اخبار ارز دیجیتال

سوابق نشان می دهد که تا به امروز هفت شکایت دسته جمعی علیه SBF تشکیل شده است.

Sam Bankman-Fried از زمان سقوط FTX موضوع پرونده های قضایی و تحقیقات متعددی بوده است و ممکن است ادامه یابد.

از زمان فروپاشی امپراتوری کریپتو، تعداد شکایات علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX افزایش یافته است، به طوری که “شوالیه سفید” رمزارز سابق به عنوان متهم در هفت دعوای دسته جمعی مطرح شده از زمان ورشکستگی FTX معرفی شده است.

این شکایت‌ها، از جمله تحقیقات گزارش‌شده برای دستکاری بازار توسط دادستان‌های فدرال و تحقیقات احتمالی کمیسیون انتخابات فدرال در مورد کمک‌های مالی تاریک بانکمن-فرید به حزب جمهوری‌خواه، FTX و Sam Bankman-Freed را به شدت محکوم کرده است. این حکم جدا از بسیاری از نظرسنجی ها و نظرسنجی ها ما تحقیق می کنیم.

در زیر خلاصه ای از شکایت های دسته جمعی ارائه شده علیه سام بنکمن-فرید از 11 نوامبر ارائه شده است.

7 دسامبر: پودالسکی و همکاران در مقابل بانکمن-فرید و همکاران.

در شکایت دسته جمعی، که توسط گرگ پودالسکی و چهار نفر دیگر تنظیم شده است، مشتریان سابق FTX ادعا کردند که گلدن استیت وریرز، بانکمن-فرید، و بسیاری دیگر از افراد مشهور و مدیران FTX پول های ثبت نشده را در قالب بازده سرقت کرده اند. ترغیب متقلبانه “سرمایه گذاران غیرمجاز” به خرید اوراق بهادار. در نتیجه، مشتریان میلیاردها دلار از دست می دهند.

نام تام برادی، کوین اولری، استفن کری، ترور لارنس و شکیل اونیل نیز در این شکایت وجود دارد، اما پودالسکی خواستار محاکمه هیئت منصفه است.

5 دسامبر: جساپ علیه بانکمن-فرید و همکاران.

مایکل الیوت جساپ، مشتری FTX، یک شکایت دسته جمعی علیه بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق آلامدا، کارولین الیسون، و دیگر مدیران FTX تنظیم کرده است که آنها را به کلاهبرداری، غنی سازی ناعادلانه و تبلیغ دین متهم می کند.

غنای ناعادلانه در دعوا به وضعیتی اطلاق می شود که در آن شخصی در شرایطی که قانون ناعادلانه تشخیص می دهد، به قیمت دیگری ثروت به دست می آورد؛ به وضعیت «تحول» اطلاق می شود.

جساپ همچنین خواستار تشکیل هیئت منصفه در دادخواست شد و اظهار داشت که مشتریانی که دارایی‌های FTX را به درستی مالک دارایی‌های رمزنگاری شده‌اند و متهمان به‌طور غیرمجاز آن دارایی‌ها را به Alameda Research منتقل کرده‌اند. چشمان وکیل جساپ

2 دسامبر: هاوکینز علیه بانکمن-فرید و همکاران.

این شکایت که در کالیفرنیا تنظیم شده است، یک دعوای حقوقی دسته جمعی است که توسط راسل هاوکینز – مشتری FTX که وجوهی را در صرافی نگهداری می کرد – به نمایندگی از همه افراد همفکر، با این ادعا که مشتری اشتباه و فریبنده بوده است، ارائه شده است. فریب شیوه های سنتی

متهمان عبارتند از Bankman-Fried و دیگر مدیران FTX، و همچنین شرکت های حسابداری Armanino و Prager Metis، که گزارش های گواهی صادر کرده اند که FTX از نظر مالی از وضعیت خوبی برخوردار است.

“همانطور که در اینجا ذکر شد، متهمان فردی در مورد YBA اظهاراتی صادر کرده اند. [Yield-bearing accounts] نهادهای FTX نادرست یا گمراه کننده. آن‌ها علناً اعلام کرده‌اند که نهاد FTX و YBA راه‌های مناسب و مطمئنی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند. این بیانیه ای است که برای فریب مصرف کنندگان برای سرمایه گذاری در نهادهای FTX طراحی شده است. “

23 نوامبر: پیرس علیه بانکمن-فرید و همکاران.

همراه با همان متهمان پرونده هاوکینز، مشتری FTX، استیون پیرس، یک شکایت دسته جمعی در کالیفرنیا تنظیم کرد و بانکمن-فرید را متهم کرد که “یکی از بزرگترین کلاهبرداران تاریخ” است و “او و دستیارانش ما دارایی ها را مخفیانه اداره کرده ایم. ” او گفت. وجوهی برای تأمین مالی سرمایه‌گذاری‌های خود و مخاصمات شخصی مختلف. “

شاکی (پیرس) مجدداً با ادعای نقض قانون سازمان‌های تحت نفوذ و فاسد (RICO) از هیئت منصفه درخواست کرد.

اخاذی نوعی از جنایات سازمان یافته است که طرح ها یا عملیات های غیرقانونی سازماندهی شده را تنظیم می کند تا مرتکبین بتوانند به طور مداوم سود ببرند.

21 نوامبر: کاوری علیه بانکمن-فرید و همکاران.

مشتری FTX، Sunil Kavuri، یک شکایت دسته جمعی در فلوریدا تنظیم کرده است، شبیه به Podalsky v Bankman-Fried. متهمان این لیست شامل افراد مشهور و شخصیت‌های عمومی هستند که FTX را تأیید یا تبلیغ کرده‌اند و گفته می‌شود که پرداخت‌ها یا سهام شرکت را افشا نکرده‌اند.

همچنین این موردی است که ممکن است کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دقت زیر نظر داشته باشد و کاوری گفت که FTX اوراق بهادار ثبت نشده ای را تبلیغ می کند که به طور تقلبی به عنوان اوراق بهادار برای جذب مشتری و ایجاد سود ارائه شده است.

20 نوامبر: بره در مقابل بنکمن-فرید

الیوت لام، ساکن هنگ کنگ و مشتری FTX، شاکی است در یک دعوی حقوقی دسته جمعی دیگر که در کالیفرنیا تنظیم شده است و ادعا می کند که Bankman-Freed، Ellison و Golden State Warriors تبلیغات نادرست و قوانین رقابت ناعادلانه کالیفرنیا را نقض کرده اند. , یک پوشش متقلبانه و یک توطئه مدنی. .

لام ادعا می‌کند که متهمان به مردمی که از “ماهیت FTX و YBA” بی‌اطلاع بودند، فروختند و به بازار عرضه کردند و اگر مردم اطلاعات مشابهی با متهمان داشتند، استفاده از محصولات FTX را انتخاب می‌کردند. تی پوشش کلاهبرداری

15 نوامبر: Garrison v. Bankman-Fried et al.

این شکایت دوباره شامل بازیگران مشهور و افراد مشهوری می‌شود که گمان می‌رود کمپین‌های بازاریابی FTX را تأیید کرده‌اند یا به نحوی دیگر در آن شرکت داشته‌اند، از جمله دعوای حقوقی دسته‌جمعی که در فلوریدا توسط ادوین گاریسون با ادعای غیرقانونی بودن YBA FTX ارائه شده است.

مربوط: سم بنکمن-فرید ضرب الاجل برای پاسخ به درخواست شهادت را از دست داد.

Garrison همچنین FTX را به درگیر شدن در شیوه‌های تجاری فریبنده و ناعادلانه و مشارکت در “طرح‌های متقلبانه” که عمدا از “سرمایه‌گذاران غیرمجاز” سوء استفاده می‌کند، متهم می‌کند.

پس از ثبت این شکایات و مدارک مورد نیاز، یک شماره پرونده داده شد و بلافاصله به یک قاضی اختصاص یافت.

نویسنده: Luke Huigsloot

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا