🚨 اخبار ارز دیجیتال

۴ راه برای بهبود پروژه GameFi شما


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با میلیاردها گیمر فعال در سراسر جهان، بازار آدرس پذیر برای پروژه های بازی بلاک چین بسیار بزرگ است.

GameFi یک مورد استفاده بسیار امیدوارکننده برای Web3 و Metaverse است، اما سازندگان بازی‌های بلاک چین نباید عناصر اصلی را که در وهله اول باعث محبوبیت بازی‌های ویدیویی شده‌اند، فراموش کنند.

از قدرت Web3 استفاده کنید

با میلیاردها گیمر فعال در سراسر جهان، بازار آدرس پذیر برای پروژه های بازی بلاک چین بسیار بزرگ است. ارزش پیشنهادی GameFi واضح است. به‌جای پرداخت دلارهای کلان برای بازی‌های ویدیویی و محتوای دانلودی جایزه، چرا کمی سرگرم نشوید و زمان نخرید؟

فناوری Web3 به بازیکنان این پتانسیل را می‌دهد که در بازی‌های مورد علاقه خود سهمی داشته باشند و کنترل کاملی بر غارت دیجیتال خود داشته باشند. فراتر از موارد استفاده آشکار پاداش های توکن و NFT برای دارایی های درون بازی، بازی بلاک چین دارای تعداد زیادی کاربرد بالقوه است که هنوز به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته اند.

همیشه بهترین هر دو دنیا نیست

ژانر Play To Earn (P2E) در سال های اخیر تبلیغاتی شده است، اما بازی های ویدیویی در این دسته به مراتب کمتر از بازی های Web2 در سراسر جهان محبوبیت دارند.

در بسیاری از بازی‌های برجسته P2E مانند Axie Infinity، به نظر می‌رسد که جامعه بیشتر بر روی کسب توکن تمرکز می‌کند تا تجربه واقعی گیم‌پلی. در حالی که ممکن است جوایز به تنهایی برای جذب برخی از گیمرها کافی باشد، سازندگان GameFi باید از حباب کریپتو عبور کنند تا واقعاً پذیرش را در سراسر جامعه بازی های رایج گسترش دهند.

راز موفقیت GameFi

به منظور جلب توجه بازیکنان شکاک رمزنگاری، بازی های بلاک چین باید به تنهایی گیم پلی جذابی را ارائه دهند. اخیراً روندی به نام Play and Earn (PAE) ظهور کرده است که به دنبال متعادل کردن جنبه‌های Web3 با هیجان بازی‌های سنتی است.

مهم نیست که پروژه خود را چگونه طبقه بندی می کنید، مهم است که تعادل مناسبی بین بازی ها و Web3 ایجاد کنید.

شماره ۱: روی گیم پلی با کیفیت تمرکز کنید

سازندگان GameFi برای اینکه توسط گیمرهای بیشتری در سراسر جهان پذیرفته شوند، نیاز دارند که بازی‌هایشان واقعاً سرگرم کننده باشد. گیم پلی اصلی باید همچنان هیجان انگیز باشد فقط به این دلیل که بازی دارای نشانه ها و NFT هایی برای جمع آوری است. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، از جمله مکانیک های منحصر به فرد بازی، گرافیک چشمگیر و یک تجربه چند نفره اعتیاد آور. اما به طور کلی، پاداش دادن به مهارت و استراتژی و همچنین پاداش دادن به کاربرانی که دارای ارزشمندترین NFT ها هستند یا بیشترین زمان را صرف بازی کردن آنها می کنند، همیشه ایده خوبی است.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

پروژه GameFi باید مطمئن شود که بازی‌ها حتی برای گیمرهای هاردکور که به جنبه بلاک چین اهمیتی نمی‌دهند، جالب هستند. بازی های بلاک چین برای ایجاد جوامع عالی هستند. بنابراین، ما حالت‌های چندنفره هیجان‌انگیزی ایجاد می‌کنیم تا افراد را گرد هم بیاوریم و در پلتفرم‌هایی مانند Twitch، نوردهی خود را افزایش دهیم. این رشته مکانی عالی برای نوآوری است. از تجربه فناوری های جدید مانند هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و بازی های ابری نترسید.

شماره ۲: ورود را آسان کنید

نصب یکپارچه برای پذیرش GameFi ضروری است، زیرا موانع بیش از حد برای ورود می تواند برخی از گیمرها را از خود دور کند. مهم است که کاربران جدید خارج از جامعه بلاک چین را با نیازهای اولیه بیش از حد نترسانیم.

یکی از راه‌هایی که پروژه این را متعادل می‌کند، ارائه یک کیف پول نگهبانی به کاربران جدید و این گزینه است که بعداً به کیف پول غیر حافظی خود تغییر دهند. این بهترین هر دو جهان را فراهم می کند و به گیمرهای جدید اجازه می دهد تا به راحتی شروع به کار کنند و در عین حال به کاربران باتجربه Web3 کنترل کاملی بر دارایی های توزیع شده می دهد.

با آسان‌تر کردن شروع بازی برای بازیکنان جدید، GameFi می‌تواند کاربرانی را از جامعه وسیع بازی در سراسر جهان جذب کند. حتی اگر بازیکنان از اینکه اقداماتشان به بلاک چین متصل است، بی‌اطلاع باشند، این می‌تواند فعالیت‌های جدید روی زنجیره‌ای را برای آدرس‌ها و تراکنش‌های جدید ایجاد کند.

شماره ۳: زنجیره ای بسازید

وقتی صحبت از ادغام بازی های بلاک چین به میان می آید، آسمان محدودیت است. این Web3 است، بنابراین هر بازی واقعاً پیشگامانه GameFi باید عملکردهای حیاتی را مستقیماً روی زنجیره ایجاد کند. پروژه‌های GameFi باید از قدرت توکن‌ها، NFTها، SFTها، قراردادهای هوشمند و موارد دیگر با روش‌های نوآورانه استفاده کنند تا بازی‌های خود را متمایز کنند و بازیکنان را به بازی بازگرداند.

برخی از بلاک‌چین‌ها به سازندگان NFT اجازه می‌دهند تا آمارهای مختص هر زنجیره NFT را مستقیماً جاسازی کنند. این ویژگی‌های ابرداده را می‌توان به راحتی در بین بازی‌ها و برنامه‌های کاربردی مختلف مورد استفاده قرار داد و امکانات زیادی را برای ساختن جهان و سازگاری بین پلتفرم‌ها باز می‌کند.

بدون ادغام نوآورانه Web3، پروژه شما می تواند مانند یک بازی Web2 دیگر به نظر برسد که ویژگی های Web3 به عنوان یک فکر بعدی اضافه شده است. بنابراین از فشار دادن مرزهای امکان پذیر با GameFi نترسید، در حالی که در نظر داشته باشید که هر عنصر باید به تجربه کلی کاربر کمک کند.

شماره ۴: برای مقیاس پذیری برنامه ریزی کنید

در پس بازی‌های Web3، ساختن بر روی یک بلاک چین قدرتمند می‌تواند تفاوت بزرگی در دسترسی به ویژگی‌های غیرمتمرکز ایجاد کند. کارمزدهای بالای تراکنش، بازیکنان را وادار می کند تا بیشتر از سودهای خود را که به سختی به دست می آورند صرف تعامل با بلاک چین کنند. زمان آهسته تراکنش و توقف های مکرر نیز می تواند مشکل بزرگی برای گیمرها و کاربران متاورس باشد.

یک بلاک چین سریع و کم هزینه، داشتن شخصیت ها، آیتم ها و موارد دیگر را برای گیمرها آسان می کند. به این ترتیب، کاربران کنترل دارایی‌های دیجیتال خود را دوباره به دست می‌آورند و می‌توانند دارایی‌های خود را در بازی‌ها و اپلیکیشن‌های دیگر معامله، جمع‌آوری یا حتی استفاده کنند. بهتر است رشد را از روز اول ریشه کن کنید. زیرا ممکن است بعد از اینکه بازی از قبل جذابیت پیدا کرده است، برای مقیاس پذیر شدن آن دیر شده باشد.

اکنون زمان نوآوری است

فقط به این دلیل که Web3 می تواند بعد دیگری به بازی های ویدیویی اضافه کند، به این معنی نیست که آنها باید یک بعدی باشند. راه تقویت GameFi با نوآوری در Web3 و حفظ عناصر کلیدی بازی های Web2 مانند گیم پلی سرگرم کننده، گرافیک عالی و تجربه کاربری روان است.

اگر بازی‌های بلاک چین بتوانند به طور مؤثری شکاف بین ارزهای دیجیتال و جوامع بازی را پر کنند، می‌توانند به دروازه‌ای ارزشمند برای ورود کاربران جدید به سایر موارد استفاده از Web3 مانند DeFi تبدیل شوند.

ولفگانگ روکل مدیرعامل ایستاری ویژن و Entity.global. تخصص های او استارت آپ های Web3، DeFi و GameFi هستند.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر



نویسنده: Wolfgang Rückerl

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا