اخبار ارز دیجیتال

بر اساس گزارش تکان دهنده، ۵۰ درصد از ارزهای دیجیتال ممکن است مرده باشند

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ارزهای دیجیتال یا دارایی‌های دیجیتالی که در شبکه‌های غیرمتمرکز فعالیت می‌کنند، در دهه گذشته به سرعت در حال گسترش بوده‌اند.

CoinGeckoیک پلتفرم رتبه بندی ارزهای دیجیتال، در گزارشی جدید اعلام کرد که از سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۴۰۰۰ ارز دیجیتال را فهرست کرده است. تعداد کل ارزهای دیجیتال موجود تا کنون ممکن است بیشتر از این تعداد باشد.

اما همه آنها نتوانسته اند در بازار بی ثبات و رقابتی ارزهای دیجیتال زنده بمانند یا رشد کنند. طبق گزارش اخیر CoinGecko، بیش از ۵۰ درصد از ارزهای رمزپایه ای که در دهه گذشته فهرست کرده است را می توان مرده در نظر گرفت.

این گزارش سکه‌های «مرده» یا «شکست‌خورده» را به عنوان ارزهای رمزنگاری شده تعریف می‌کند که زمانی در CoinGecko فهرست شده بودند اما اکنون به دلیل شرایط مختلف غیرفعال شده‌اند، مانند عدم انعکاس هیچ‌گونه فعالیت تجاری در ۳۰ روز گذشته.

این دسته همچنین شامل پروژه هایی می شود که تقلب یا تقلب تشخیص داده شده است. در صورتی که تیم پروژه را منحل کند، برند را تغییر دهد یا ببندد، یا اگر توکن های قدیمی به اندازه کافی مایع نباشند یا بمیرند، ممکن است برخی از پروژه ها درخواست غیرفعال کنند. آنها همچنین به عنوان سکه های مرده طبقه بندی می شوند.

اکثر ارزهای رمزنگاری شده مرده در طول دوره صعودی سال ۲۰۲۱ راه اندازی شدند

با توجه به این CoinGeckoاز بیش از ۲۴۰۰۰ ارز رمزنگاری شده فهرست شده در این پلتفرم از سال ۲۰۱۴، ۵۰ درصد یا حدود ۱۴۰۳۹ آن مرده اند.

اکثر ارزهای رمزنگاری شده مرده در طول دوره صعودی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ راه اندازی شدند. از این تعداد، ۷۵۳۰ مورد مرده هستند که ۵۳.۶ درصد از کل ارزهای دیجیتال مرده در CoinGecko را تشکیل می دهد. بیش از ۱۱۰۰۰ ارز رمزنگاری شده در CoinGecko در دوره مورد بحث فهرست شده بود و ۷۰٪ از آنها از آن زمان بسته شده است.

در مقایسه، ۱۴۵۰ پروژه راه اندازی شده در دوره صعودی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بعدا بسته شدند. سه هزار ارز رمزنگاری شده در CoinGecko در این دوره فهرست شده بودند که منجر به نرخ شکست مشابه ۷۰٪ شد.

تعداد بالای سکه های مرده در دوره ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را می توان به توزیع آسان توکن ها و همچنین افزایش محبوبیت میم کوین ها نسبت داد. با این حال، بسیاری از پروژه‌های میم کوین بدون محصول شروع می‌شوند و اکثریت آنها پس از مدت کوتاهی شکست می‌خورند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا