🚨 اخبار ارز دیجیتال

۶۲ میلیون دلار رمز ارز سرقت شده در دسامبر در سال ۲۰۲۲ “پایین ترین ماهانه” بود: CertiK

بر اساس CertiK، دسامبر کمترین تعداد ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده را در سال ۲۰۲۲ داشته است، با حدود ۲۳ حادثه بزرگ.

به گفته CertiK، ۶۲.۲ میلیون دلار ارز دیجیتال در ماه دسامبر به سرقت رفت که آن را به “کمترین مبلغ ماهانه” سال تبدیل کرد.

یک شرکت امنیتی بلاک چین لیستی از جدی ترین حملات ماه را در ۳۱ دسامبر در توییتر منتشر کرد. ۱۵.۵ میلیون دلار کلاهبرداری خروج از کشور به عنوان روشی که بیشترین ارزش را در یک ماه به سرقت برد، برجسته شد و پس از آن ۷.۶ میلیون دلار سوء استفاده مبتنی بر وام فلش قرار گرفت. .

بعد توییت مطالعه ۱ ژانویه تأیید کرد که ۲۳ بزرگترین اکسپلویت مسئول تقریباً ۹۸.۵٪ از رقم ۶۲.۲ میلیون دلاری بودند.

زمانی که معامله‌گران از اختلاف قیمت در Ankr Rewarding Bearing Staked BNB (aBNBc) برای وام گرفتن میلیون‌ها دلار از HAY استفاده کردند، پروتکل حاکم بر استیبل کوین HAY (HAY) متحمل ضرر شد.

در آن زمان، پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Ankr از سوء استفاده دیگری رنج می برد که در آن مهاجمان ۲۰ تریلیون aBNBc صادر کردند که باعث سقوط قیمت آن شد. معامله گران Helio به سرعت توکن های aBNBc را سپرده گذاری کردند و ۱۶ میلیون HAY وام گرفتند که منجر به کمبود قابل توجه وثیقه برای وام ها شد که منجر به ضرر پروتکل و استیبل کوین شد.

دومین حادثه بزرگ ماه، سوءاستفاده ۱۲.۹ میلیون دلاری در پروتکل‌های v1 و v2 Defrost Finance در ۲۳ دسامبر بود، زمانی که مهاجمان توکن‌های وثیقه جعلی و اوراکل‌های مخرب قیمت را برای فلش آن اضافه کردند. یک حمله وام را اجرا کردند و پروتکل را لغو کردند.

چند روز پس از بهره برداری، هکرها وجوه دزدیده شده از پروتکل v1 را به آدرس های کنترل شده توسط Defrost برگرداندند، اما وجوه مربوط به هک v2 هنوز برگردانده نشده است.

CertiK این اکسپلویت را به‌عنوان «کلاهبرداری خروج» طبقه‌بندی کرد، زیرا برای انجام حمله به یک کلید مدیریت نیاز بود. Defrost اتهامات Cointelegraph مبنی بر به خطر افتادن کلیدها را رد کرده است.

مربوط: بازیابی کریپتو به راه حل تهاجمی تری برای تقلب نیاز دارد

اعداد دسامبر بسیار کمتر از ماه قبل است و ۸۹.۵ درصد کمتر از ۵۹۵ میلیون دلار سوء استفاده در ۳۶ حادثه بزرگ ثبت شده CertiK در نوامبر ۲۰۲۲ است.

به طور کلی برای سال ۲۰۲۲، ۱۰ سوء استفاده بزرگ سال به تنهایی نزدیک به ۲.۱ میلیارد دلار را به شروران فضایی سرازیر کرده است، که عمدتاً روی پل های زنجیره بلوکی و پروتکل های DeFi انجام می شود.نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا