اخبار ارز دیجیتال

۵ راه ساده برای کسب سود از اتریوم

بازار ارزهای دیجیتال در دنیای امروز بسیار پرطرفدار شده است و مخاطب های فراوانی دارد. شاید از خود بپرسید چرا؟ دلیل آن پتانسیل بالای ارزهای دیجیتال در سود دهی است.

در بازار کریپتو بیش از ۱۰.۰۰۰ رمز ارز وجو دارد. ارز دیجیتال اتریوم در جایگاه دوم این بازار و بعد از بیتکوین قرار دارد.

اتریوم بسیار پر طرفدار است و قیمت آن در زمان تنظیم این مقاله معادل ۲۶۰۰ دلار است. اگر از طرفداران اتریوم هستید و قصد سرمایه گذاری در اتریوم را دارید، باید از قیمت اتریوم به تومان اطلاع داشته باشید، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نوع سرمایه گذاری خود در اتریوم را مشخص کنید

به عنوان شخصی که قرار است سرمایه گذار اتریوم باشید، قبل از هرچیزی باید جایگاه خود را در بازار مشخص کنید.

آیا قصد دارید اتریوم را برای مدت کوتاهی بخرید و سرمایه گذار کوتاه مدت هستید؟ یا قرار است سرمایه گذاری شما بلند مدت باشد؟

اگر قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت دارید، باید آموزش های در رابطه با تحلیل اتریوم را به صورت حرفه ای بلد باشید و در اصطلاح یک تحلیل گر حرفه ای باشید.

برای سرمایه گذاری کوتاه مدت اتریوم همچنین باید به ابعاد روانی معامله گری آگاهی داشته باشید. اگر اینگونه باشد دیگر نیازی به خواندن ادامه این مقاله ندارید.

اگر چنین نیست و در تحلیل اتریوم حرفه ای نیستید، و یا تجربه شما در معامله گری اندک است، شما سرمایه گذار بلند مدت اتریوم محسوب می شود.

سرمایه گذاری شما باید حداقل یک تا دوساله باشد. پس با پولی اقدام به خرید اتریوم کنید که در دو سال آینده به آن نیاز ندارید.

مهم نیست مبلغ آن چقدر است. مهم این است که تا دوسال آینده برای این پول برنامه ریزی نکرده باشید.

 

چقدر می خواهید از اتریوم کسب سود کنید؟

قبل از اینکه اتریوم بخرید، باید نقطه خروج و یا سیو سود خود را تعیین کنید. هدف شما از خرید اتریوم کسب سود است. پس قبل از خرید باید به نقطه خروج از بازار هم فکر کنید و آن را تعیین کنید.

یکی از دوستانم مبلغی در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده بود و بعد از مدتی سرمایه اش دوبرابر شده بود. اما همچنان صبر کرده بود کاری برای سیو سود نمی کرد.

از او پرسیدم وضعیت سرمایه گذاری ات چطور است؟ گفت عالی و سرمایه ام دوبرابر شده، از او سوال کردم کی قرار است سیو سود کنی و برای این موضوع چه برنامه ای داری؟

او گفت هنوز سود و اصل سرمایه من به اندازه پول ماشینی که دوست دارم نشده است. اگر ۵۰ درصد دیگر سود کنم می توانم ماشین مورد علاقه ام را بخرم. تا آن موقع صبر میکنم.

در نهایت قبل از اینکه به آن سود برسد، ریزش بازار شروع شد و روز به روز سرمایه اش افت میکرد. بازهم با امید این که بازار به همان قیمت بر می گردد صبر کرد! آنقدر صبر کرد که یکسال گذشت، سود خود را از دست داد و در نهایت سرمایه اش هم وارد ضرر شد.

هرچند این داستان واقعی بود، اما بسیار تکراری است.

واقعیت این است که بازار از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت می کند و مسئول برآورده کردن آرزوهای ما نیست.

هرگز نباید نقطه خروج و سیو سود خود را بر اساس خواسته های خود تنظیم کنیم. بلکه باید مطابق علم تحلیل و با واقعیت بازار اینکار را انجام دهیم.

شما حتما قبل از خرید اتریوم باید این برنامه ریزی را انجام دهید و به آن پایبند باشید. اگه تحلیگر نیستید می توانید با دنبال کردن افراد حرفه ای در تحلیل این کار را انجام دهید. برای اطلاع از قیمت اتریوم با سایت سالاریکس سر بزنید.

خرید اتریوم

راهکار ساده برای سیو سود اتریوم

برای سیو سود اتریوم می توانید این کار را به صورت پله ای انجام دهید. با این روش همیشه برنده خواهید بود. با دنبال کردن افراد متخصص تمام مقاومت های تایم فرم روزانه و هفتگی سر راه قیمت اتریوم را ترسیم کنید.

می توانید سرمایه خود را به ۴ قسمت تقسیم کنید و قبل از اینکه قیمت به هر مقاومت برسد، ۲۵ درصد سرمایه خود را خارج کنید.

پایبندی به قواعد معامله اتریوم

افراد زیادی برای خود نقاط ورودی تعیین می کنند و هفته ها منتظر می مانند تا قیمت به این نقاط برسد و سرمایه گذاری خود را انجام دهند.

با رسیدن قیمت به این نقاط دچار ترس، شک و دو دلی می شوند و توان خرید اتریوم و ورود سرمایه را ندارند. ریزش بازار و قرمز شدن آن با خبر های منفی پوشش داده می شود و گویی بازار در حال نابودی کامل است.

به همین دلیل ترس در بازار حاکم می شود و اکثر افراد دچار تردید می شوند.

همچنین بعد از خرید اتریوم باید به نقاط تعیین شده جهت سیو سود پایبند باشید. هستند افراد بسیار زیادی که بعد از خرید اتریوم و بعد از اینکه سرمایه آنها وارد سود شد، طمع می کنند.

و نقاط تعیین شده جهت سیو سود را فراموش می کنند، رویا پردازی یکی از دلایل اصلی طمع افراد است. و به انها اجازه نمی دهد تا به نقاط تعیین شده برای پ سیو سود پایبند باشند.

در زمان رشد بازار رسانه ها آنقدر خبر های مثبت و امیدوار کننده منتشر می کنند که گویی رشد بازار تا ابد ادامه خواهد داشت.

اما همانطور که گفتیم این چنین نیست و بازار دارای سیکل های متفاوت است.

ترس و طمع دو جز جدانشدنی در معامله اتریوم هستند. حتما قبل از شروع معاملات خود، نقاط ورود و سیو سود را تعیین کنید. آنها را مکتوب کنید و به خود قول دهید که به این نقاط پایبند باشید.

با این روش در شرایط بحرانی، راحت تر می توانید ترس و طمع خود را کنترل کنید.

قیمت اتریوم

فریب رنگ های قیمت اتریوم را نخورید

اصول کلی خرید اتریوم و کسب سود از اتریوم به این شکل است که باید در پایین ترین قیمت اتریوم را بخرید، و در بالاترین قیمت ان را با سود عالی بفروشید.

راحت به نظر می رسد نه؟ قاعده همه بازار ها همین است!

اما جالب است بدانید که ۹۰درصد انسان ها در بازار های مالی، برعکس این کار را انجام می دهند! در بالاترین قیمت و گران ترین قیمت اتریوم را می خرند، و در پایین ترین قیمت و با ضرر بسیار زیاد دارایی خود را می فروشند.

به نظر شما چرا این رفتار از انسان ها سر می زند؟

به عنوان یک تحلیلگر بازار های مالی، به نظر من رنگ ها در بازار تحریف شده اند.

رنگ سبز برای ما نشان از رشد و اطمینان دارد. در بازار زمانی که قیمت دارایی ها رشد می کند سبز می شود! قیمت اتریوم بعد از روزها سبز شدن و رشد در بالاترین حد خود قرار دارد. یعنی در نقطه ای قرار دارد که معامله گران حرفه قصد فروش و سیو سود دارند، بازار به زودی با ریزش قیمت زیادی که حاصل از فروش است مواجه می شود. این یعنی هشدار به همه معامله گران! یعنی نقطه ای که همه باید از بازار خارج شوند. اما با رنگ سبز نمایش داده می شود. همین موضوع باعث می شود افراد مبتدی در بالاترین قیمت اتریوم را بخرند.

 رنگ قرمز

وقتی قیمت اتریوم یا هر دارایی قرمز می شود، یعنی در حال ارزان شدن است! بعد از هفته ها ریزش و قرمز بودن بازار، قیمت اتریوم بسیار ارزان می شود. قرار بود در پایین ترین قیمت خرید خود را انجام دهیم.

اما رنگ قرمز نشان دهنده هشدار و ترس است! به همین دلیل هیچ کدام از افراد در زمانی که قیمت دارایی ها افت کرده و بسیار ارزان شده است، و وقت خرید است، به بازار وارد نمی شوند.

دلیل آنها این است که بازار بسیار قرمز و ریزشی است!

این رنگ و این ترس باعث می شود افرادی که به اشتباه اتریوم را در بالاترین قیمت و در روزهای سبز خریده اند، در پایین ترین قیمت و روزهای قرمز با ضرر بفروشند.

پس بهتر است از این به بعد این رنگ ها را در ذهن خود جابجا کینم!

 

سبد سرمایه داشته باشید

تا به اینجا فقط در خصوص خرید اتریوم صحبت کردیم. اما بهتر است بدانید که یک سرمایه گذار حرفه ای، با تمام سرمایه خود یک ارز را نمی خرد.

درست این که یک سبد سرمایه داشته باشید و با سرمایه خود چند ارز دیجیتال را بخرید.

می توانید ۵ رمزارز را در نظر بگیرید و سرمایه خود را بین آنها تقسیم کنید.

با این روش اگر یکی از انها به هر دلیلی رشد چشم گیری نداشت، ۴ ارز دیگر سبد شما رشد خواهند کرد و برآیند کلی سرمایه و سبد شما مثبت می شود.

می توانید تنوع ریسک در سبد خو را نیز رعایت کنید.

به عنوان مثال می توانید با ۶۰ درصد سرمایه خود ارزهای کم ریسک را بخرید، با ۳۰ درصد سرمایه خود ارزهای با ریسک متوسط را بخرید، و با ۱۰ باقیمانده ارزهای دارای اعتبار و پر ریسک را بخرید.

 

همه چیز سود نیست

سرمایه گذاری در اتریوم می تواند بسیار جذاب و پر سود باشد، و در عین حال می تواند بسیار خطرناک باشد.

اگر می خواهید یک سرمایه گذاری درست در بازار ارزهای دیجتال داشته باشید، باید تمامی قواعد سرمایه گذاری را رعایت کنید.

فقط به کسب سود از اتریوم فکر نکنید. سود و ضرر در بازار و در سرمایه گذاری در کنار هم هستند.

سود و ضرر دو جز جدا نشدنی در سرمایه گذاری هستند.

اما همه ی ما در ابتدای مسیر فقط به سود فکر میکنیم. قبل از سرمایه گذاری کمی هم به ضر آن فکر کنید.

اگر سرمایه گذاری شما سود ده نبود و به ضرر ختم شد، آیا زندگی شما تغییر میکند؟ اگر جواب مثبت بود، پس به هیچ عنوان نباید وارد این سرمایه گذاری شوید.

سرمایه گذاری باید با پولی انجام شود که از دست دادن آن تغییری در زندگی شما ایجاد نمی کند.

شما فقط مجاز به ورود همان میزان سرمایه هستید که اگر آن را ازدست دهید خللی در زندگی شما ایجاد نشود.

شما همانطور که برای سود های خود برنامه ریزی می کنید، باید برای ضررهای خود نیز برنامه ریزی کنید. در ادامه به نحوه برنامه ریزی در این مورد صحبت می کنیم.

 

حد ضرر داشته باشید

شما باید نقطه ای را به عنوان حد ضرر برای معامله خود تعیین کنید. اگر قیمت نزولی شد و به این عدد رسید، این ضرر را بپذیرید و سرمایه خود را خارج کنید.

این کار از گسترش ضرر جلوگیری می کند و باعث می شود سرمایه شما در بازار گیر نکند. می توانید در فرصتی مناسب تر، دوباره خرید اتریوم را انجام دهد.

این موضوع در صورتی امکان پذیر است که سرمایه شما در بازار گیر نکرده باشد و در نقطه ای ضرر را پذیرفته و سرمایه خود را نقد کرده باشید.

به عنوان مثال می توانید حد ضرر خود را ۲۰ درصد تعیین کنید.

البته نحوه درست تعیین حد ضرر، پایین تر از یک سطح حمایتی قدرتمندی است که در آن سطح وارد معامله شده اید.

سطحی که اگر شکسته شود و از دست برود، قیمت افت زیادی خواهد کرد.

حد ضرر شما دقیقا زیر همین سطح در نظر گرفته می شود.

این حد ضرر نباید خیلی بزرگ باشد و ضرر زیادی به شما وارد نکند.

 

انتخاب صرافی برای کسب سود از اتریوم

صرافی که در آن معاملات خود را انجام می دهید، در نتیجه نهایی و کسب سود از اتریوم بسیار تاثیر گذار است. اینکه صرافی چه ابزاری برای خرید در اختیار شما قرار می دهد، یا اینکه چقدر برای معاملات از شما کارمزد دریافت می کند و یا به سرعت و در زمان مناسب سفارش خرید یا فروش اتریوم را فعال می کند؟ بسیار مهم است.

با توجه به تحریم های مالی ایران، اکثر صرافی های خارجی به کاربران ایرانی خدمات نمی دهند.

کاربران ایرانی برای استفاده از خدمات صرافی های خارجی، مجبور هستند هویت خود را پنهان کنند. که در صورت لو رفتن هویت، تمامی دارایی کاربر مسدود می شوند.

پس بهتر است از یک صرافی ایرانی معتبر استفاده کنید.

صرافی ایرانی سالاریکس ( صرافی ارز دیجیتال )، جزو معدود صرافی هایی در ایران است که خدمات خرید اتریوم را مطابق با بازارهای جهانی به شما ارئه می دهد و دارای امکانت بسیار زیادی مانند حد ضرر و حد سود است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا