🚨 اخبار ارز دیجیتال

۷ پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای سازندگان محتوا


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از Steemit و LBRY گرفته تا Ujo Music و SuperRare، ببینید چگونه فناوری بلاک چین به تولیدکنندگان محتوا در عصر دیجیتال قدرت می‌دهد.

فناوری بلاک چین اخیراً در بسیاری از زمینه ها نفوذ کرده است و نحوه انجام تجارت، ذخیره داده ها و تعامل با دارایی های دیجیتال را تغییر داده است. تمرکززدایی و شفافیت بلاک چین همچنین به نفع سازندگان محتوا مانند نویسندگان، موسیقی دانان، هنرمندان و عکاسان است.

پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین فرصتی منحصر به فرد برای تولیدکنندگان محتوا فراهم می کند تا از مالکیت معنوی خود محافظت کنند، غرامت عادلانه دریافت کنند و با مخاطبان جهانی تعامل کنند. در این مقاله، هفت پلتفرم مبتنی بر بلاک چین را بررسی می‌کنیم که به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد تا از کار خود درآمد کسب کنند و در عین حال کنترل خلاقانه خود را حفظ کنند.

خفه کردن

یک سایت رسانه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین به نام Steemit به سازندگان محتوا در ارزهای دیجیتال پول پرداخت می کند. با انتشار مطالب خلاقانه، حمایت از محتوای شایسته و شرکت در جامعه پلتفرم، کاربران می توانند توکن های “Steem” کسب کنند.

ماهیت غیرمتمرکز شبکه تضمین می کند که سازندگان محتوا مالکیت و کنترل کار خود را حفظ می کنند. به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی، Steemit محبوبیت زیادی پیدا کرده است و تولیدکنندگان محتوا را از صنایع مختلف جذب می کند.

LBRY

LBRY یک پلت فرم غیرمتمرکز برای انتشار و به اشتراک گذاری اطلاعات با استفاده از فناوری بلاک چین است. با حذف واسطه ها، تولیدکنندگان محتوا می توانند آثار خود را مستقیماً در پلتفرم منتشر کنند.

به لطف سیستم مبتنی بر بلاک چین LBRY، سازندگان مالکیت کامل آثار خود را دارند و برای کمک‌های خود غرامت عادلانه دریافت می‌کنند. علاوه بر این، بدون هیچ مرجع مرکزی برای کنترل آنچه در دسترس است، معماری منحصر به فرد LBRY به کاربران امکان جستجو و دسترسی به طیف گسترده ای از اطلاعات را می دهد.

مربوط: آینده NFT و Web3 در عصر اقتصاد خالق چیست؟

موسیقی باران

Ujo Music یک پلت فرم مبتنی بر بلاک چین است که به طور خاص برای نوازندگان و دیگر متخصصان صنعت موسیقی طراحی شده است. ما محیطی را فراهم می کنیم که در آن نوازندگان می توانند آثار خود را منتشر کنند، حقوق خود را داشته باشند و مستقیماً از مشتریان خود پول دریافت کنند.

Ujo Music از شفافیت و قراردادهای هوشمند ارائه شده توسط فناوری بلاک چین استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که هنرمندان به درستی برای کار خود جبران می شوند و کنترل بیشتری بر مجوزها و حق امتیازها دارند.

شاعران

Po.et یک پلتفرم بلاک چین است که هدف آن ایجاد یک پایگاه داده غیرمتمرکز و غیرقابل تغییر برای آثار هنری است. این به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد تا تمام دارایی‌های دیجیتالی روی بلاک چین، مانند متن، عکس و ویدیو را مهر زمانی بزنند.

این به سازندگان اجازه می دهد تا مالکیت و سابقه وجود اثر خود را اثبات کنند، که در شرایطی که شامل نقض حق نسخه برداری است بسیار مفید است. Po.et به سازندگان محتوا توانایی اعمال حقوق مالکیت معنوی خود را می دهد و بازاری را برای مجوزها و پاداش برای تولیدشان فراهم می کند.

فوق العاده نادر

هنر دیجیتال را می توان در SuperRare، یک بازار مبتنی بر بلاک چین، خریداری کرد. این به هنرمندان اجازه می دهد تا آثار هنری دیجیتال اصلی را در قالب توکن های غیر قابل تعویض (NFT) ایجاد و به فروش برسانند.

به لطف فناوری بلاک چین، هر NFT نشان دهنده یک اثر هنری منحصر به فرد است و مسلماً نادر است. SuperRare بستری برای به اشتراک گذاری و کسب درآمد از آثار دیجیتالی خود در اختیار سازندگان قرار می دهد، در حالی که مجموعه داران می توانند آثار دیجیتالی منحصر به فرد را خریداری کرده و صاحب آن شوند.

مربوط: NFT Marketplace: نحوه خرید و فروش توکن های غیر قابل تعویض

Audius

یک سرویس پخش موسیقی غیرمتمرکز به نام Audius آماده است تا تجارت موسیقی را بهبود بخشد. این به نوازندگان این امکان را می دهد که بدون واسطه از کار خود به اشتراک بگذارند و از آن سود ببرند. Audius از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند تا به سازندگان کنترل محتوای خود را بدهد و برای تلاش‌هایشان پاداش عادلانه دریافت کند.

ساختار غیرمتمرکز این پلتفرم به یک اکوسیستم موسیقی فراگیرتر و متنوع‌تر اجازه می‌دهد، که همچنین به نوازندگان جدید کمک می‌کند دیده شوند و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

ابر بیت

سازندگان محتوا می توانند از حضور خود در رسانه های اجتماعی با BitClout، یک پلتفرم رسانه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین، کسب درآمد کنند. از یک مدل کسب و کار جدید استفاده می کند که به کاربران امکان می دهد “سکه های خالق” را خریداری و مبادله کنند که نشان دهنده اعداد مهم در پلت فرم است.

طرفداران می توانند با خرید Creator Coins از رشد سازندگان مورد علاقه خود حمایت کنند. BitClout به سازندگان محتوا راه های جدیدی برای تعامل با مخاطبان خود و توسعه جریان های درآمد ارائه می دهد.

نویسنده: Alice Ivey

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا