اخبار ارز دیجیتال

۵ آلتکوین که با افزایش قیمت بیت کوین در ژانویه سود دو رقمی ایجاد کردند

عملکرد ماهانه قوی بیت کوین منجر به سود قابل توجهی در APT، GALA، T، MANA و SOL شد و آنها را به بهترین آلتکوین های با عملکرد در ژانویه تبدیل کرد.

رشد بازار ارزهای دیجیتال در اوایل ژانویه با افزایش آلتکوین‌ها و توکن‌های مشتقات استیکینگ مایع اتریوم (ETH) آغاز شد که به دلیل ارتقای شبکه برنامه‌ریزی‌شده در ماه مارس به شدت کوتاه شد. با توجه به اینکه خریداران شروع به عقب نشینی کردند، به زودی سودها در کل ظاهر شد.

بهبود شرایط اقتصاد کلان، از جمله کاهش تورم و بخش اشتغال باثبات در ایالات متحده، بادهای آخر را برای افزایش مثبت ایجاد کرد. بیت کوین (BTC) در آستانه چشمگیرترین بسته شدن ژانویه خود از سال ۲۰۱۳ است. قیمت آن نسبت به قیمت افتتاحیه ۱۶۵۳۰ دلاری آن نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

یکی دیگر از عوامل کلیدی در رالی ژانویه ۲۰۲۳ فشار کوتاه مدت در سراسر بازار ارزهای دیجیتال بود. پس از شکست FTX و فقدان روایت‌های صعودی برای بازار، بیشتر سرمایه‌گذاران انتظار داشتند رشد در سال ۲۰۲۳ کاهش یابد.

مسائل حل‌نشده‌ای مانند تأثیر احتمالی گروه ارزهای دیجیتال، تنش‌های ژئوپلیتیکی بین روسیه و اوکراین و خطر رکود اقتصادی به دلیل سیاست‌های کمی تهاجمی فدرال رزرو وجود دارد. بنابراین، اکثر معامله گران انتظار نداشتند که قیمت در اوایل سال جاری افزایش قابل توجهی داشته باشد.

به هر حال، احساسات منفی و موقعیت‌های شلوغ در بازارهای آتی همچنان به افزایش رالی ادامه دادند. پس از صعود شدید، احتمال عقب نشینی سریع زیاد است. باید دید که آیا سطح عقب نشینی به اندازه کافی برای خریداران جذاب خواهد بود که به روند صعودی میان مدت تا بلندمدت روی آورند. بیایید نگاهی به ارزهای دیجیتال با عملکرد برتر در ژانویه بیندازیم.

سود برتر بازار کریپتو در ماه ژانویه منبع: CoinMarketCap

Aptos (APT)

Aptos که در اکتبر ۲۰۲۲ راه اندازی شد، یک بلاک چین نسبتا جدید در فضا است که از فناوری پروژه متروکه (متا) فیسبوک Libra بهره می برد. بر اساس یک تیم اجرایی متشکل از متا مهندسین سابق که همچنین زبان برنامه نویسی Move را برای مقیاس پذیر و غیرمتمرکز ساختن زنجیره ساخته اند، ارزش برابری قابل توجهی را ارائه می دهد.

این پروژه تبلیغات زیادی به دست آورده است، اما اصول آن قیمت را توجیه نمی کند. ارزش بازار ۳ میلیارد دلاری این پروژه در چهار ماه پیش بسیاری از تماشاگران را شگفت زده کرد. دستکاری بازار ادعایی Upbit در جفت APT/KRW نیز منجر به حق بیمه Kimchi شده است. مشخص کردن عوامل خاصی که تقاضا را در کره جنوبی افزایش می دهد دشوار است.

APT/USD از اوج قبلی حدود ۱۰ دلاری که در زمان عرضه ثبت شده بود، فراتر رفت. از نظر فنی، توکن در حال حاضر در حالت کشف قیمت است. بنابراین، سطوح مقاومت جانبی کمی فراتر از اوج اخیر ۲۰ دلار و سطح روانی ۲۵ دلار وجود دارد. تا زمانی که نرخ های منفی سرمایه گذاری در سوآپ های دائمی و حق بیمه های کیمچی کاهش نیابد، این رالی همچنان می تواند ادامه یابد.

شاخص حرکت قیمت، شاخص قدرت نسبی (RSI)، به محدوده فروش بیش از حد افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش احتمالی است. شاخص واگرایی میانگین متحرک (MACD) انحراف کمی صعودی را با افزایش تدریجی متریک نسبت به قیمت نشان می دهد. با این حال، وجود حجم خرید برای گاوهای APT دلگرم کننده است. پشتیبانی توکن ۱۴.۷۵ دلار و ۱۰.۴۰ دلار است.

نمودار روزانه APT/USD با اندیکاتورهای RSI و MACD.منبع: Trading View

گالا

مانند Aptos، GALA نیز از موقعیت بسیار منفی در بازار آتی سود برد. افزایش GALA/USD از ۰.۰۲ دلار به ۰.۰۷ دلار را می توان در درجه اول به کاهش موقعیت های فروش نسبت داد.

قیمت گالا (زرد) و نرخ تامین مالی.منبع: Coinglass

این توکن در معرض تورم قابل توجهی در حدود ۱۷,۱۲۳,۲۸۶ GALA روزانه است که معادل تقریباً ۲۸.۲ میلیون دلار ماهانه با قیمت های فعلی است. نگرانی هایی به وجود آمد که افزایش اخیر قیمت ممکن است کوتاه مدت باشد.

در ۲۵ ژانویه، تیم گالا نقشه راه جدیدی را برای این پروژه اعلام کرد. این نقشه راه به دنبال به روز رسانی tokennomics برای کاهش تورم و معرفی مکانیزم سوخت جدید است. آنها در حال کار بر روی یک زنجیره گالا مستقل هستند که در آن از توکن های GALA برای پرداخت هزینه تراکنش استفاده می شود.

علاوه بر این، انتشار روزانه گالا ممکن است پس از تصویب رای برای تغییر برنامه نصف‌سازی مبتنی بر زمان به یک برنامه مبتنی بر عرضه برای نزدیک‌تر کردن نصف شدن از ژوئیه ۲۰۳ کاهش یابد.

گالا/ دلار آمریکا با اعلام آپدیت ها تحت فشار خرید فزاینده ای قرار گرفته و مشخص است که خرید رو به افزایش است. این توکن بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در ۰.۰۵۲ دلار معامله می شود. اگر خریداران از این سطح حمایت کنند، قیمت می تواند به سطح شکست ۰.۱۶۴ دلار در جولای ۲۰۲۲ نزدیک شود.

نمودار روزانه گالا/دلار.منبع: Trading View

آستانه (T)

Threshold از ادغام دو پروژه Keep Network و NuCypher متولد شد. این پروژه ها فناوری های مربوطه خود را برای ایجاد یک شبکه پل توزیع شده ترکیب کردند. اپراتورهای گره در شبکه آستانه، توکن‌های بومی پلتفرم، T و Ether را برای اعتبارسنجی انتقال بین بیت‌کوین و اتریوم به اشتراک می‌گذارند. این فناوری از Keep Network وام گرفته شده است و NuCypher یک لایه از حریم خصوصی به پروتکل اضافه می کند.

در ژانویه، قیمت توکن بومی این پروژه پس از راه اندازی V2 و Coinbase تقریباً سه برابر شد. فهرست کردن ارائه. نسخه ارتقا یافته پروتکل آستانه، tBTC (بیت کوین آستانه) را بر روی اتریوم، با پشتیبانی بیت کوین و ۱:۱ به قیمت بیت کوین امکان می دهد.

راه‌اندازی استخراج tBTC در اتریوم از طریق شبکه Threshold می‌تواند کل ارزش قفل‌شده شبکه، با نام TVL را افزایش دهد و ارزش گره‌های Threshold را افزایش دهد. در ابتدا، این پروژه نسخه نیمه توزیع شده Optimistic Minting را راه اندازی می کند و به تدریج به سمت یک سیستم غیرمتمرکز از گره ها حرکت می کند.

پس از انحلال RenBTC، Threshold یک فرصت بزرگ در بازار دارد. بیت کوین پیچیده (WBTC) در حال حاضر سهم غالب ۹۳.۶ درصد از کل بیت کوین های پل شده به اتریوم را در اختیار دارد.

با این حال، افزایش ۱۹۰ درصدی اخیر شروع به نشان دادن نشانه‌هایی از نوع رویداد خرید، شایعه فروش، خبر می‌دهد، به‌ویژه با توجه به افزایش رهبری Coinbase. حمایت خریداران ۰.۰۲۷ دلار و مقاومت بعدی ۰.۱۴۵ دلار است.

دسنترالند (مانا)

پروژه‌های Decentraland (MANA) و The Sandbox (SAND) با مضمون Metaverse، شاهد تجدید حیات در روایت‌های VR بوده‌اند، زیرا شایعه شده است که اپل مجموعه‌ای از هدست‌های VR را در بهار ۲۰۲۳ راه‌اندازی می‌کند. ما بر رشد جامعه توسعه دهندگان و سازندگان خود متمرکز شده ایم.

Decentraland یکی از اولین پروژه‌های متاورس است که شانس زیادی برای تصاحب بازار آینده Web3 دارد، اما رشد فعلی آن با خرید بیش از حد در کوتاه مدت مشخص می‌شود.

اندیکاتور RSI مقادیر بالاتر از مقاومت صعودی را نشان می دهد، در حالی که اندیکاتور MACD تغییر اندکی یا بدون تغییر در متریک برای تکمیل افزایش ۱۶.۵ درصدی در ۲۸ ژانویه نشان می دهد.

نمودار روزانه MANA/USD.منبع: Trading View

با این وجود، شکست بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و مقاومت از سطح شکست FTX در ۰.۷۰ برای خریداران فنی دلگرم کننده است. باید دید که آیا این افزایش به دلیل توقف کوتاه مدت است یا تقاضای واقعی.

سولانا (SOL)

سولانا (SOL) از احساسات منفی بیش از حد در مورد آینده بلاک چین سود می برد. افزایش قیمت ها موارد کلاسیک فشار کوتاه در بازار آتی بود. فاندامنتال ها به مارپیچ مرگ قیمت اشاره کردند، اما بازار به نفع فروشندگان بود. با استفاده از وضعیت نقدینگی پایین، خریداران توانستند قیمت‌ها را تا جایی افزایش دهند که تقریباً هیچ فروشنده‌ای باقی نماند.

Alameda Research، یک بازارساز و سرمایه‌گذار، منبع اصلی نقدینگی پروژه DeFi سولانا بود. او همچنین یکی از بزرگترین حامیان پروژه های اکوسیستمی بود. جامعه DeFi به دلیل کمبود نقدینگی با چالش های مهمی در Solana مواجه خواهد شد.

توسعه دهندگان و بنیاد Solana سخت تلاش کرده اند تا شبکه را پایدار و غیرمتمرکزتر کنند. در حالی که شبکه در طول دوران افتضاح FTX ثابت ماند، به نظر می‌رسد که اعتماد بازار را به دلیل خرابی‌های مکرر از دست داده است. علاوه بر این، Alameda/FTX حدود ۱۰.۷ درصد از کل عرضه SOL را در اختیار دارد که می تواند در سال های آینده فشار فروش را بر آنها وارد کند.

فضای NFT آن‌ها از نظر حجم کل تراکنش‌های بلاک چین در رتبه دوم قرار دارد، اما ما شاهد خروج از عملکرد برتر مانند DeGods، y00ts و اخیراً F Studio هستیم. اینکه آیا جامعه را می توان بازسازی کرد یا نه باید دید. بدون حمایت پرکارترین حامیان ما، این کار دشوار خواهد بود.

در بازه زمانی طولانی، سطح ۳۰ دلار یک سطح مقاومت و حمایت مهم برای SOL/USD است. اگر خریداران فراتر از این سطح تثبیت شوند، حرکت مثبت قیمت رمز می تواند تا سه ماهه اول ۲۰۲۳ ادامه یابد. با این حال، این افزایش تا حد زیادی ناشی از حذف کوتاه مدت در بازار آتی است و احتمال اصلاح قابل توجهی را بیشتر می کند. سپس دوره ای از انباشتگی را دنبال می کند تا اینکه اعدام های معنادار شکل بگیرد.

آخرین اما نه کم اهمیت، نشانه روایت LSD شایسته ذکر در لیست برندگان ماهانه ما است. توکن بومی پلتفرم ال‌اس‌دی اتریوم به لطف ارتقا در شانگهای تقریباً دو برابر شده است.

Frax DAO بالاترین سودآوری توکن LSD است و از افزایش قابل توجه اتر موجود در پلتفرم خود بهره برده است. این پلتفرم می‌تواند از موقعیت خود در Curve Finance برای جذب نقدینگی با ارائه بازده اضافی برای سهام ETH استفاده کند.

Frax DAO بزرگترین دارنده توکن‌های CVX است و کنترل اولویتی بر انتشار Curve دارد. در حال حاضر، قرار دادن frxETH در Curve بازده سالانه ای در حدود ۹-۱۰٪ دارد. این دو برابر میانگین بازده LSD در حدود ۴٪ است.

با توجه به اینکه ارتقای اتریوم در شانگهای هنوز یک ماه باقی مانده است و پلتفرم LSD جا دارد تا رشد کند، توجه به توکن LSD می تواند تا ماه فوریه ادامه یابد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا