اخبار ارز دیجیتال

۵ نشانه مبنی بر اینکه بازار صعودی آلتکوین در راه است

نوسانات کم سابقه و داده های بالقوه مثبت اقتصاد کلان فرصت های متعددی را برای معامله گران ارزهای دیجیتال فراهم می کند.

پس از اینکه سال ۲۰۲۲ به دلیل بادهای مخالف اقتصاد کلان با امیدی به تجدید حیات در سال ۲۰۲۳ به پایان رسید، آغاز سال جدید خرس‌ها را با افزایش قیمت بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و آلت کوین در مزرعه برنج غافلگیر کرد. به نظر می رسد دوره نوسانات پراکنده بازار کریپتو با یک شکست رو به بالا به پایان می رسد.

برخی آلتکوین‌ها مانند Lido (LIDO)، Solana (SOL) و Cardano (ADA) سودهای قابل توجهی داشته‌اند. عوامل اصلی افزایش این سکه‌ها، به‌روزرسانی آتی اتریوم شانگهای (برای LIDO) و نرخ منفی سرمایه‌گذاری در بازار آتی، به‌ویژه SOL است. نرخ های بهره منفی به این معنی است که اکثر معامله گران در حال نگه داشتن پوزیشن های کوتاه هستند و به خریداران نهنگ فرصتی برای اجرای توقف ضرر می دهند. نرخ های سرمایه چندین توکن دیگر همچنان تحت فشار کوتاه مدت قرار دارند.

علاوه بر این، Degen Gamble، که پس از سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ در پشت مشعل قرار گرفت، در سال جدید دوباره ظاهر شد. از نظر فنی، ارزش بازار آلتکوین با افزایش حرکت صعودی از سطوح مقاومت فنی کلیدی عبور کرده است.

پایداری بازار صعودی مشکوک است زیرا روند گسترده تر همچنان نزولی است، اما یک روند صعودی که به تازگی آغاز شده است می تواند برای فروشندگان دیرهنگام دردسر ایجاد کند. بر قیمت آلت کوین تأثیر می گذارد.

داده های بازار کار امیدهای فرود نرم را زنده می کند

برخلاف تخمین داو از ۲۰۰۰۰۰ حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و انتظارات بازار برای کاهش رشد، داده‌های بازار کار دسامبر ۲۰۲۲ نشان داد که اشتغال ۲۳۰۰۰۰ یا ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

یک بازار کار قوی بر خلاف ادعاهای رایج رکود، به عنوان یک کاتالیزور ریسک در برابر رالی عمل می کند و به ایجاد احساسات صعودی که تنظیم شده یا بازگشت به احساسات منفی کمک می کند.

اگر شاخص CPI دسامبر به کمتر از ۷.۷ درصد برسد و تورم به روند نزولی خود ادامه دهد، اعتماد بازار به فرود نرم می‌تواند افزایش یابد. با این حال، اگر تورم در دسامبر افزایش یابد، خطر یک اصلاح شدید وجود دارد زیرا احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر ژانویه افزایش می یابد.

معامله گران به دنبال سوآپ های دائمی با نرخ های منفی هستند

از آنجایی که حجم معاملات فیزیکی و نقدینگی در صرافی‌های ارزهای دیجیتال تا پایان سال کاهش یافت، بازار آتی تأثیر عمده‌ای بر تغییرات قیمت‌ها، به‌ویژه در فصل تعطیلات داشت. یک واکنش قیمتی برعکس به موقعیت معاملاتی شلوغ بسیار محتمل است.

افزایش قیمت اخیر سولانا شاهد واضحی است که قیمت ها در حال افزایش سرسام آور است. شورت های ۲۰۰ میلیون دلاری SOL در آخر هفته با افزایش بیش از ۲۷ درصدی نسبت به پایین ترین قیمت ۱۳ دلاری خود در ۶ ژانویه، در آخر هفته منحل شدند.به گزارش مستقل تحلیلگر بازار الکس کورگر، “SOL هنوز هم فضای بالایی دارد، اما مرحله عملکرد بهتر تقریباً عقب مانده است.”

نرخ سرمایه برای سوآپ دائمی SOL.منبع: Coinglass

شتاب سولانا ممکن است به پایان برسد، اما اکثر معامله‌گران هنوز تعدادی آلتکوین مانند Apecoin (APE)، Tron (TRX)، بیت‌کوین کش (BCH) و Gala Games (GALA) را حفظ کرده‌اند. بیرون این به خریداران این فرصت را می دهد که قیمت ها را بالاتر ببرند و به دنبال نقدینگی برای توقف ضررهای دائمی فروشنده در سوآپ باشند.

نرخ تامین مالی آلتکوین ها در صرافی های ارزهای دیجیتال.منبع: Coinglass

سکه میم را پمپ کنید و سپس آن را دور بیندازید

در هفته اول ژانویه ۲۰۲۳، یک میم کوین مبتنی بر Solana به نام BONK 25 برابر افزایش یافت. این افزایش مظهر اخلاق منحط قمار است که در بازار گاوی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ حاکم بود. از سوی دیگر، بازارهای نزولی تمایل دارند تا احتیاط را در میان معامله گران ترغیب کنند.

علیرغم سقوط نهایی قیمت BONK، پمپ کردن و تخلیه موفقیت آمیز چنین سکه های میم نشان می دهد که برخی از معامله گران هنوز درگیر بازی های مخاطره آمیز هستند.

نمودار قیمت بنک. منبع: CoinGecko

شکست فنی مثبت

ارزش بازار آلت‌کوین از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) به ۴۶۵ میلیارد دلار رسید. خریداران احتمالاً میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه را روی ۵۶۳ میلیارد دلار تعیین می کنند و انتظار دارند میانگین بازدهی ۲۰ درصدی در سراسر توکن داشته باشند. معامله‌گران فنی سعی می‌کنند قبل از شروع بازگشت، از این سطوح بحرانی استفاده کنند.

شاخص قدرت نسبی ارزش بازار آلتکوین (RSI) نیز به محدوده صعودی رفته و از مقاومت ۶۰ امتیازی عبور کرده است. علاوه بر این، اگر خریداران حمایت خود را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه با حجم مثبت ایجاد کنند، روند صعودی کوتاه مدت می تواند تا پایان سه ماهه اول ۲۰۲۳ ادامه یابد.

ارزش بازار آلتکوین ها (به استثنای بیت کوین).منبع: Trading View

روندهای تاریخی و اوج احساسات مثبت

پایداری آلت‌کوین‌های صعودی مشکوک است، به‌ویژه از آنجایی که روند زیربنایی همچنان نزولی است. شناسایی کاتالیزور اساسی زیربنای این بازار صعودی دشوار است، زیرا قیمت بیت‌کوین بین ۱۸۲۰۰ تا ۱۹۰۰۰ دلار حرکت می‌کند. بنابراین، روند صعودی ممکن است با خسته شدن خریداران تضعیف شود.

با نگاهی به چرخه‌های قبلی ارزهای دیجیتال، آلت‌کوین‌ها در طول بازار صعودی عملکرد بهتری از بیت‌کوین داشتند و سپس در دوره خنک‌دانی از بیت‌کوین عبور کردند تا بازار کریپتو را به سمت بالا هدایت کنند.

بازی Parabolic Run اخیر در سال ۲۰۲۱ به همین ترتیب انجام شد و آلت کوین ها از بیت کوین پیشی گرفتند. با این حال، دوره تعدیل بازار آلتکوین را در مقایسه با بیت کوین تحت تاثیر قرار نداده است.

هر دو ارزش بازار آلتکوین و قیمت بیت کوین ۷۵ درصد از ارزش خود را نسبت به اوج خود از دست داده اند، برخلاف از دست دادن آلتکوین بالاتر از بیت کوین.

آلت کوین ها در بازار صعودی بهتر از بیت کوین عمل می کنند.منبع: Trading View

استثناهای قاعده فوق را می توان به تسلط فزاینده اتر در بازار نسبت داد. اتریوم به دلیل پیشرفت‌های فناوری مانند حرکت به سمت مکانیسم اثبات سهام سازگار با انرژی و تورم پایین‌تر که به‌شدت از قیمت آن با وجود روندهای منفی حمایت می‌کند، حدود ۲۰ درصد قدرت بازار را به دست آورده است. با این حال، نمی‌توانیم این احتمال را که ارزش بازار آلت‌کوین گسترده‌تر می‌تواند به طور قابل توجهی بازنگری شود را رد کنیم.

بیت کوین (نارنجی) و اتریوم (آبی) بر بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارند.منبع: Trading View

اخیراً محافل رسانه های اجتماعی شاهد احیای احساسات مثبت بوده اند. بر اساس داده‌های Santiment، ذکر کلمات کلیدی در رسانه‌های اجتماعی مانند «خرید پایین» و «پایین» در پلتفرم‌هایی مانند توییتر، ردیت و تلگرام افزایش یافته است. افزایش احساسات مثبت معمولاً بزرگترین شاخص تغییر روند صعودی قیمت است.

حجم رسانه های اجتماعی برای کلمات کلیدی «خرید کاهش» و «پایین».منبع: Santimento

یکی از اولین موانع، پشتیبانی از قیمت پس از حذف سفارشات کوتاه است. سولانا و کاردانو، یکی از اولین نشانه هایی که افزایش یافتند، می توانند سرنخ هایی برای پایان روند صعودی ارائه دهند.

اگر قیمت SOL به زیر حمایت ۱۴.۳۳ دلار و ADA به زیر ۰.۳۰ دلار در همان زمان سقوط کند، می‌تواند هشداری از فرسودگی صعودی باشد.

در همان زمان، توکن‌هایی مانند LIDO که از داستان مشتقات استیکینگ مایع سود می‌برند، می‌توانند تا زمانی که توسعه‌دهندگان هسته اتریوم ارتقاء شانگهای را اجرا کنند، به رشد خود ادامه دهند. حرکات کلان بازار مانند شاخص قیمت مصرف کننده و اقدام قیمت بیت کوین نیز نقش مهمی در حفظ بازار صعودی آلتکوین دارند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا