اخبار ارز دیجیتال

مطالعه NBER: 70٪ از معاملات غیرقانونی FX تجارت شستشو است

محققان دریافته‌اند که حجم معاملات شستشو می‌تواند در برخی صرافی‌ها به ۸۰ درصد برسد.

از آنجایی که نزول FTX ادامه دارد و مبادلات در مرکز قرار می گیرند، یک مقاله تحقیقاتی جدید نشان می دهد که تقریباً سه چهارم معاملات در صرافی های غیرقانونی جعلی هستند.

یک مقاله کاری با عنوان “Crypto Wash Trading” اخیرا توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) منتشر شده است. با استفاده از الگوهای آماری و رفتاری برای تعیین اینکه کدام معاملات مشروع هستند، 29 صرافی غیرقانونی را بررسی کردیم و دریافتیم که به طور متوسط ​​بیش از 70 درصد از حجم معاملات در این پلتفرم مربوط به معاملات شستشو است. من به این نتیجه رسیدم که

محققان دریافته‌اند که حجم معاملات شستشو در برخی صرافی‌ها می‌تواند به 80 درصد از کل حجم معاملات برسد. محققان نوشتند که معاملات شستشو تقریباً به 80 درصد از کل حجم معاملات در 12 «صرافی ردیف 2» رسیده است. محقق نوشت:

این تخمین ها بیانگر بیش از 4.5 تریلیون دلار آمریکا در معاملات شستشو در بازار نقدی و بیش از 1.5 تریلیون دلار در بازار مشتقات تنها در سه ماهه اول سال 2020 است.

به گفته محققان، تجارت شستشو انگیزه های کوتاه مدت دارد. این مطالعه نشان می‌دهد که معاملات جعلی اغلب بر رتبه‌بندی صرافی‌ها در داده‌ها و وب‌سایت‌های آماری مانند CoinMarketCap تأثیر می‌گذارند. علاوه بر این، تراکنش های جعلی نیز در کوتاه مدت بر قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی ها تأثیر می گذارد.

مربوط: نظرسنجی Blockchain.com 40 درصد از 40000 پاسخ دهندگان قصد خرید ارز دیجیتال در سال 2023 را دارند.

در همین حال، زمانی که یک کیف پول مرتبط با تحقیقات Alameda در حال حرکت است و تقریباً 1.7 میلیون دلار دارایی از طریق کریپتومیکسرها جمع آوری می کند، خرابی FTX همچنان توجه را به خود جلب می کند.

با فروپاشی FTX که اعتماد عمومی به صرافی های متمرکز (CEX) را از بین می برد، مدیرانی که در CEX کار می کنند نظرات خود را در مورد چگونگی به دست آوردن مجدد اعتماد کاربران بیان کرده اند. در 25 نوامبر، کوین تلگراف با رهبران مختلف صرافی‌های ارزهای دیجیتال صحبت کرد و دریافت که بسیاری از آنها مثبت هستند که صنعت پس از FTX می‌تواند بهبود یابد.

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا