🚨 اخبار ارز دیجیتال

۵ پلتفرم وام دهی همتا به همتا (P2P) برای وام گیرندگان و وام دهندگان


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پنج پلتفرم (Aave، Compound، MakerDAO، dYdX، Fulcrum) را کشف کنید که وام‌دهی و استقراض را از طریق تمرکززدایی تغییر می‌دهند.

وام‌دهی همتا به همتا (P2P) که مستقیماً وام‌گیرندگان و سرمایه‌گذاران را به هم متصل می‌کند، به‌طور گسترده به عنوان جایگزینی برای بانکداری سنتی مورد حمایت قرار می‌گیرد. شبکه‌های وام‌دهی P2P وام‌دهی غیرمتمرکز را امکان‌پذیر می‌کنند و به افراد این امکان را می‌دهند که مستقیماً از افراد یا مؤسسات دیگر و بدون مراجعه به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها وام بگیرند.

هم وام گیرندگانی که می توانند وام با شرایط انعطاف پذیر دریافت کنند و هم سرمایه گذارانی که می توانند بازده رقابتی از سرمایه گذاری های خود کسب کنند، می توانند از این ترتیب تامین مالی بهره مند شوند. این مقاله پنج خدمات وام دهی غیرمتمرکز P2P را شرح می دهد که وام دهندگان و وام گیرندگان را قادر می سازد در این بازار در حال گسترش شرکت کنند.

آبه

Aave یک پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. استفاده از دارایی های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه برای قراردادهای هوشمند، وام گیرندگان را قادر می سازد وام دریافت کنند. از سوی دیگر، سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را به وام گیرندگان وام دهند در حالی که سود سپرده های خود را دریافت می کنند.

وام های فوری یکی از ویژگی های متمایز Aave است که به وام گیرندگان اجازه می دهد تا بدون ارائه وثیقه، تامین مالی دریافت کنند، تا زمانی که وام گیرنده وام را در همان معامله بازپرداخت کند. این فرصت های جدیدی را برای نقدینگی فوری و کاربردهای مالی پیشرفته ایجاد می کند.

ترکیب

Compound یکی دیگر از پلتفرم های وام دهی غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. این به وام گیرندگان این امکان را می دهد که وثیقه تنظیم کنند و اقلامی را که توسط پلتفرم پشتیبانی می شوند وام بگیرند. بسته به تقاضا برای یک دارایی خاص، یک سرمایه گذار ممکن است آن دارایی را به یک وام گیرنده وام دهد که سود کسب می کند.

برای اطمینان از تخصیص کارآمد سرمایه، Compound از الگوریتم‌هایی استفاده می‌کند که به صورت پویا نرخ بهره را بر اساس در دسترس بودن دارایی و تقاضا تغییر می‌دهند. این پلتفرم کاربران را قادر می‌سازد تا با دادن گزینه رای دادن به پیشنهادات برای به‌روزرسانی پلتفرم و تغییرات پارامترها، در حاکمیت شرکت کنند.

سازنده دائو

پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین اتریوم MakerDAO بیشتر به دلیل استیبل کوین دای (DAI) شناخته شده است. وام گیرندگان می توانند از دارایی های دیجیتال خود به عنوان وثیقه برای ایجاد یک استیبل کوین DAI مرتبط با ارزش دلار آمریکا استفاده کنند. با اعطای وام به وام گیرندگان، سرمایه گذاران می توانند سودی را در قالب کارمزدهای ثبات دریافت کنند.

دارندگان توکن که در رای گیری در مورد انتخاب های کلیدی مانند انواع وثیقه، هزینه های پایداری و ارتقاء سیستم شرکت می کنند، بخشی از معماری حاکمیت غیرمتمرکز MakerDAO هستند.

مربوط: مدل حکومت DAO: راهنمای مبتدیان

dYdX

پلتفرم معاملات مشتقات غیرمتمرکز dYdX همچنین عملکرد وام و وام را ارائه می دهد. وام گیرندگان می توانند در سایت تجارت کنند یا دارایی های اضافی را با استفاده از دارایی های دیجیتال خود به عنوان وثیقه قرض کنند. سرمایه گذاران می توانند دارایی ها را به وام گیرندگان وام دهند در حالی که سود سپرده های خود را دریافت می کنند.

به لطف گزینه های وام و استقراض dYdX، کاربران در هنگام معامله از آزادی و اهرم برخوردار هستند. این پلتفرم که از دارایی ها و بازارهای مختلف پشتیبانی می کند، بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود.

تکیه گاه

Fulcrum در بلاک چین اتریوم یک پلت فرم غیرمتمرکز وام دهی و معاملات حاشیه ای است که توسط bZx پشتیبانی می شود. سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را قرض دهند و سود سپرده های خود را دریافت کنند، و وام گیرندگان می توانند دارایی های خود را به عنوان وثیقه برای دریافت اعتبار اضافی به وثیقه بگذارند.

مربوط: حاشیه در مقابل آینده: تفاوت چیست؟

ادغام یکپارچه خدمات وام دهی و معاملاتی Fulcrum به کاربران اجازه می دهد تا به طور مؤثر دارایی های خود را مدیریت کنند. این پلتفرم همچنین از حاکمیت غیرمتمرکز از طریق استفاده از توکن‌های بومی استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد در مورد به‌روزرسانی‌ها و پارامترهای پروتکل رأی دهند.

نویسنده: Alice Ivey

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا