اخبار ارز دیجیتال

۵ نکته کلیدی از گزارش صنعت رمزنگاری Huobi 2022

آخرین گزارش صنعت Huobi به تجزیه و تحلیل اصطلاحات مرتبط با رمزنگاری، کشورهای دارای بالاترین سطح فعالیت در صنعت، مقررات و موارد دیگر می پردازد.

در طول سال گذشته، ارزهای دیجیتال و صنایع بزرگتر Web3 شاهد زیان، رشد و نوآوری بوده اند – و داده ها نشان می دهد.

آخرین گزارش صنعت صرافی Huobi، بررسی کلی و روندهای صنعت رمزنگاری جهانی، روندهای هر صنعت، از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و متاورس ها گرفته تا استفاده و مقررات صرافی های متمرکز (CEX) را برجسته می کند.

این صنعت سال گذشته حدود ۳۲۰ میلیون کاربر کریپتو در سراسر جهان داشت، علی‌رغم آشفتگی رویدادهای مهمی مانند سقوط FTX، انفجار LUNA و ورشکستگی ۳AC.

مجموع سرمایه‌گذاری‌های «بازار اولیه» از ۲۷.۷ میلیارد دلار فراتر رفت، در حالی که ارزش بازار کریپتو بیش از ۲.۲ تریلیون دلار کاهش یافت.

۱. NFT تبدیل به بیشترین بحث رمزنگاری در سراسر جهان خواهد شد

این گزارش ۵ عبارت جستجو شده در گوگل مرتبط با صنعت Web3 را تجزیه و تحلیل می کند. این شامل «ارزهای رمزنگاری»، «DeFi»، «GameFi»، «NFT» و «BTC» است. از این عبارات، جستجو برای NFT در سراسر جهان غالب بود.

بر اساس این گزارش، دلایل برتری NFT ها عبارتند از:

NFT ها را می توان به خوبی با صنایع مختلف مانند ورزش، هنر، سرگرمی و ایجاد فرهنگی ادغام کرد و سناریوهای کاربردی را می توان تا حد زیادی گسترش داد.

در طول سال گذشته، تمرکز NFT از سقوط های تبلیغاتی به پروژه هایی با یک ابزار نهایی، مانند حل تقلب در احراز هویت الماس تغییر کرده است. برخی از پروژه‌ها نسل بعدی کاربران را با NFT‌های «مناسب برای خانواده» هدف قرار می‌دهند.

در مورد سایر عبارات جستجو، «BTC»، «DeFi» و «Cryptocurrency» بیشترین جستجو را در بازارهای نوظهور مانند آمریکای جنوبی، آفریقای جنوبی و خاورمیانه داشتند.

۲. ایالات متحده بر استفاده از CEX و توسعه صنعت تسلط دارد

یکی دیگر از یافته های کلیدی مرتبط با فعالیت CEX کاهش مداوم گزارش شده نسبت به سال گذشته است.

منبع: Huobi Research

با این حال، کشورهای خاصی بودند که سهم قابل توجهی از ترافیک به CEX داشتند. ایالات متحده (ایالات متحده) با داشتن تقریباً ۱۰٪ از کل ترافیک CEX، رتبه اول را به خود اختصاص داد و پس از آن کره جنوبی (۷.۴٪)، روسیه (۶.۱٪)، ترکیه (۵.۶٪) و ژاپن (۳.۸٪) قرار دارند.

ایالات متحده همچنین از نظر بلوغ توسعه بازار کریپتو در صدر قرار گرفت. این شاخص بر اساس چهار معیار کلیدی شامل درصد کاربران ارزهای دیجیتال، سهم حجم CEX، سهم حجم DeFi و شاخص جمعیت اینترنت است.

مربوط: چرا ایالات متحده یکی از دوستدارترین کشورهای رمزنگاری در جهان است؟

در نهایت، ایالات متحده با بیش از ۴۶ میلیون کاربر و سهم شماره یک ترافیک DeFi (31.8٪) بیشترین جمعیت کل رمزارزها را دارد. بیش از نیمی از کاربران ارزهای دیجیتال ایالات متحده بین ۱۸ تا ۳۴ سال سن دارند.

۳. علاقه به NFT در آسیا بیشترین میزان را دارد

ممکن است NFT ها بیشترین جستجو را در جهان داشته باشند، اما نسبت به سال قبل کاهش یافته است. با این وجود، علاقه به NFT ها هنوز در آسیا داغ است.

بر اساس این گزارش، کشورهای آسیایی چهار رتبه از پنج رتبه اول را به خود اختصاص داده اند. سرزمین اصلی چین در صدر فهرست جستجو برای علاقه NFT قرار دارد و پس از آن هنگ کنگ، سنگاپور، نیجریه و تایوان قرار دارند.

منبع: Huobi

اخیراً دادگاهی در سرزمین اصلی چین اعلام کرد که NFT ها دارایی مجازی هستند که باید توسط قانون محافظت شوند. این یک حرکت بزرگ با توجه به سرکوب سخت این کشور در مورد ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۲۱ آغاز شد.

۴. GameFi و Metaverse بر سرمایه گذاری ها مسلط هستند

هر دو GameFi و Metaverse در سال گذشته از موفقیت های بزرگی در صنعت برخوردار بوده اند.

علاقه و سرمایه گذاری در این دو بخش به طور مداوم در گزارش دیده می شود. بسیاری از نام‌های صنعت شناخته شده مانند Yat Siu، مدیر عامل شرکت Animoca Brands، گفته‌اند که GameFi نقطه اتصال Metaverse خواهد بود.

برای دومین سال متوالی، گزارش Huobi نشان می‌دهد که GameFi و Metaverse تعداد سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را در مقایسه با دسته‌هایی مانند ابزار، تجارت و وام‌دهی ترکیب کردند. در این دو دسته، سرمایه از ۸۷۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ به ۲.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید.

مربوط: انیموکا صندوق متاورس چند میلیارد دلاری برای توسعه دهندگان ایجاد می کند

گزارش DappRadar برای سه ماهه سوم ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری در ابتکارات ترکیبی GameFi و Metaverse برای سه ماهه را نشان داد. طی شش سال آینده، ارزش صنعت GameFi به تنهایی ۲.۸ میلیارد دلار برآورد شده است.

۵. بیش از ۱۰۰ مقررات برای صنعت کریپتو صادر شده است

در نهایت، نمی‌توانیم در مورد سال ۲۰۲۲ صحبت کنیم بدون اینکه در مورد مقررات زیادی که در سال گذشته در مورد صنعت ارزهای دیجیتال اعمال شده است صحبت کنیم.

این گزارش ۱۰۵ «اقدامات نظارتی و راهنمایی» را برای صنعت کریپتو از بیش از ۴۲ کشور مستقل از ابتدای سال ثبت می‌کند.

تحقیقات نشان می دهد که مقررات ایالات متحده، اتحادیه اروپا (EU) و کره جنوبی فشرده ترین و فشرده ترین هستند.

ایالات متحده با مجموع ۲۲ قانون نظارتی فدرال و ایالتی، به ویژه بر مقررات ارزهای دیجیتال متمرکز است، که همه چیز را از تجارت کریپتو و راهنمایی های نظارتی گرفته تا تصمیمات قضایی و استیبل کوین ها در بر می گیرد.

پس از فروپاشی فاجعه‌بار FTX، تنظیم‌کننده‌های جهانی خواستار مقررات یکپارچه‌تر ارزهای دیجیتال شده‌اند تا غرب وحشی را رام کنند و از مصرف‌کنندگان محافظت کنند.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا