اخبار ارز دیجیتال

5 نکته برای سرمایه گذاری در دوران رکود جهانی

ممکن است بازار روزهای سختی داشته باشد، اما این نباید شما را از یافتن راه هایی برای رونق باز دارد.

اقتصاد با چشم‌انداز تیره‌تری نسبت به پیش‌بینی آب‌وهوای ولز مواجه است و تعداد کمی از آنها برای خرید دارایی‌های پرخطر عجله دارند. در اینجا چند نکته برای پیمایش در شرایط نامطلوب بازار وجود دارد.

گزینه شماره 1: صرفه جویی در پول نقد

در حاشیه نشستن و پس انداز پول نقد و استیبل کوین شرم ندارد.

مقدار زیادی پودر خشک برای ایجاد تخصیص بزرگ پس از بازگشت حرکت صعودی وجود دارد. در این میان، تا زمانی که به پروتکلی که استفاده می‌کنید اعتماد دارید، فرصت‌های زیادی برای بازدهی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

اما آیا این زمان بندی بازار نیست؟ این غیر ممکن است. شاید. اما این در مورد یافتن شتاب و روندهای کلی بازار است، بر خلاف اهداف قیمت متمرکزتر و معکوس شدن تماس ها. با این حال، اگر این کمی خطرناک است، گزینه دیگری وجود دارد.

گزینه شماره 2: میانگین هزینه دلار (DCA)

آیا تا به حال برای مشکلات مچ دست یا کمر به فیزیوتراپ مراجعه کرده اید؟

خوب، میانگین هزینه دلاری معادل سرمایه گذاری است. این سکسی یا خیلی جالب نیست، اما با توجه به یک بازه زمانی کافی طولانی، به احتمال زیاد به نفع شما عمل می کند. مفید است زیرا این کار را انجام می دهد.

ارتباط: 5 دلیل برای اینکه سال 2023 سال سختی برای بازارهای جهانی خواهد بود

شما می توانید این دو گزینه اول را برای ایجاد یک استراتژی ترکیب کنید. به عنوان مثال، صبر کنید تا حرکت صعودی بازگردد و 50 درصد را در یک استیبل کوین کنار بگذارید، سپس 50 درصد را به روشی قیمت گرا قرار دهید. این تاکتیک امکان قرار گرفتن در معرض بازار را فراهم می‌کند و به مقاومت در برابر FOMO در هنگام افزایش بازار کمک می‌کند، اما به طور کلی کاغذ نزولی باقی می‌ماند.

گزینه شماره 3: دارایی هایی را بیابید که عملکرد خوبی دارند

مبادلات دائمی غیرمتمرکز، عزیزان بازار نزولی بوده اند. پس از رسوایی FTX، معامله گران به سمت گزینه های غیرمتمرکز هجوم آوردند و فریاد زدند: “کجا می توانم کوتاه بیام؟” بسیاری به پروتکل هایی مانند GMX و ApeX مهاجرت کرده اند که امسال به ترتیب حدود 70 و 50 درصد افزایش یافته اند.

همیشه دارایی هایی هستند که در بازارهای نزولی عملکرد بهتری دارند، اما یافتن آنها می تواند چالش برانگیز باشد و طولانی کردن آنها در یک روند نزولی می تواند خطرناک باشد. بنابراین، این استراتژی باید با احتیاط مورد توجه قرار گیرد و سرمایه‌گذارانی که دانش و تجربه لازم برای یافتن پروژه‌های خوب و اعمال مدیریت ریسک محتاطانه را دارند، به بهترین وجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گزینه شماره 4: از مشتقات استفاده کنید

استراتژی های زیادی برای تضمین سود در بازارهای نزولی و جانبی با استفاده از ترکیبی از مشتقات و قراردادها وجود دارد. به عنوان مثال، گزینه‌ها را می‌توان برای ایجاد یک «پرداخت برهنه» استفاده کرد، که در آن نرخ تنزیل قیمت فروش مناسب را قفل می‌کند تا زمانی که دارایی کاهش می‌یابد، سود حاصل شود.

همچنین یک استراتژی شبه دلتا خنثی وجود دارد که کشاورزان بازدهی پیشرفته از آن برای کوتاه و بلند کردن دو طرف استخر نقدینگی استفاده می‌کنند. این امر قرار گرفتن شما در معرض نوسانات دارایی‌هایی را که در اختیار دارید کاهش می‌دهد و به شما امکان می‌دهد هزینه‌های استخر را جمع‌آوری کنید در حالی که قرار گرفتن در معرض منفی خود را کاهش می‌دهد.

بخش سخت، اجرای نکردن این استراتژی‌ها است، اگرچه دستورالعمل‌هایی به‌راحتی به‌صورت آنلاین در دسترس هستند، اما مدیریت و موقعیت‌یابی آنهاست. اندازه مدیریت و موقعیت می تواند باعث ایجاد یا شکست این نوع معاملات شود. این می تواند در بازارهای نزولی سودآور باشد، اما باید با احتیاط استفاده شود.

گزینه شماره 5: در حالی که دیگران خود را گم می کنند تعظیم نکنید

اگر شما یک کوهنورد آزاده مانند الکس هونالد نباشید، احتمالاً نمی خواهید از هیچ نوع صخره ای بدون تجهیزات ایمنی خوب بالا بروید.

تجهیزات ایمنی چطور؟ خوب، یک صندوق اضطراری که به صورت نقدی نگهداری می شود، نقطه شروع خوبی است. باید تقریباً 6 ماه از هزینه های زندگی اولیه را پوشش دهد و نباید برای درآمد مورد استفاده قرار گیرد، قرض گرفته شود یا قمار شود.

مربوط: بیت کوین در سال 2023 سر به فلک می کشد، اما مراقب باشید چه آرزویی دارید

همچنین در وضعیت مشابه (بخوانید: بسیار مایع) نگهداری می شود تا هزینه های زیادی مانند تعمیر خودرو و به عنوان مثال گیر افتادن در سنگاپور گران قیمت به مدت یک هفته در حالی که ویزای خروج به تعویق افتاده است را بپردازد. شما همچنین به هزینه استهلاک نیاز دارید. مستهلک شده است. صندوق در حال غرق شدن یک بافر پشتیبانی اضافی را فراهم می کند تا بتوانید صندوق اضطراری خود را دست نخورده نگه دارید و فقط برای موارد اضطراری واقعی از آن استفاده کنید.

در نهایت، رکودها دردناک هستند. مراقبت از سلامت روان خود را فراموش نکنید. اگر نگران پرتفوی خود هستید یا دائماً قیمت‌ها را چک می‌کنید، وضعیت سلامتی شما ضعیف است و احتمال اینکه در زمان مناسب تصمیمات درستی بگیرید، کمتر است. پس برو بیرون، کامپیوترت را خاموش کن و بازی کن.

زندگی خود را خارج از سرمایه گذاری و فعالیت های تجاری خود توسعه دهید. وگرنه وقتی بالاخره موفق شدی کجا خواهی رفت؟

ناتان تامپسون Bybit نویسنده فناوری پیشرو. او 10 سال را به عنوان یک روزنامه نگار آزاد گذراند که بیشتر آسیای جنوب شرقی را پوشش می داد و سپس در طول قرنطینه COVID-19 به ارزهای دیجیتال روی آورد. او دارای افتخارات مشترک در ارتباطات و فلسفه از دانشگاه کاردیف است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Nathan Thompson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا