🚨 اخبار ارز دیجیتال

۵۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار: ETF های بیت کوین به نقطه عطف اصلی رسیدند

بیت کوین (BTC) به بالاترین حد خود رسید و ارزش ETF های نقدی بیت کوین در ایالات متحده را به بیش از ۵۰ میلیارد دلار رساند. در همین حال، نقدینگی از صندوق های ETF طلا خارج می شود.

اریک بالچوناس می گوید ETF های بیت کوین اسپات ۵۰ میلیارد دلار نقدینگی به دست آورده اند

ارزش کل دارایی‌هایی که از ۱۱ ETF بیت کوین در ایالات متحده پشتیبانی می‌کنند، امروز، ۵ مارس ۲۰۲۴، از ۵۰ میلیارد دلار گذشت. همانطور که اریک بالچوناس، کارشناس ارشد ETF بلومبرگ متوجه شد، SEC ایالات متحده تنها هفت هفته پیش این محصولات را تایید کرد.

Grayscale ETF GBTC، جانشین Grayscale Bitcoin Trust در بازار فرابورس، از نظر حجم همچنان ETF بیت کوین غالب است.

در ابتدا، این معیار از ۳۰ میلیارد دلار شروع شد، اما بعداً بیش از ۸ میلیارد دلار نقدینگی توسط مدیران دارایی تزریق شد. بقیه افزایش را باید به افزایش سریع قیمت بیت کوین (BTC) نسبت داد.

همانطور که U.Today گزارش داد، بیت کوین (BTC) امروز قیمت ATH جدیدی را ثبت کرد. قیمت ارز دیجیتال پرچمدار در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶ درصد افزایش یافته است.

پس از تصویب ATH، قیمت بیت کوین (BTC) به زیر ۶۶۵۰۰ دلار کاهش یافت. در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ۶۰۰ میلیون دلار در هر دو موقعیت کوتاه و بلند از بین رفته است.

ETF های طلا می توانند تا تابستان در گرد و غبار باقی بمانند

در همین حال، پویایی ETF های طلا الگوی مخالف را نشان می دهد. بالچوناس متوجه شد که از دسامبر ۲۰۲۳ به بعد، ETF های طلا تنها خروجی در نمودارهای هفتگی مشاهده می کنند.

اگر ETF های بیت کوین این سرعت را حفظ کنند، تابستان امسال از محصولات مبتنی بر طلا پیشی خواهند گرفت. در عین حال، این سناریو برای تحلیلگر دیوانه کننده به نظر می رسد و ممکن است تنها در صورتی معتبر باشد که بیت کوین (BTC) بیشتر افزایش یابد.

علاوه بر این، اگر در سال ۲۰۲۴ راه اندازی شود، ETF اسپات اتریوم می تواند نقدینگی را از رقبای مبتنی بر BTC خود بدزدد. در هفته های اخیر، تعدادی از تحلیلگران درباره چشم انداز ETH ETF در سال ۲۰۲۴ ابراز تردید کرده اند.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا