اخبار ارز دیجیتال

۵ شغل پردرآمد در علم داده

مشاغل علوم داده معمولاً به دلیل تقاضای روزافزون برای متخصصان ماهر در این زمینه، اغلب در شش رقم به بالا دستمزد بالایی دریافت می کنند.

علم داده با ارائه بینش و توصیه های مبتنی بر تجزیه و تحلیل داده ها، نقش کلیدی در حمایت از فرآیند تصمیم گیری ایفا می کند. برای ایجاد محصولات، خدمات و رویه های جدید، کسب و کارها می توانند از علم داده برای درک بهتر رفتار مصرف کننده، روندهای بازار و عملکرد شرکت استفاده کنند.

کسب‌وکارها با ایجاد مزیت رقابتی در بازار از طریق بهبود تصمیم‌گیری، افزایش مشارکت مصرف‌کننده و ساده‌سازی فرآیندهای شرکت، مزیت رقابتی کسب می‌کنند. تقاضا برای متخصصان علوم داده به سرعت در حال رشد است و فرصت های جدیدی را برای توسعه در سطوح فردی و حرفه ای باز می کند.

در اینجا پنج شغل پردرآمد در علم داده آورده شده است.

دانشمند داده

دانشمند داده متخصصی است که از روش‌ها، فرآیندها، الگوریتم‌ها و سیستم‌های علمی برای نتیجه‌گیری و دانش از داده‌های ساختاریافته و بدون ساختار استفاده می‌کند. مدل ها و الگوریتم هایی برای طبقه بندی داده ها، پیش بینی ها و یافتن الگوهای پنهان ایجاد کنید. علاوه بر این، ما یافته ها و یافته های خود را به طور واضح و موثر به همه ذینفعان منتقل می کنیم.

دانشمندان داده دارای پیشینه قوی در آمار، ریاضیات و علوم کامپیوتر، درک درستی از زبان های برنامه نویسی پایتون و R، و تخصص در کار با مجموعه داده های بزرگ هستند. این موقعیت مستلزم توانایی ترکیب مهارت های فنی و تحلیلی و همچنین توانایی توضیح نتایج پیچیده برای مخاطبان غیر فنی است.

طبق گفته Glassdoor، دانشمندان داده ایالات متحده می توانند انتظار داشته باشند که سالانه ۱۲۱۱۶۹ دلار درآمد داشته باشند. علاوه بر این، مزایایی مانند گزینه‌های سهام، پاداش‌ها و اشتراک سود اغلب در بسته‌های غرامت دانشمند داده گنجانده شده است. با این حال، دستمزد متخصصان داده بسته به متغیرهای زیادی از جمله جغرافیا، صنعت، سال‌ها تجربه و پیشینه تحصیلی می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

مهندس یادگیری ماشین

مهندسان یادگیری ماشین مسئول طراحی، ساخت و استقرار مدل‌های یادگیری ماشین مقیاس‌پذیر برای کاربردهای دنیای واقعی هستند. آنها الگوریتم هایی را برای رمزگشایی، تفسیر و پیش بینی داده های پیچیده ایجاد و استفاده می کنند. ما همچنین با مهندسان نرم افزار کار می کنیم تا این مدل ها را در محصول نهایی بگنجانیم.

مهندسان یادگیری ماشین معمولاً پایه محکمی در برنامه نویسی، علوم کامپیوتر و ریاضیات دارند. در ایالات متحده، متوسط ​​درآمد یک مهندس یادگیری ماشینی ۱۳۶۱۵۰ دلار است، اما افراد با درآمد بالا در شهرهای بزرگ و مهندسان با تخصص کافی می توانند درآمد قابل توجهی بیشتری داشته باشند.

مهندس کلان داده

معماری زیرساخت کلان داده یک شرکت توسط مهندسان کلان داده ایجاد، ساخته و نگهداری می شود. او طراحی، ساخت و مدیریت ذخیره سازی، پردازش و تجزیه و تحلیل مجموعه داده های بزرگ و پیچیده را با استفاده از فناوری های مختلف کلان داده مانند پایگاه داده Hadoop، Spark و NoSQL انجام می دهد.

ما همچنین با دانشمندان داده، تحلیلگران داده و مهندسان نرم افزار برای توسعه و پیاده سازی راه حل های کلان داده که نیازهای تجاری سازمان شما را برآورده می کند، کار می کنیم. در ایالات متحده، متوسط ​​حقوق سالانه یک مهندس داده ۱۱۴۵۰۱ دلار است.

مدیر هوش تجاری

فرآیندهای تصمیم گیری سازمانی توسط راه حل های مبتنی بر داده پشتیبانی می شوند که تحت هدایت یک مدیر هوش تجاری (BI) توسعه و پیاده سازی می شوند. پیاده سازی ابزارها و سیستم های BI را هماهنگ کنید، ابتکارات هوش تجاری را ایجاد و اولویت بندی کنید، و با تحلیلگران داده، دانشمندان داده و تیم های IT همکاری نزدیک داشته باشید.

داده‌های مورد استفاده در این راه‌حل‌ها باید از استاندارد بالایی برخوردار باشند و مدیران BI باید یافته‌های تحقیقاتی و بینش‌های خود را به رهبران ارشد و ذینفعان برای اطلاع‌رسانی استراتژی کسب‌وکار در میان بگذارند. آنها در ایجاد و حفظ حاکمیت داده و قوانین امنیتی که از داده های حساس شرکت محافظت می کنند، ضروری هستند. محدوده حقوق یک مدیر هوش تجاری در ایالات متحده معمولاً از ۱۲۲۷۴۰ تا ۱۵۷۵۵۱ دلار متغیر است. میانگین حقوق ۱۴۰۹۸۸ دلار در سال است.

مدیر تحلیلگر داده

مدیر تحلیلگر داده تیمی از تحلیلگران داده را رهبری می کند و مسئول نظارت بر جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر مجموعه داده های بزرگ و پیچیده است. آنها استراتژی های تجزیه و تحلیل داده ها را با استفاده از ابزارها و فن آوری های مختلف برای پشتیبانی از فرآیندهای تصمیم گیری و اطلاع رسانی استراتژی کسب و کار توسعه و پیاده سازی می کنند.

مدیران تحلیلگر داده‌ها با دانشمندان داده، تیم‌های هوش تجاری و مدیریت ارشد همکاری نزدیکی دارند تا اطمینان حاصل کنند که طرح‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها با اهداف و اهداف شرکت همسو هستند. همچنین نقش کلیدی در حصول اطمینان از صحت و کیفیت داده‌های مورد استفاده در طرح‌های تحلیلی، و همچنین انتقال یافته‌ها و توصیه‌ها به ذینفعان دارد. شما همچنین می توانید مسئول نظارت بر تخصیص منابع و مدیریت بودجه پروژه، از جمله تجزیه و تحلیل داده ها باشید. در ایالات متحده، میانگین حقوق پایه برای یک تحلیلگر داده ۶۶۸۵۹ دلار است.

نویسنده: Guneet Kaur

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا