اخبار ارز دیجیتال

73.3 درصد از کشش‌های تاخیر Q1 در زنجیره BNB رخ داده است: Immunefi


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در این گزارش آمده است که ضرر و زیان ناشی از قالی‌کشی و سایر تقلب‌ها در مقایسه با هک و سوء استفاده، درصد کمی را شامل می‌شود.

بر اساس گزارش 4 آوریل از شرکت امنیت بلاک چین Immunefi، BNB Chain پادشاه عقب ماندگی برای سه ماهه اول سال 2023 است، به طوری که بیش از 73.3 درصد از این کلاهبرداری ها در سراسر اکوسیستم ارزهای دیجیتال در شبکه رخ داده است.

این گزارش با عنوان «از دست دادن ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول 2023» به بررسی هک‌ها و کلاهبرداری‌های مختلف ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول سال جاری می‌پردازد. ما متوجه شدیم که زنجیره‌های اتریوم و BNB با مجموع 68.8٪ از کل ضررهای این شبکه‌ها، دو هدف بزرگ هکرها و کلاهبرداران هستند. زنجیره های BNB به طور خاص 41.3٪ از کل ضررهای هک و کلاهبرداری را تشکیل می دهند.

یک نوع کلاهبرداری، به ویژه، بر زنجیره BNB مسلط بود. این یک نوع کلاهبرداری است که در آن توسعه‌دهنده بدون ارائه محصول یا خدمات پس از جمع‌آوری پول، بسته می‌شود. Immunefi گفت که 73.3 درصد از کل تاخیرها در اکوسیستم ارزهای دیجیتال در زنجیره BNB در سه ماهه اول رخ داده است.

مربوط: Uniswap در اکوسیستم زنجیره ای BNB راه اندازی شد تا رشد و نقدینگی را افزایش دهد

آدریان هتمن، رئیس فناوری Immunefi، حدس می‌زند که تعداد زیاد فرش‌هایی که زنجیر را می‌کشند، ممکن است به دلیل فرهنگی باشد که انشعاب کد منبع باز را تشویق می‌کند.

زنجیره BNB هنوز با توسعه دهندگانی که از کد فورک شده استفاده می کنند مشکلات جدی دارد. جامعه آن فاقد رویکرد امنیتی است و راه های آسانی برای کسب درآمد ارائه می دهد. کاربران زیادی را که به دنبال آن هستند جذب می کند، به همین دلیل است که ما همچنان بیشترین تعداد را مشاهده می کنیم. استثمارها و عقب ماندگی ها در این اکوسیستم.

علیرغم شیوع این کلاهبرداری ها در زنجیره BNB، Immunefi همچنین گفت که کلاهبرداری ها و سایر کلاهبرداری ها در جامعه رمزنگاری بسیار کمتر از هک و سوء استفاده ها مشکل دارند. بر اساس این گزارش، هک کردن “علت اصلی” ضرر در سه ماهه اول 2023 بوده است، به طوری که تمامی کلاهبرداری ها (از جمله کشش تاخیر و سایر تقلب ها) تنها 4.3 درصد از کل ضررها را تشکیل می دهند.

سه ماهه اول سال 2023 شاهد مجموعه ای گیج کننده از هک ها و سوء استفاده ها بود که میلیون ها دلار از پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) استخراج کردند. در 1 فوریه، برنامه وام دهی DeFi BonqDAO قربانی هک اوراکل شد و 120 میلیون دلار ارز دیجیتال از دست داد. در 17 فوریه، صرافی غیرمتمرکز Dexible به قیمت بیش از 2 میلیون دلار هک شد. و در 13 مارس، اویلر بیش از 195 میلیون دلار از ارزهای دیجیتال را در بزرگترین حمله DeFi سه ماهه از دست داد.

نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا