوب فعالیت‌های اوراق بهادار غیرقانونی در پلتفرم خود ادامه خواهیم داد و هرگونه نقض قوانین مربوطه را به شدت کنترل کرده و هرگز تحمل نمی‌کنیم. ”

از سال جاری، چین با اشاره به فرار سرمایه، پولشویی و نیاز به حفظ تلاش‌های ارز دیجیتال دولتی، فعالیت‌های خصوصی مرتبط با ارزهای دیجیتال را سرکوب کرده است. برخی از این تلاش ها برای سرمایه گذاران غیر چینی آسیب های جانبی دارد.

موارد مرتبط: قربانیان چند زنجیره ای، شواهد جدید فاش شد، در جستجوی پاسخی برای سوء استفاده ۱.۵ میلیارد دلاری

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا