اخبار ارز دیجیتال

۷۲ درصد از سرمایه گذاران نهادی امسال نسبت به ارزهای دیجیتال شک دارند: جی پی مورگان

در ویرایش هفتم ویرایش تجارت الکترونیک جی پی مورگان، از ۸۳۵ سرمایه گذار نهادی در مورد برنامه های تجارت دارایی دیجیتالشان برای سال ۲۰۲۳ و بیشتر پرسیدیم.

بر اساس نظرسنجی جدید انجام شده توسط JP Morgan، ۷۲ درصد از معامله‌گران الکترونیکی سازمانی نشان می‌دهند که هیچ برنامه‌ای برای تجارت ارزهای دیجیتال/کوین‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۳ ندارند.

ویرایش هفتم ویرایش تجارت الکترونیک جی پی مورگان از ۸۳۵ معامله‌گر از ۶۰ “مکان جهانی” مختلف در مورد پیشرفت‌های فناوری و عوامل کلان اقتصادی که بر عملکرد معاملات در سال ۲۰۲۳ تأثیر می‌گذارند، نظرسنجی کرد. این نظرسنجی از ۳ ژانویه ۲۰۲۳ تا ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳ انجام شد.

این نظرسنجی تردید معامله گران را در مورد دارایی های دیجیتال نشان داد. تنها ۱۴ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که در سال جاری به تجارت در بازار دارایی دیجیتال ادامه خواهند داد یا تجارت را آغاز خواهند کرد.

۱۴ درصد باقی مانده از پاسخ دهندگان گفتند که هیچ برنامه ای برای سرمایه گذاری در سال جاری ندارند، اما ممکن است ظرف پنج سال آینده سرمایه گذاری کنند.

۹۲ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی که توسط جی‌پی مورگان مورد بررسی قرار گرفتند، در سبد سرمایه‌گذاری خود در معرض بازارهای دارایی دیجیتالی در زمان انجام نظرسنجی نبودند.

۷۲ درصد از سرمایه گذاران نهادی قصد ندارند در سال ۲۰۲۳ وارد بازار دارایی دیجیتال شوند. منبع: جی پی مورگان.

این ممکن است به این دلیل باشد که تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان بازارهای نوسان را به عنوان بزرگترین چالش خود برای بهبود عملکرد روزانه خود ذکر کردند.

اقدامات انقباضی کمی اعمال شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ نیز ممکن است نقش داشته باشد، به طوری که ۲۲ درصد نگرانی های نقدینگی را به عنوان تأثیرگذارترین عامل مانع از عملکرد معاملات عنوان می کنند.

این یافته‌ها تنها چند ماه پس از سقوط شدید احساسات سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال فروپاشی فاجعه‌بار اکوسیستم Terra LUNA و پلت فرم معاملاتی FTX در سال ۲۰۲۲ به دست آمد.

نظرسنجی دیگری از جی پی مورگان نشان داد که ۳۰ درصد از پاسخ دهندگان ریسک رکود را به عنوان تأثیرگذارترین عامل اقتصاد کلان که باید مراقب آن بود نام بردند و ۲۶ درصد معتقد بودند که تورم بیشترین تأثیر را بر نتایج معاملات خواهد داشت.

توجه داشته باشید که اگرچه سرمایه‌گذاران چشم‌انداز بلندمدتی دارند، معاملات معمولاً به ورود و خروج سهام و دارایی‌ها در عرض چند هفته، روز یا حتی چند دقیقه برای سود کوتاه‌مدت اشاره دارد.

سال گذشته، یک نظرسنجی از سرمایه گذاران نهادی که توسط صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase حمایت شد، نشان داد که ۶۲ درصد از سرمایه گذاران نهادی از نوامبر ۲۰۲۱ تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ در بازار دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری خواهند کرد، که نشان می دهد حتی اگر زمستان ارزهای دیجیتال طولانی شود. او ناراحت به نظر نمی رسد

یک نظرسنجی اخیر که در ژوئن ۲۰۲۲ انجام شد نشان داد که ۷۱٪ از افراد دارای ارزش خالص بالا (HNWI) قبلاً در ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده اند و بسیاری دیگر به جای تجارت روزانه، استراتژی های بلندمدت را اتخاذ کرده اند. همچنین می دانم که وجود دارد.

مربوط: راهنمای مبتدیان برای استراتژی های تجارت ارزهای دیجیتال

نظرسنجی دیگری نشان داد که ۱۲ درصد از معامله گران فناوری بلاک چین را به عنوان تأثیرگذارترین فناوری شکل دهنده آینده تجارت می دانند، در مقایسه با ۵۳ درصد برای فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین. به نظر می رسد وجود دارد.

این ارقام کاملاً در تضاد با نظرسنجی سال ۲۰۲۲ است که در آن فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی هر کدام ۲۵ درصد از کل آرا را به خود اختصاص دادند.

تنها ۱۲ درصد از سرمایه گذاران نهادی معتقدند فناوری بلاک چین بیشترین تأثیر را بر عملکرد معاملات خواهد داشت. سس: جی پی مورگان.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا