اخبار ارز دیجیتال

6 سوال با کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

کی اودا 16 سال را صرف تجارت اوراق قرضه شرکتی برای گلدمن ساکس کرد، اما این زندگی در نهایت خسته کننده شد. به همین دلیل به ارز مجازی روی آورد.

کی اودا، رئیس ژاپن و آسیا و اقیانوسیه در Quantstamp، یک شرکت امنیتی Web3 است که قراردادهای هوشمند را ممیزی می کند و راه حل های امنیتی بلاک چین را توسعه می دهد.

کی پیش از کشف ارزهای رمزنگاری شده از روی کسالت، 16 سال را صرف تجارت درآمد ثابت در گلدمن ساکس کرد. او به مجله گفت که به توانایی تجارت بیت کوین و سایر دارایی ها در 24 ساعت شبانه روز کشیده شده است.

از آن زمان، او از سوراخ خرگوش پایین رفت و حتی شغلی در صنعت پیدا کرد.

1. چگونه با ارزهای دیجیتال درگیر شدید؟

بنابراین من در واقع به مدت 16 سال یک معامله گر با درآمد ثابت بودم قبل از اینکه وارد کریپتو شوم.

زمانی که من هنوز مشغول معامله اوراق قرضه بودم، اغلب در مورد بیت کوین صحبت می کردیم. صادقانه بگویم، من واقعاً آن را درک نکردم یا آن را باور نکردم، اما وقتی در سال 2016 کارم را رها کردم و سعی کردم وارد فضای استارتاپی شوم، چیزی که بعد از ترک شغلم متوجه شدم این بود که معامله گران به این معنی است که من قطعاً استعداد دارم. شما روی بلندمدت متمرکز هستید، اما از نظر نحوه معامله و کاری که دقیقه به دقیقه و روز به روز انجام می دهید نیز بسیار کوتاه مدت هستید. و چیزی که در نهایت اتفاق افتاد این بود که خیلی سریع از آن خسته می شوم.

اساساً دامنه توجه من به یک ماهی قرمز تبدیل شد و این دقیقاً همان کاری است که کار در امور مالی برای من انجام داده است. بنابراین شروع به معامله بیت کوین کردم.

در ابتدا این فقط راهی برای کشتن زمان بود. و هنگامی که شروع به تحقیق در مورد بیت کوین کردم، بدیهی است که فکر کردم ارزش پیشنهادی بسیار قانع کننده است.

و به عنوان بخشی از آن سفر، من البته از سوراخ خرگوش افتادم و شروع به نگاه کردن به ارزهای دیجیتال به طور کلی و دارایی های خاص مانند اتریوم کردم، که فقط یک پیشنهاد دیوانه کننده به نظر می رسید. اگر موفقیت آمیز باشد، ما به وضوح در مورد چیزی صحبت می کنیم که می تواند بازی را تغییر دهد.

کی اودا صحبت می کند

2. نظر شما در مورد اکوسیستم رمزنگاری فعلی ژاپن چیست؟

من فکر می کنم ژاپن اکوسیستم بسیار پر جنب و جوشی دارد، به خصوص در حال حاضر. مدتی طول کشید، اما اگر به مسیری که ژاپن در کل تجربه کرده است (Mt. Gox، هک Coincheck و غیره) نگاه کنید، بسیار پیشرفت کرده است.

به یک معنا، بیت کوین به وضوح می تواند به عنوان یک نوع ارز استفاده شود، نه به عنوان ارز رسمی یا دولتی، اما یک روش پرداخت پذیرفته شده است و در واقع استفاده از آن قانونی است.

فکر می‌کنم حوزه دیگری که به نظر من حداقل برای شرکت‌های مالی ژاپنی بسیار هیجان‌انگیز است، توکن‌های امنیتی است. من فکر می کنم این چیزی است که مردم می بینند. ما چیز زیادی در مورد نشانه های امنیتی در سطح جهانی نمی شنویم. [but] تعداد کمی از شرکت ها در ژاپن نیز به آنها توجه می کنند.

لطفاً هم بخوانید
امکانات

بازاندیشی 1602: آیا DAO ها یک پارادایم جدید شرکتی هستند؟

امکانات

آیا بلاک چین می تواند مشکلات اوراکل را حل کند؟

به نظر می رسد اکوسیستم بلاک چین ارزهای دیجیتال ژاپن کمی از سایر نقاط جهان جدا شده است. یا حداقل به نظر می رسد که چرخه کمی تغییر کرده است به این معنا که ما شروع به دیدن علاقه بسیار بالا و فعالیت مناسب از سوی بازیکنان بزرگ کردیم. شرکت ژاپنی. در حالی که در بازارهای دیگر، من فکر می کنم که احتمالاً کمی زودتر اتفاق افتاده است و اکنون به نوعی فروکش کرده است.

3. چه چیزی جلوی صحنه ارزهای دیجیتال ژاپن را می گیرد؟

من فکر می کنم که اساس این مالیات است. اینجا در ژاپن، سیستم مالیاتی هنوز خیلی مهربان نیست.

مقررات قدیم این بود که اگر یک استارت آپ ژاپنی یک توکن در اینجا در ژاپن صادر کند و نیمی از آن را به سرمایه گذاران ژاپنی یا جامعه ژاپنی بفروشد، باید بر درآمدی که از فروش توکن به دست می آورد مالیات بپردازد. اما برای 50 درصدی که نمی فروشید نیز باید مالیات بپردازید.

مطالب مرتبط: مروری بر مقررات ارز مجازی ژاپن

وقتی صحبت از مالیات شخصی به میان می آید بدتر است. در ژاپن، سود حاصل از تجارت ارز مجازی به عنوان درآمد ویژه مشمول مالیات می شود که می تواند تا 55٪ باشد. فوق العاده دوستانه نیست

در حال حاضر، در مقایسه با سنگاپور، نرخ مالیات پایه بسیار کمتر است، حدود 20٪. من فکر می کنم هنگ کنگ مشابه است. بدیهی است که مالیات بر درآمد در دبی صفر است. بنابراین تفاوت اقتصادی بسیار زیادی بین یک بنیانگذار استارت آپ و یک کارآفرین وجود دارد.

4. آیا فکر می کنید به جای انتخاب سایر مراکز آسیایی، شرکت های بیشتری در ژاپن راه اندازی خواهند شد؟

دولت ژاپن در تلاش است تا در مورد Web3 بسیار مترقی و پیشگیرانه عمل کند.

آنها فعالانه در تلاش هستند تا مردم را در ژاپن بمانند و دوباره به ژاپن بیایند.

به عنوان مثال، دولت در حال برنامه ریزی برای ویزای عشایری دیجیتال است. و من فکر می‌کنم این برای افرادی که با ارزهای دیگر پول در می‌آورند و به ژاپن می‌آیند بسیار عالی خواهد بود زیرا ین بسیار جذاب‌تر شده است (در برابر دلار آمریکا ضعیف‌تر می‌شود).

ژاپن همچنین جذاب است زیرا بازار بزرگی دارد و بازار بزرگی وجود دارد که استارت آپ ها می توانند در اینجا تصرف کنند.

5. آیا کاری برای تقویت جامعه ارزهای دیجیتال در اینجا انجام داده اید؟

صحنه ارزهای دیجیتال ژاپن بسیار فعال است. با این حال، وقتی به جلسه ای در ژاپن رفتم، متوجه شدم که ارائه طولانی مدتی وجود دارد و باید آن را بپذیرم. و در نهایت 5-10 دقیقه به شما فرصت شبکه داده می شود.

اما متاسفم، جمله من مزخرف است.

بنابراین کاری که من انجام دادم کمک به ایجاد رویداد بود [Tokyo Blockchain Night] جایی که هیچ ارائه ای وجود ندارد، هیچ کس در تلاش برای فروش چیزی نیست.

افراد همفکر فقط می توانند نوشیدنی بنوشند و در مورد ارزهای دیجیتال صحبت کنند، به دنبال سرمایه گذاران، مهندسان و غیره بگردند یا فقط با هم دوست شوند.

این در مورد کمک به مردم است، و من فکر می‌کنم که با کل اخلاق Quantstamp همراه است، جایی که ما به مردم کمک می‌کنیم، آن را پرداخت می‌کنیم، و امیدوارم چیزی به ما بازگردد.

کی اودا

6. سرایت ناشی از سقوطی مانند FTX چگونه بر بازار ژاپن تأثیر گذاشت؟

داستان چگونگی انفجار FTX از این جهت جالب است که FTX یک شرکت تابعه ژاپنی داشت. آنها یک صرافی ژاپنی به نام Liquid را خریداری کردند.

علاوه بر این، مقررات نگهداری دارایی ژاپن بسیار سختگیرانه بود، بنابراین FTX Japan قادر به انجام کارهایی مانند ترکیب وجوه نبود. بنابراین، در واقعیت، نهاد ژاپنی کاملاً مایع و حلال بود. اگر مشتری ژاپنی FTX هستید، اساساً بازپرداخت کامل یا بازپرداخت کامل دریافت خواهید کرد.

از سوی دیگر، اگر مشتری FTX International هستید، نمی‌دانیم چه به‌روزرسانی‌هایی دریافت خواهید کرد، اما به نظر می‌رسد آن‌قدرها هم هیجان‌انگیز نیستند.

من فکر می کنم مقررات ژاپنی که پس از هک CoinCheck معرفی شدند احتمالاً بسیار سخت تر از سایر حوزه های قضایی بودند. با این حال، در نتیجه، اکنون فعالیت در ژاپن افزایش یافته است، تا جایی که MUFG ژاپن، بزرگترین مجموعه بانکی جهان، به دنبال انتشار یک استیبل کوین است.

نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا