🚨 اخبار ارز دیجیتال

۵ دوره رایگان هوش مصنوعی و گواهینامه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پنج دوره و گواهینامه رایگان هوش مصنوعی را بیابید تا به گسترش دانش خود در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین کمک کند.

یادگیری هوش مصنوعی (AI) به طور فزاینده ای برای متخصصان فنی و غیر فنی اهمیت پیدا می کند، زیرا پتانسیل ایجاد انقلاب در صنایع مختلف و ارائه راه حل های نوآورانه برای مشکلات پیچیده را دارد. دوره‌های رایگان هوش مصنوعی و گواهینامه‌های آنلاین افراد را به دانش و مهارت‌هایی مجهز می‌کند که برای حفظ مرتبط بودن در بازار کار امروزی که به سرعت در حال تحول است، نیاز دارند.

تخصص یادگیری ماشین توسط DeepLearning.AI و Stanford Online

تخصص یادگیری ماشین توسط DeepLearning.AI و Stanford Online یک برنامه آنلاین اساسی است که مقدمه ای گسترده از جدیدترین در یادگیری ماشین را ارائه می دهد. این تخصص سه دوره، اندرو نگ، رویاپرداز هوش مصنوعی را گرد هم می آورد، که تحقیقات قابل توجهی را در دانشگاه استنفورد رهبری کرد و تحقیقات پیشگامانه ای را در Google Brain، Baidu و Landing انجام داده است. AI برای پیشرفت در زمینه هوش مصنوعی آموزش داده می شود.

سایر مربیان برجسته عبارتند از ادی شیو، مدیر محصول برنامه درسی در DeepLearning.AI. مهندس برنامه درسی آرتی باگول. یکی دیگر از مربیان برتر DeepLearning.AI، جف لادویگ.

اولین دوره در این تخصص، یادگیری ماشین نظارت شده: رگرسیون و طبقه بندی است. این دوره، مدل‌های یادگیری ماشینی را در پایتون با استفاده از کتابخانه‌های معروف یادگیری ماشین NumPy و scikit-learn برای ساخت و آموزش مدل‌های یادگیری ماشینی نظارت شده برای پیش‌بینی و وظایف طبقه‌بندی باینری می‌سازد. از جمله رگرسیون خطی و لجستیک.

دوره دوم، الگوریتم های یادگیری پیشرفته است. در این دوره، شما از TensorFlow برای ساخت و آموزش شبکه‌های عصبی، انجام طبقه‌بندی چند کلاسه و استفاده از بهترین شیوه‌های توسعه یادگیری ماشین برای اطمینان از تعمیم مدل‌های شما به داده‌ها و وظایف دنیای واقعی استفاده خواهید کرد. ساخت و استفاده از آن را شرح می‌دهد. درختان تصمیم گیری و روش های مجموعه درختی، از جمله جنگل های تصادفی و درختان تقویت کننده.

سومین و آخرین دوره آموزش بدون نظارت، توصیه‌کننده‌ها و یادگیری تقویتی است. این دوره به شما می آموزد که چگونه از تکنیک های یادگیری بدون نظارت برای یادگیری بدون نظارت استفاده کنید. این شامل ساخت سیستم‌های توصیه با استفاده از خوشه‌بندی و تشخیص ناهنجاری، رویکردهای فیلتر مشارکتی و تکنیک‌های یادگیری عمیق مبتنی بر محتوا است. ساخت مدل های یادگیری تقویتی عمیق

در پایان این تخصص، شما بر مفاهیم کلیدی و دانش عملی برای به کارگیری سریع و قدرتمند یادگیری ماشینی در مسائل دشوار دنیای واقعی تسلط خواهید داشت. اگر به دنبال ورود به هوش مصنوعی یا ایجاد حرفه ای در یادگیری ماشین هستید، تخصص یادگیری ماشین مکانی عالی برای شروع است.

مقدمه ای بر هوش مصنوعی در پایتون برای CS50 توسط دانشگاه هاروارد

مقدمه CS50 هاروارد بر هوش مصنوعی در پایتون یک دوره مقدماتی است که آخرین مفاهیم و الگوریتم های هوش مصنوعی را بررسی می کند. دوره ها در edX رایگان است، اما دانش آموزان می توانند گواهی های تایید شده را با هزینه اضافی خریداری کنند. مدرس این دوره گوردون مک کی، استاد عمل در علوم کامپیوتر در دانشگاه هاروارد است. برایان یو، مدرس ارشد علوم کامپیوتر در دانشگاه هاروارد. و دیوید مولان

دانش‌آموزان به ایده‌هایی می‌پردازند که باعث ایجاد فناوری‌هایی مانند موتورهای گیم‌پلی، تشخیص دست‌خط و ترجمه ماشینی می‌شوند. این دوره به دانش آموزان می آموزد که چگونه مفاهیم و الگوریتم های یادگیری ماشین را از طریق یک سری پروژه های عملی در برنامه های پایتون بگنجانند.

مطالب مرتبط: تاریخچه مختصری از هوش مصنوعی

دانش‌آموزان با تئوری پشت الگوریتم‌های جستجوی نمودار، طبقه‌بندی، بهینه‌سازی، یادگیری تقویتی و موضوعات دیگر در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین آشنا خواهند شد. در پایان دوره، دانش آموزان تجربه ای با کتابخانه ها برای یادگیری ماشین و دانش اصول هوش مصنوعی خواهند داشت که آنها را قادر می سازد تا سیستم های هوشمند خود را طراحی کنند.

AI For Everyone توسط Coursera با همکاری DeepLearning.AI

هوش مصنوعی برای همه یک دوره آنلاین است که توسط Coursera با همکاری DeepLearning.AI ارائه می شود. این دوره برای زبان آموزان غیر فنی طراحی شده است که می خواهند مفاهیم هوش مصنوعی و کاربردهای عملی آنها را درک کنند. یک نمای کلی از هوش مصنوعی و تأثیر آن بر جهان ارائه می دهد و مفاهیم کلیدی در یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و شبکه های عصبی را پوشش می دهد.

این دوره توسط متخصص برجسته هوش مصنوعی و بنیانگذار DeepLearning.AI، Andrew Ng تدریس می شود. او همچنین یکی از بنیانگذاران Coursera است، جایی که قبلاً دوره های آنلاین محبوبی را در زمینه یادگیری ماشینی، شبکه های عصبی و یادگیری عمیق تدریس می کرد. این دوره شامل چهار ماژول است که هر کدام جنبه های مختلف هوش مصنوعی را پوشش می دهد. اینها هستند:

 • هوش مصنوعی چیست
 • ساخت پروژه هوش مصنوعی
 • ساخت هوش مصنوعی در خانه
 • هوش مصنوعی و جامعه

این دوره بصورت خود گام است و تقریباً ۱۰ ساعت طول می کشد. این شامل سخنرانی‌های ویدیویی، آزمون‌ها و مطالعات موردی است که دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا مفاهیمی را که می‌آموزند با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب مانند پایتون به کار گیرند.

دوره ها را می توان به صورت رایگان در Coursera بررسی کرد و کمک های مالی برای کسانی که توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند در دسترس است. گواهی پایان کار نیز با پرداخت هزینه صادر خواهد شد.

دوره آموزشی خرابی یادگیری ماشین با API TensorFlow توسط Google

دوره آموزشی Crash Learning Machine with TensorFlow API یک دوره آنلاین رایگان از Google است. طراحی شده برای مبتدیانی که می خواهند در مورد یادگیری ماشین و نحوه استفاده از TensorFlow، یک کتابخانه منبع باز محبوب برای ساخت و استقرار مدل های یادگیری ماشین بیاموزند.

این دوره موضوعات زیر را پوشش می دهد:

 • مقدمه ای بر یادگیری ماشین و TensorFlow
 • رگرسیون خطی
 • طبقه بندی
 • شبکه عصبی
 • منظم سازی
 • آموزش و اعتبار سنجی
 • شبکه عصبی کانولوشنال
 • پردازش زبان طبیعی
 • مدل توالی

در طول دوره، با تکنیک های مختلف یادگیری ماشینی و نحوه استفاده از رابط برنامه نویسی اپلیکیشن TensorFlow (API) برای ساخت و آموزش مدل ها آشنا خواهید شد. این دوره همچنین شامل تمرین‌های عملی و تکالیف کدنویسی است که به شما کمک می‌کند تجربه عملی در ساخت و استقرار مدل‌های یادگیری ماشین کسب کنید.

این دوره به صورت رایگان در وب سایت گوگل در دسترس است و به صورت خودکار برگزار می شود تا بتوانید با سرعت خود یاد بگیرید. پس از تکمیل، گواهی پایان کار از Google دریافت خواهید کرد.

مطالب مرتبط: ۵ روند جدید در یادگیری عمیق و هوش مصنوعی

معرفی هوش مصنوعی با اینتل

دوره آموزشی Intel® AI Fundamentals یک دوره مقدماتی است که مبانی هوش مصنوعی و کاربردهای آن را آموزش می دهد. موضوعاتی مانند یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق، بینایی کامپیوتر و پردازش زبان طبیعی را پوشش می دهد. دوره های رایگان خود گام شامل ماژول هایی است که می توان آنها را به هر ترتیبی تکمیل کرد.

برنامه ۸ هفته ای شامل سخنرانی و تمرین است. انتظار می‌رود که هر هفته، دانش‌آموزان ۹۰ دقیقه را صرف تکمیل درس کنند. تمرین‌ها در پایتون پیاده‌سازی می‌شوند، بنابراین دانش قبلی از زبان توصیه می‌شود، اما دانش‌آموزان می‌توانند در طول مسیر آن را بیاموزند.

گواهی پایان دوره برای این دوره صادر نمی شود، اما دانش آموزان برای تکمیل هر ماژول نشان دریافت می کنند. این دوره برای توسعه دهندگان نرم افزار، دانشمندان داده و سایر علاقه مندان به یادگیری در مورد هوش مصنوعی طراحی شده است.

برای پیوستن به انقلاب هوش مصنوعی آماده اید؟

با استفاده از منابع بالا، افراد می توانند بخشی از صنعت رو به رشد هوش مصنوعی شوند و به شکل گیری آینده آن کمک کنند. علاوه بر این، دوره آموزشی ChatGPT Prompt Engineering for Developers که به طور مشترک با OpenAI ایجاد شده است، فرصت هایی را برای یادگیری نحوه استفاده از مدل های زبان بزرگ (LLM) برای ساخت برنامه های کاربردی قدرتمند به شیوه ای مقرون به صرفه و کارآمد ایجاد می کند. این دوره توسط دو متخصص شناخته شده در زمینه هوش مصنوعی، Isa Fulford و Andrew Ng تدریس می شود.

چه زبان آموز مبتدی یا یک مهندس یادگیری ماشین پیشرفته باشد، این دوره یک درک به روز از مهندسی سریع و بهترین شیوه ها برای استفاده از دستورات در مدل های مدرن LLM ارائه می دهد. از طریق تجربه عملی، یاد خواهید گرفت که چگونه از API LLM برای کارهای مختلف، از جمله خلاصه‌سازی، استدلال، تبدیل و تقویت متن، و ساخت ربات‌های گفتگوی سفارشی استفاده کنید. این دوره برای مدت محدود رایگان است، پس شانس خود را برای پیوستن به انقلاب هوش مصنوعی از دست ندهید.

نویسنده: Guneet Kaur

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا