اخبار ارز دیجیتال

4 چیز که می تواند چرخه صعودی بعدی بیت کوین را آغاز کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین 15 درصد نسبت به بالاترین سطح خود در سال 2023 کاهش یافته است، اما 40000 دلار ممکن است به دلیل چندین عامل کلیدی، نزدیک تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

بیت کوین (BTC) به بالاترین سطح سالانه خود یعنی حدود 31000 رسید، زیرا سرکوب اخیر رگولاتوری صرافی های رمزنگاری کوین بیس و بایننس و راهنمایی های رو به جلو خشن فدرال رزرو باعث تسریع کاهش بیت کوین شده است.

با این حال، بیت کوین نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش یافته است که بالاتر از سطح پشتیبانی فنی 25000 دلار است. علاوه بر این، یک چرخه صعودی جدید می تواند به دلایل مختلفی آغاز شود.

نصف شدن بیت کوین

نصف شدن بعدی بیت کوین، رویدادی از پیش برنامه ریزی شده که هر چهار سال یک بار نرخ عرضه ارزهای دیجیتال را به نصف کاهش می دهد، در آوریل 2024 برگزار می شود.

سه نصف شدن بیت کوین آخر (2012، 2016 و 2020) همگی قبل از افزایش شدید قیمت بیت کوین و بالاترین رکوردهای جدید در تمام دوران بوده است. به عنوان مثال، بیت کوین از آخرین نصف شدن خود در می 2020، 276 درصد افزایش یافته است.

عملکرد قیمت بیت کوین از سه هاوینگ گذشته.منبع: Glassnode

به گفته تحلیلگران، بازار احتمالا تا نصف شدن در منطقه انباشت خواهد بود لارک دیویساو انتظار دارد که بیت کوین در 18 تا 24 ماه آینده بالاترین قیمت 69000 دلار را آزمایش کند. یک تحلیلگر حتی انتظار دارد که قیمت تا آوریل 2024 به 160000 دلار برسد.

مرتبط: چرا کتی وود نسبت به سهام Coinbase صعودی است و معتقد است بیت کوین به 1 میلیون دلار خواهد رسید

بلک راک بیت کوین ETF

ثبت ETF بیت کوین توسط بلک راک در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) همچنین اعتماد به پتانسیل افزایش قیمت بیت کوین را در روزهای منتهی به نصف شدن افزایش داده است.

این شرکت سرمایه گذاری که دارایی های 8.5 تریلیون دلاری را مدیریت می کند، سابقه تایید ETF تقریبا بی عیب و نقصی در SEC دارد. مهلت SEC برای پاسخ به پرونده BlackRock حدود مارس 2024 است، یک ماه قبل از نصف شدن.

بسیاری از تحلیلگران استدلال می کنند که تایید SEC می تواند چشم انداز صعودی بیت کوین پس از نصف شدن را دو برابر کند.

کریپتو تی، تحلیلگر گفت: «شما در حال تماشای نظریه بازی هستید». حالت، لطفا به موارد زیر توجه کنید:

بلک راک می‌داند که کمتر از یک سال به نصف شدن بیت‌کوین باقی مانده است. عرضه جدید کاهش می‌یابد در حالی که تورم شدید جهانی به افزایش تقاضا ادامه می‌دهد.

بیت کوین تسلط پیدا می کند

آخرین سرکوب SEC در مورد صرافی‌های رمزنگاری بایننس و کوین‌بیس، بسیاری از آلت‌کوین‌های برتر را تحت فشار قرار داده است، به‌ویژه آنهایی که «اوراق بهادار ثبت‌نشده» در نظر گرفته می‌شوند. این با تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال همزمان شد که برای اولین بار در دو سال گذشته از 50 درصد گذشت.

شاخص تسلط بر بازار بیت کوین منبع: TradingView

به عبارت دیگر، سرمایه از آلت‌کوین‌ها به بیت‌کوین در حال حرکت است، زیرا این دومی‌ها توسط SEC «اوراق بهادار» در نظر گرفته نمی‌شوند. بنابراین، در مقایسه با بیش از 60 ارز رمزنگاری شده که توسط قانون‌گذاران «اوراق بهادار» در نظر گرفته می‌شوند، بیت‌کوین را می‌توان یک شرط «ایمن» در نظر گرفت.

مایکل تالر، یکی از بنیانگذاران MicroStrategy، پیش‌بینی می‌کند که این امر ارزش بازار بیت‌کوین را در چند سال آینده به 80 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال خواهد رساند. او گفت:

“توضیحات قانونی سردرگمی و اضطرابی را که سرمایه گذاران نهادی را با مشکل مواجه کرده است برطرف می کند و پذیرش بیت کوین را تشویق می کند. تسلط بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.”

قیمت BTC “پرچم صعودی”

تجزیه و تحلیل فنی نشان می دهد که بیت کوین دارای یک الگوی بازار صعودی واضح در نمودار چارچوب بلندمدت (LTF) است که نشان می دهد روند بهبود کلی به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD. منبع: TradingView

یک پرچم گاو پس از خارج شدن قیمت از خط روند بالایی پاک می شود و به همان میزان ارتفاع روند صعودی قبلی افزایش می یابد. در نتیجه، هدف پرچم گاوی بیت کوین به 35500 دلار نزدیک تر خواهد شد که سطح حمایت قوی در می 2021 و می 2022 بود.

با این حال، با توجه به اینکه بیت‌کوین در مقایسه با قله‌های قبلی بازار نزولی همچنان در اوج‌های پایینی قرار دارد، بیت کوین باید قاطعانه بالای 35500 دلار بسته شود تا یک چرخه صعودی شروع شود.

جالب توجه است (همزمان با الگوی پرچم گاو نر)، قیمت بیت کوین ممکن است درست جلوتر از الگوی رایج سر و شانه معکوس (IH&S) باشد، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD. منبع: TradingView

IH&S یک الگوی معکوس صعودی است که با تشکیل سه فرورفتگی در زیر یک مقاومت رایج خط گردن تایید می شود. دره مرکزی عمیق تر از دو دره دیگر با ارتفاع تقریباً یکسان است.

به عنوان یک قاعده کلی، الگوهای IH&S پس از اینکه قیمت از خط گردن خارج شد و به اندازه فاصله بین پایین مرکزی و خط گردن افزایش یافت حل می شود. گاهی اوقات، پس از تلاش اولیه، قیمت برای آزمایش مجدد خط گردن به عنوان پشتیبانی باز می گردد.

مقاله مرتبط: 31٪ از جوانان استرالیایی علیرغم اینکه “ریسک گریز” هستند، صاحب ارزهای دیجیتال هستند – نظرسنجی ASX

بنابراین، افزایش قیمت از یقه IH&S می تواند قیمت بیت کوین را به سمت 40500 دلار سوق دهد که بیش از 60 درصد نسبت به سطوح قیمت فعلی افزایش یافته و چرخه صعودی جدید را تأیید می کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا