اخبار ارز دیجیتال

۵ ارز دیجیتالی که می توانند از گزارش مثبت CPI بهره ببرند

پس از ادامه روند صعودی هفته گذشته در بازار سهام، بازار ارزهای دیجیتال سبز شده است و SOL، XMR، LDO و AAVE ممکن است در آستانه حرکت بالاتر باشند.

بیت کوین (BTC) سرانجام پس از صعود به ۱۷۳۷۵ دلار در ۱۲ ژانویه به بالای ۱۷۰۰۰ دلار رسید. هم گاوها و هم خرس ها به شاخص قیمت مصرف کننده ۱۲ ژانویه (CPI) چشم دوخته اند. دارایی های ریسک می تواند افزایش یابد، در حالی که شگفتی های منفی می توانند فروش قوی را جذب کنند.

برخی بر این باورند که پایین کلان ممکن است در بیت کوین شکل بگیرد، در حالی که برخی دیگر تردید دارند. آنها شباهت هایی به بازار نزولی فعلی و ترکیدن حباب دات کام نشان می دهند. فدرال رزرو ایالات متحده افزایش نرخ بهره را در ماه مه ۲۰۰۰ متوقف کرد، اما نزدک تا دو سال دیگر به پایان نرسید. اگر همین سناریو در ارزهای رمزپایه اجرا شود، بازار صعودی بعدی ممکن است با عجله شروع نشود.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو سس: سکه ۳۶۰

با این حال، یکی از نکات مثبت برای آینده صنعت ارزهای دیجیتال این است که شرکت های مالی سنتی همچنان به این فضا علاقه نشان می دهند. Jez Mohideen، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Laser Digital معتقد است که ظهور شرکت های سنتی می تواند به تنظیم بخش ارزهای دیجیتال کمک کند.

آیا نمودارها روند صعودی بیت کوین را نشان می دهند؟ چه آلتکوین های دیگری ساختار نمودار مثبت را نشان می دهند؟ بیایید دریابیم.

BTC/USDT

بیت کوین از ۴ ژانویه بالاتر از میانگین متحرک خود معامله می شود. این اولین نشانه ای است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. قیمت در ۶ ژانویه به مقاومت بالای ۱۷۰۶۱ دلار رسید، اما گاوها نتوانستند از این سطح بالاتر بروند. این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که جفت BTC/USDT اجازه شکست به زیر میانگین های متحرک را نداده است. تصحیح بین میانگین های متحرک و ۱۷۰۶۱ دلار برای مدتی می تواند شانس شکست مقاومت سربار را افزایش دهد. اگر گاوها به بالای ۱۷۰۶۱ دلار برسند، این جفت می تواند به ۱۸۳۸۸ دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند برای چند روز دیگر بین ۱۷۰۶۱ تا ۱۶۲۵۶ دلار باقی بماند.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT.منبع: Trading View

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس ها از سطح ۱۷۰۶۱ دلار دفاع می کنند، اما نتوانسته اند قیمت را به زیر خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ برسانند. این نشان می‌دهد که خریداران عجله‌ای برای خروج ندارند زیرا انتظار شکسته شدن مقاومت سربار را دارند.

افزایش تدریجی ۲۰-EMA و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت نشان می دهد که خریداران یک مزیت جزئی دارند. شکست ۱۷۰۶۱ دلاری احتمالاً در آینده نزدیک یک رالی جدید را آغاز خواهد کرد.

اگر خرس‌ها بخواهند کنترل خود را دوباره به دست آورند، قیمت باید به زیر خط میانگین متحرک ساده ۵۰ برسد. سپس این جفت می تواند به ۱۶۶۰۰ دلار کاهش یابد و برای مدتی محدود باقی بماند.

Sol/USDT

سولانا (SOL) در چند ماه گذشته عملکرد قابل توجهی نداشته است، اما تحرکات چند روز اخیر احتمال تجمع امدادی را افزایش داده است. هنوز خیلی زود است که پیش بینی کنیم حرکت مورد انتظار یک پرش مرده گربه خواهد بود یا شروع یک بهبودی پایدار.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

جفت SOL/USDT از پایین ترین سطح ۸ دلار در ۲۹ دسامبر به شدت افزایش یافته است. خریداران در ۳ ژانویه قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (۱۲.۷۵ دلار) رساندند و از آن زمان تاکنون توانسته اند آن را بالاتر از این سطح نگه دارند. این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا میانگین های متحرک را به حمایت تبدیل کنند.

اگر قیمت از مقاومت سربار در ۱۵ دلار خارج شود، این جفت می تواند تا ۱۹ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع عمل کند، اما در صورت عبور از آن، صعود به سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۴۰ دلار امکان پذیر است.

گاوها ممکن است حرکت خود را از دست بدهند اگر قیمت سقوط کند و به زیر میانگین متحرک بشکند. چنین حرکاتی نشان می دهد که خرس در سطح بالاتری فعال است.

نمودار ۴ ساعته SOL/USDT.منبع: Trading View

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت به ۲۰-EMA بازگشته است، اما گاوها این افت را خریداری کرده اند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش صعودی به خرید در جهت نزولی است. گاوها سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت به بالای منطقه مقاومت ۱۴.۲۴ دلاری تا ۱۵ دلار به رالی ادامه دهند.

از سوی دیگر، خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت می تواند به ۵۰-SMA سقوط کند. احتمالاً وجود دارد.

XMR/USDT

Monero (XMR) در ۵ ژانویه از الگوی گوه نزولی خارج شد و به خریداران این امکان را داد که قیمت را به مدت سه روز بالاتر از سطح شکست حفظ کنند. این نشان دهنده یک تغییر روند احتمالی است.

نمودار روزانه XMR/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران در دست بالا هستند. مقاومت جزئی در ۱۶۲ دلار و ۱۶۷ دلار وجود دارد، اما می توان از هر دو سطح عبور کرد.

پس از آن، جفت XMR/USDT می تواند به مقاومت بالای ۱۷۴ دلار برسد. این سطح می تواند یک مانع بزرگ باشد، اما اگر گاوها بتوانند بر آن غلبه کنند، جفت می تواند تا ۲۰۰ دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، نشان می دهد که خروج از گوه ممکن است یک تله گاو باشد. شکست به زیر ۱۳۸ دلار احتمالاً حرکت نزولی را تقویت می کند.

نمودار ۴ ساعته XMR/USDT.منبع: Trading View

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها به دنبال تشکیل یک الگوی کوتاه‌مدت دوتایی نزدیک به ۱۶۰ دلار هستند. فروشندگان قیمت را به زیر ۲۰-EMA رسانده اند و امکان افت تا ۵۰-SMA را باز کرده اند. گاوها احتمالاً به شدت از میانگین های متحرک دفاع می کنند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، نشان می دهد که سطوح پایین تر، خریداران را جذب می کنند. پس از آن، جفت دوباره می تواند تا مقاومت سربار ۱۶۰ دلار افزایش یابد. اگر این مقاومت کاهش یابد، رالی می تواند از سر گرفته شود.

مربوط: گروه ارز دیجیتال در دست بررسی توسط مقامات ایالات متحده: گزارش

LDO/USDT

Lido DAO (LDO) در ۱ ژانویه از خط روند نزولی عبور کرد. این نشان می دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد.

نمودار روزانه LDO/USDT.منبع: Trading View

میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند، که نشان می دهد خریداران در حال تسلط هستند، در حالی که سطح خرید بیش از حد RSI به یک اصلاح یا اصلاح کوتاه مدت اشاره دارد.

جفت LDO/USDT می تواند به مقاومت سربار ۱.۸۵ دلار برسد اگر خریداران به میزان قابل توجهی از سطوح فعلی تسلیم نشوند. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما اگر گاوها از آن صعود کنند، جفت می تواند به ۲.۳۰ دلار برسد.

اولین نشانه ضعف، شکست EMA 20 روزه (۱.۲۱ دلار) خواهد بود. حرکتی مانند این نشان می دهد که خرس ها در یک تجمع می فروشند.

نمودار ۴ ساعته LDO/USDT.منبع: Trading View

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت روند صعودی را آغاز کرده است. افزایش میانگین‌های متحرک و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می‌دهد که گاوها در کنترل باقی می‌مانند. مقاومت خفیفی در ۱.۷۱ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از آن، صعود به ۱.۸۵ دلار امکان پذیر است.

۲۰-EMA به عنوان پشتیبان قوی در طول عقب نشینی عمل کرد، بنابراین این سطح هنوز هم در کوتاه مدت یک سطح مهم برای تماشا است. اگر این پشتیبانی شکسته شود، جفت می تواند به ۵۰-SMA کاهش یابد.

AAVE/USDT

خریداران با موفقیت از حمایت روانی نزدیک به ۵۰ دلار دفاع کرده اند و در شرف ایجاد یک الگوی کف دوگانه هستند. به همین دلیل من Aave (AAVE) را انتخاب کردم.

نمودار روزانه AAVE/USDT.منبع: Trading View

عقب نشینی از حمایت قوی ۵۰ دلاری به SMA 50 روزه (۵۸ دلار) رسید. هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان می دهد به نفع خریداران است.

اگر گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، جفت AAVE/USDT می تواند تا خط روند نزولی و سپس به ۶۷ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن این سطح، یک کف دو برابر با هدف الگوی ۸۴ دلار را تکمیل می کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر حمایت بحرانی ۵۰ دلار برسد، دیدگاه صعودی ما باطل خواهد شد.

نمودار ۴ ساعته AAVE/USDT.منبع: Trading View

گاوها به دنبال فشار و حفظ قیمت به بالای مقاومت سربار فوری نزدیک به ۵۸ دلار هستند. این سطح می تواند به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما اگر گاوها سطح ۵۸ دلار را برای حمایت در مسیر نزولی برگردانند، می تواند احتمال شکست را در بالای خط روند نزولی افزایش دهد.

اولین پشتیبانی برای تماشای منفی ۲۰-EMA است. اگر این سطح بشکند، جفت می تواند تا ۵۴ دلار کاهش یابد. اگر گاوها می خواهند حرکت کوتاه مدت خود را حفظ کنند، این یک سطح مهم برای دفاع است.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا