🚨 اخبار ارز دیجیتال

۵ راه برای کسب درآمد از هنر دیجیتال خود با NFT


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کسب درآمد از هنر دیجیتال با NFT ها اثبات مالکیت، افزایش ارزش و حق امتیاز بالقوه را ارائه می دهد.

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) راه‌های جدیدی را برای فروش و توزیع هنر دیجیتال ارائه می‌دهند و به طور بالقوه جریان‌های درآمد جدیدی را برای هنرمندان در عصر دیجیتال ایجاد می‌کنند. در اینجا پنج راه برای کسب درآمد از هنر دیجیتال خود با NFT ها آورده شده است.

تقسیم مالکیت

این شامل تقسیم مالکیت اثر هنری به قطعات کوچکتر و فروش آنها به عنوان توکن است که به سرمایه گذاران متعدد اجازه می دهد تا در اثر هنری سهام داشته باشند. به عنوان مثال، یک هنرمند می تواند ۱۰۰ توکن برای یک اثر هنری ایجاد کند و آنها را به ۱۰۰ خریدار مختلف بفروشد. هر خریدار دارای سهمی از اثر هنری است.

مطالب مرتبط: ارزش NFT ها را چگونه ارزیابی می کنید؟

NFT های پویا

NFT پویا نوعی NFT است که در طول زمان تغییر می کند و به صاحب خود تجربه ای منحصر به فرد و در حال تکامل می دهد. NFTهای پویا می توانند آثار هنری را با منابع داده خارجی، مانند فیدهای رسانه های اجتماعی یا رویدادهای دنیای واقعی، به روز کنند.

به عنوان مثال، «پمپ ابدی» یک NFT پویا است که با توجه به جزر و مد بازار ارزهای دیجیتال تغییر می کند. با افزایش ارزش ارزهای دیجیتال، آثار هنری پیچیده‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند و با کاهش ارزش، ساده‌تر و انتزاعی‌تر می‌شوند. NFTهای پویا می توانند درجه جدیدی از درگیری و درگیری را برای مجموعه داران به ارمغان بیاورند زیرا بینندگان می توانند تکامل اثر هنری را دنبال کنند و پیشرفت آن را در طول زمان تماشا کنند.

NFTهای پویا را می‌توان در حراجی کسب درآمد کرد که در آن کلکسیونرها می‌توانند پیشنهاد بدهند و بالاترین پیشنهاد مالکیت را در اختیار بگیرد. NFT های پویا به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و ماهیت در حال تکامل بسیار محبوب هستند و می توانند قیمت های بالایی را در حراج به دست آورند. علاوه بر این، یک سیستم مبتنی بر اشتراک به هنرمندان این امکان را می‌دهد تا NFT‌های پویا منحصر به فرد را با پرداخت هزینه به مجموعه‌داران ارائه دهند. این NFT ها می توانند به طور مکرر تغییر کنند و جریان ثابتی از محتوای جدید را برای مشترکین فراهم کنند.

حق امتیاز

NFT ها را می توان طوری برنامه ریزی کرد که هر بار که NFT در بازار ثانویه به فروش می رسد، به طور خودکار درصدی از فروش را به هنرمندان پرداخت می کند. این به هنرمندان اجازه می دهد تا حتی پس از اولین فروش از آثار خود سود ببرند. به عنوان مثال، هنرمند دیجیتالی پاک یک NFT به نام “The Fungible” را به قیمت ۵۰۲۰۰۰ دلار فروخت و NFT به طور خودکار برای پرداخت ۱۰٪ حق امتیاز در هر فروش بعدی به هنرمند پرداخت. از آن زمان، NFT بارها فروخته شد و بیش از ۲ میلیون دلار حق امتیاز به دست آورد.

بازیگونهسازی

این شامل ایجاد توکن‌های تعاملی و غیرقابل تعویض است که کاربران می‌توانند با آن‌ها بازی کنند و در بازی‌ها استفاده کنند. به عنوان مثال، Axie Infinity یک بازی است که از NFT ها به عنوان دارایی های بازی استفاده می کند و به بازیکنان اجازه می دهد تا NFT ها را برای ساختن شخصیت های بازی بخرند، بفروشند و معامله کنند.

علاوه بر این، NFT ها می توانند برای دستیابی به اهداف یا فعالیت های خاص در بازی ها و برنامه ها پاداش دریافت کنند. به عنوان مثال، یک برنامه تناسب اندام ممکن است توکن های غیر قابل تعویض را به کاربرانی که به اهداف تمرینی روزانه خود می رسند ارائه دهد.

مرتبط: STEPN (GMT) چیست؟ راهنمای مبتدیان برای برنامه های سبک زندگی Web3

پیوند دارایی های فیزیکی

ارتباط دارایی فیزیکی با استفاده از NFT ها معمولاً شامل استفاده از یک شناسه یا کد منحصر به فرد برای پیوند دادن یک شی فیزیکی به یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد است. این روشی را برای تأیید صحت و مالکیت اشیاء فیزیکی فراهم می کند و همچنین انتقال مالکیت و ارزش دارایی های دیجیتال مرتبط را امکان پذیر می کند.

به عبارت دیگر، NFT ها می توانند برای نشان دادن مالکیت دارایی های فیزیکی مانند املاک و مستغلات و خودروها استفاده شوند. به عنوان مثال، شرکتی به نام CarForce در حال توسعه NFT هایی است که نشان دهنده مالکیت خودروهای لوکس است. این NFT به عنوان یک کلید دیجیتال ماشین عمل می کند که به مالک اجازه می دهد تا ماشین فیزیکی را وارد کرده و کار کند.

مطالب مرتبط: املاک و مستغلات توکن شده چیست؟ راهنمای مبتدیان برای مالکیت ملک دیجیتالنویسنده: Guneet Kaur

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا