اخبار ارز دیجیتال

۵۰۰۰ مایل دورتر: تایلند و مجارستان به طور مشترک فناوری بلاک چین را بررسی می کنند

توافق بین انجمن های فناوری مالی دو کشور به صنایع مالی مربوطه آنها برای همکاری در زمینه فناوری ها از جمله بلاک چین قدرت می دهد.

انجمن های فناوری مالی تایلند و مجارستان یک یادداشت تفاهم دوجانبه (MOU) برای حمایت از معرفی فناوری بلاک چین در بخش های مالی مربوطه خود امضا کرده اند.

این تفاهم نامه که توسط انجمن فین تک تایلند (TFA) و اتحادیه بلاک چین مجارستان در ۲۵ اکتبر امضا شد، این فرصت را برای دو انجمن فراهم می کند تا “تجارب، بهترین شیوه ها را به اشتراک بگذارند و زمینه های بالقوه سودمند برای همکاری مستقیم را بررسی کنند.” سفارت مجارستان در بانکوک

Chonradet Kemarattana، رئیس TFA در گزارش بانکوک پست در ۲۹ اکتبر گفت که تجارت الکترونیک، پرداخت های موبایلی و ارزهای دیجیتال به سرعت در تایلند در حال رشد هستند و همکاری بین المللی برای توسعه بیشتر فناوری مالی محلی لازم است.

او همچنین ادعا کرد که ۲۰ درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال جهان در تایلند هستند. این کشور در فهرست جهانی پذیرش رمزنگاری ۲۰۲۲ که در ماه سپتامبر توسط شرکت تحلیلی Chainalysis منتشر شد، رتبه هشتم را به خود اختصاص داد و شرکت پرداخت ارزهای دیجیتال TripleA اعلام کرد که تقریباً ۶.۵٪ از جمعیت صاحب رمزارز هستند. من حدس می‌زنم.

اتحادیه بلاک چین مجارستان در مارس ۲۰۲۲ توسط وزارت نوآوری و فناوری این کشور و مرکز دانش اقتصاد داده ملی تأسیس شد. در همین حال، انجمن فین‌تک تایلند یک سازمان غیرانتفاعی است که در سال ۲۰۱۶ با هدف نمایندگی صنعت فناوری مالی محلی تأسیس شد. از جمله صرافی های ارزهای دیجیتال.

این معامله در سپتامبر اعلام شد، زمانی که بانک مرکزی تایلند با برخی از بانک های تجاری این کشور در آزمایش پلت فرم معاملات ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی فرامرزی (CBDC) با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده مشارکت داشت.

بانک تایلند همچنین در ماه آگوست اعلام کرد که در حال بررسی راه اندازی آزمایشی CBDC خرده فروشی در مقیاس محدود در بخش خصوصی بین حدود ۱۰۰۰۰ کاربر تا پایان سال ۲۰۲۲ است. ارز دیجیتال را با استفاده از “فعالیت های نقدی” مانند پرداخت برای خدمات آزمایش کنید. .

مربوط: SEC تایلند Bitkub ارز دیجیتال را هدف قرار می دهد

در همین حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را برای پرداخت در ماه مارس سال جاری ممنوع کرد و آنها را به عنوان “بالقوه تاثیرگذار بر ثبات سیستم مالی” معرفی کرد.

رگولاتور همچنین پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو را سرکوب می‌کند و SEC برنامه‌ریزی می‌کند تا صرافی‌های کریپتو را از ارائه یا حمایت از خدمات نگهداری دارایی‌های دیجیتال منع کند.

به نظر می رسد مجارستان نیز موضع سختگیرانه ای در قبال ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است، به طوری که گیورگی ماتولسی، رئیس بانک ملی مجارستان در ماه فوریه آنها را “مشارکت در فعالیت های غیرقانونی” و “سفته بازی” خواند. او خواستار ممنوعیت کامل تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال در سراسر اتحادیه اروپا بود.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا