اخبار ارز دیجیتال

۷ مورد استفاده بالقوه برای چت بات ها در بانک ها


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چت بات ها می توانند راهی راحت و در دسترس برای افراد برای مدیریت امور مالی شخصی، پیشگیری از کلاهبرداری و موارد دیگر فراهم کنند.

چت بات یک برنامه کامپیوتری است که از هوش مصنوعی (AI) برای شبیه سازی مکالمه با کاربر برای ارائه کمک سریع و کارآمد استفاده می کند. در بانکداری، چت بات ها این پتانسیل را دارند که شیوه تعامل مشتریان با موسسات مالی را متحول کنند.

در اینجا هفت مورد بالقوه استفاده از چت بات ها در بانکداری آورده شده است.

خدمات مشتری

صنعت بانکداری به طور فزاینده ای از چت بات ها برای ارائه خدمات کارآمد و مقرون به صرفه به مشتریان استفاده می کند. مشتریان می‌توانند با چت‌بات‌ها تعامل داشته باشند تا به پرسش‌های مربوط به بانکداری خود پاسخ دهند یا مسائل مربوط به حساب‌ها، تراکنش‌ها یا محصولات خود را حل کنند. ربات‌های چت همچنین می‌توانند برای ارائه پاسخ‌های شخصی به مشتریان، برنامه‌ریزی شوند و تجربه مشتری را بهبود بخشند.

ربات‌های چت می‌توانند پشتیبانی ۲۴/۷ مشتری را ارائه دهند، بنابراین مشتریان شما می‌توانند در هر زمانی از شبانه روز بدون انتظار برای نماینده خدمات مشتری، کمک دریافت کنند. این امر زمان انتظار را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و رضایت مشتری را افزایش می دهد.

علاوه بر این، ربات‌های چت می‌توانند چندین پرس‌وجو را به طور همزمان مدیریت کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا حجم بالایی از درخواست‌های مشتری را به طور موثر انجام دهند. این باعث صرفه جویی در وقت و پول بانک ها می شود زیرا به نمایندگان خدمات مشتری کمتری نیاز است. به عنوان مثال، اریکا، دستیار مجازی بانک آمریکا، یک ربات چت دارد که می تواند به مشتریان در انجام کارهایی مانند بررسی موجودی حساب، انتقال پول و هزینه های اختلاف کمک کند.

وام شخصی

چت بات ها همچنین می توانند برای اهداف مالی شخصی مانند بودجه بندی، مشاوره مالی و راهنمایی سرمایه گذاری استفاده شوند. این به کاربران کمک می کند تا با ارائه توصیه های شخصی بر اساس عادات خرج کردن و اهداف مالی، مخارج و پس انداز خود را پیگیری کنند. به عنوان مثال، ربات‌های گفتگو به کاربران کمک می‌کنند تا بودجه خود را تنظیم کنند و زمانی که به محدودیت‌های هزینه برای دسته‌های خاص نزدیک می‌شوند به آنها اطلاع می‌دهند.

علاوه بر این، ربات‌های گفتگو می‌توانند به کاربران کمک کنند تا بهترین معاملات را در مورد محصولات مالی مانند کارت‌های اعتباری، وام‌ها و بیمه نامه‌ها پیدا کنند. ما می توانیم گزینه های مختلف را مقایسه کنیم و بر اساس نیازها و ترجیحات شما توصیه هایی ارائه کنیم. به عنوان مثال، چت ربات Cleo AI، Cleo، به کاربران کمک می کند تا عادت های خرج کردن خود را پیگیری کنند و راه هایی را برای صرفه جویی در هزینه پیشنهاد دهند.

مطالب مرتبط: چگونه از نظر مالی برای رکود آماده شویم

درخواست وام

ربات‌های چت می‌توانند در برنامه‌های وام برای ساده‌سازی فرآیند و ارائه پشتیبانی ۲۴/۷ از مشتریان خود استفاده شوند. ربات‌های چت می‌توانند کاربران را از طریق فرآیند برنامه راهنمایی کنند، به سؤالات پاسخ دهند و به‌روزرسانی‌های لحظه‌ای در مورد وضعیت برنامه ارائه دهند. با خودکار کردن بخش‌هایی از فرآیند درخواست وام، ربات‌های گفتگو می‌توانند به کاهش خطاها و زمان پردازش کمک کنند و زمان‌های تأیید وام را تسریع کنند. چت بات ها همچنین می توانند به جمع آوری اسناد مورد نیاز و تأیید اطلاعات کاربر کمک کنند.

علاوه بر این، می‌تواند از پردازش زبان طبیعی (NLP) برای ارزیابی اعتبار کاربر و توصیه گزینه‌های وام بر اساس وضعیت مالی آنها استفاده کند. به عنوان مثال، ربات گفتگوی جید HSBC می تواند به مشتریان کمک کند تا با ارائه کمک و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، برای وام های شخصی و رهنی درخواست دهند.

مدیریت حساب

چت بات ها با ارائه اطلاعات موجودی حساب، تنظیم پرداخت های خودکار و به روز رسانی اطلاعات شخصی به مشتریان کمک می کنند تا حساب های خود را مدیریت کنند. به عنوان مثال، یک چت ربات Wells Fargo به نام Greenhouse به مشتریان کمک می کند تا با ارائه اطلاعات موجودی، تنظیم پرداخت ها و حتی ردیابی الگوهای مخارج، حساب های خود را مدیریت کنند.

جلوگیری از کلاه برداری

همچنین می توان از چت بات ها برای جلوگیری از کلاهبرداری بانکی استفاده کرد. تقلب می تواند منجر به زیان های مالی قابل توجهی هم برای مشتریان و هم برای مؤسسات مالی شود. چت بات ها با نظارت و تجزیه و تحلیل رفتار و تراکنش های مشتری در زمان واقعی برای شناسایی فعالیت های مشکوک به جلوگیری از کلاهبرداری کمک می کنند. همچنین می‌توان چت‌بات‌ها را طوری برنامه‌ریزی کرد که در صورت انجام فعالیت‌های غیرعادی یا تراکنش‌های مشکوک به مشتریان هشدار دهند.

علاوه بر این، ربات‌های چت می‌توانند به مشتریان در گزارش تقلب کمک کنند و در مراحل بعدی راهنمایی کنند. با کمک چت بات ها، بانک ها می توانند استراتژی های پیشگیری از کلاهبرداری خود را بهبود بخشند و ریسک مالی را کاهش دهند. به عنوان مثال، یک ربات چت مسترکارت به نام Kai به شناسایی فعالیت های مشکوک کمک می کند و به مشتریان در مورد تلاش های احتمالی کلاهبرداری علیه حساب هایشان هشدار می دهد.

حمایت از سرمایه گذاری

چت بات ها می توانند مشاوره سرمایه گذاری و توصیه های مدیریت پورتفولیو را بر اساس ترجیحات مشتری، ریسک پذیری و اهداف سرمایه گذاری ارائه دهند. به عنوان مثال، ربات‌های گفتگوی Wealthfront می‌توانند مشاوره سرمایه‌گذاری و توصیه‌های مدیریت پورتفولیو را بر اساس ترجیحات مشتری و ریسک‌پذیری ارائه دهند.

مطالب مرتبط: تاریخچه مختصری از بانکداری دیجیتال

بازاریابی و فروش

چت‌بات‌ها می‌توانند محصولات و خدمات بانکی را تبلیغ کنند، به مشتریان کمک کنند تا حساب‌های جدید باز کنند یا حساب‌های موجود را ارتقا دهند، و توصیه‌های شخصی‌شده را بر اساس نیازها و مشخصات مالی‌شان ارائه دهند. به عنوان مثال، Ally Assist، یک ربات چت از Ally Bank، توصیه های شخصی را برای کمک به مشتریان برای باز کردن حساب های جدید یا ارتقای حساب های موجود ارائه می دهد.نویسنده: Alice Ivey

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا