🚨 اخبار ارز دیجیتال

۵ روند نوظهور مالی دیجیتال که باید تماشا کنید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پنج روند نوظهور مالی دیجیتال را که چشم‌انداز مالی در عصر دیجیتال را شکل می‌دهند، بررسی کنید.

دنیای مالی با پیشرفت های تکنولوژیکی و تغییر رفتار مصرف کننده به سرعت در حال تحول است. همانطور که بشریت به سمت عصر دیجیتال پیش می رود، چندین روند نوظهور در حال تغییر شکل چشم انداز خدمات مالی هستند. در این مقاله، پنج روند اصلی مالی دیجیتال را که خوانندگان باید از آنها آگاه باشند، پوشش خواهیم داد.

بانکداری باز

ارائه خدمات مالی با یک حرکت مخرب معروف به “بانکداری باز”، انتقال امن داده های مالی مصرف کننده بین موسسات مالی با اجازه مشتری، متحول شده است.

Open Banking به توسعه دهندگان خارجی امکان می دهد از این اطلاعات برای ایجاد برنامه ها و خدمات پیشرفته ای که خدمات مالی حرفه ای را ارائه می دهند استفاده کنند. این امر به مشتریان کنترل بیشتری بر داده‌های مالی خود می‌دهد و به آنها امکان دسترسی به خدمات گسترده‌تری از تامین‌کنندگان مختلف را می‌دهد، رقابت را تقویت می‌کند و نوآوری در صنعت را تسریع می‌بخشد.

کیف پول دیجیتال و پرداخت بدون تماس

کیف پول های دیجیتال و پرداخت های بدون تماس به عنوان جایگزینی سریع، امن و راحت برای روش های پرداخت سنتی به سرعت در حال پذیرش هستند. به لطف گسترش اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی مانند Apple Pay، Google Pay و Samsung Pay، مشتریان اکنون می‌توانند اطلاعات کارت پرداخت خود را به‌طور ایمن در تلفن‌های هوشمند خود ذخیره کنند و به سادگی با ضربه زدن روی تلفن خود به پایانه پرداخت بدون تماس، خرید انجام دهند.

با جایگزینی داده های حساس کارت با توکن های رمزگذاری شده، این کیف پول های دیجیتال خطر کلاهبرداری را کاهش می دهد و در عین حال سهولت استفاده و امنیت را افزایش می دهد.

مربوط: چگونه می توانید از هوش مصنوعی برای بهبود امتیاز اعتباری خود استفاده کنید؟

فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال

در سال های اخیر، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) توجه ها را به خود جلب کرده اند. بلاک چین، یک شبکه غیرمتمرکز که شفافیت، امنیت و تغییر ناپذیری را فراهم می کند، به این دارایی های دیجیتال قدرت می دهد. در حالی که استفاده از ارزهای رمزپایه در تراکنش‌های معمولی هنوز در مراحل ابتدایی است، ارزهای رمزپایه این توانایی را دارند که سیستم مالی مستقر را با فعال‌سازی سریع‌تر، ارزان‌تر و بدون مرز تراکنش‌های همتا به همتا، تغییر دهند.

علاوه بر ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین نیز برای استفاده در زمینه هایی مانند مدیریت زنجیره تامین، تأیید هویت و قراردادهای هوشمند مورد بررسی قرار گرفته است. این برنامه ها نوید افزایش کارایی و شفافیت بسیاری از عملیات مالی را می دهند.

خدمات مالی با استفاده از مشاوران روبو و هوش مصنوعی

Robo-Avisor یک پلت فرم سرمایه گذاری خودکار است که از الگوریتم ها و هوش مصنوعی (AI) برای ارائه خدمات برنامه ریزی مالی شخصی و مدیریت ثروت استفاده می کند. این پلتفرم‌ها با تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از داده‌ها مانند تحمل ریسک، اهداف مالی و الگوهای بازار، سبد سرمایه‌گذاری شخصی‌سازی شده را برای مشتریان خود ایجاد می‌کنند.

مشاوران روبو به سرمایه‌گذاران متبحر در فناوری که استراتژی دیجیتال اول را ترجیح می‌دهند و هزینه‌های کمتری نسبت به مشاوران انسانی سنتی دریافت می‌کنند، جذب می‌شوند. سایر خدمات مالی مانند تشخیص تقلب، امتیازدهی اعتباری و مراقبت از مشتری مبتنی بر چت بات اکنون از راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی برای ساده کردن عملیات و بهبود تجربه مصرف کننده استفاده می کنند.

مربوط: ۹ اصطلاح مهم مالی که باید بدانید

مالی تعبیه شده

امور مالی جاسازی شده ادغام خدمات مالی در نرم افزارها و سیستم هایی است که ماهیت مالی ندارند. این پیشرفت شرکت ها را در بخش های مختلف مانند تجارت الکترونیک، اشتراک سواری و خرده فروشی قادر ساخته است تا محصولات و خدمات مالی را به مشتریان خود ارائه دهند.

به عنوان مثال، یک سرویس اشتراک سواری ممکن است به کاربران اجازه دهد مستقیماً در برنامه به بیمه و وام های خرد دسترسی داشته باشند، در حالی که یک پلت فرم تجارت الکترونیک ممکن است گزینه های پرداخت اقساطی را ارائه دهد. با استفاده از داده‌ها و جمعیت کاربر فعلی، امور مالی تعبیه‌شده به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا ارزش پیشنهادی خود را افزایش دهند، مشارکت مصرف‌کننده را افزایش دهند و جریان‌های درآمدی جدیدی ایجاد کنند. این امر باعث محو شدن خطوط بین مؤسسات مالی سنتی و سایر صنایع می شود و نوآوری و رقابت بیشتر را تقویت می کند.نویسنده: Alice Ivey

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا