🚨 اخبار ارز دیجیتال

۷۶ درصد از دارندگان رمزارز ویتنام بر اساس ارجاعات سرمایه گذاری می کنند – گزارش

ویتنام در حال حاضر یکی از کشورهای برتر جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال است.

بیش از سه چهارم دارندگان ارزهای دیجیتال در ویتنام تصمیمات سرمایه گذاری خود را از طریق ارجاع دوستان اتخاذ می کنند.

این بر اساس گزارشی است که در ۳۰ آگوست توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر ویتنامی Kyros Ventures و Coin68 همراه با برندهای Animoca منتشر شد. در نظرسنجی از ۳۳۰۰ شرکت‌کننده، ۷۵.۵ درصد از شرکت‌کنندگان اعتراف کردند که هنگام سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال تحت تأثیر توصیه‌ها یا ارجاع‌ها قرار گرفته‌اند.این مقدار ۲.۵ برابر میزان گزارش شده در ایالات متحده است

مطالعه خود، گروه‌های اجتماعی و اخبار رسانه‌ای بزرگترین منابع اطلاعاتی برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در ویتنام هستند که تقریباً از هر دو یکی از این روش‌ها را انتخاب می‌کند.

گزارش بازار ارز دیجیتال ویتنام برای نیمه اول سال ۲۰۲۳ همچنین نشان داد که ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که بازار نزولی قبلاً به پایان رسیده است یا به پایان خود نزدیک می شود. در همین حال، ۷۵ درصد از پاسخ دهندگان خواهان مداخله نظارتی بیشتر در بخش ارزهای دیجیتال بودند.

طبق گزارش Chainalysis، ویتنام در حال حاضر برترین کشور جهان در پذیرش ارزهای دیجیتال و دومین کشور در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که بیش از ۱۹ درصد از بزرگسالان دارای دارایی های دیجیتال هستند. با وجود این، تنها ۹ موسسه آموزشی در ویتنام دوره های بلاک چین را ارائه می دهند و تنها هشت پروژه زیرساختی بلاک چین در آسیای جنوب شرقی وجود دارد.

کاربران ارزهای دیجیتال ویتنامی برای نقدینگی صرافی‌های متمرکز و همچنین نگهداری خود از DEX ارزش قائل هستند. | منبع: کوروش

نزدیک به ۹۰ درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی در حالی که ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار دارند در فعالیت های DeFi شرکت می کنند، در مقایسه با ۷۰.۲ درصد برای GameFi، ۷۳.۷ درصد برای توکن های غیرقابل تعویض، ۹۱ درصد برای امور مالی متمرکز و ۵۴.۹ درصد برای SocialFi. شرکت کنندگان در ترجیح خود برای مبادلات متمرکز در مقایسه با صرافی های غیرمتمرکز به طور مساوی توزیع می شوند. محققان به طور خلاصه بیان کردند:

“تحولات و روندهای فناوری محلی نیز به سرعت در راستای وضعیت جهانی تغییر می کند. در واقع، ممکن است بدانید که ویتنام قبلا بیش از ۱۰۰ پروژه GameFi داشت، اما اکنون به خصوص از زمانی که GM Vietnam زمان آن رسیده است که موج “سازندگان وب ۳” از راه برسد. . [Vietnam Blockchain Week] 2023. ”

مجله: نحوه محافظت از ارزهای دیجیتال در بازارهای ناپایدار: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین بحث می کنند

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا