🚨 اخبار ارز دیجیتال

۴ نشانه که رالی قیمت بیت کوین می تواند در حال حاضر به ۲۶۰۰۰ دلار برسد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین به دلیل اقدامات نزولی در زنجیره و سطوح مقاومت فنی بسیار بالا با خطر عقب نشینی مواجه است.

بیت کوین (BTC) در این هفته افزایش یافت زیرا تورم ایالات متحده مطابق با انتظارات بازار در ماه فوریه بود. در ۱۴ مارس، جفت BTC/USD در اخبار به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۳ یعنی ۲۶۵۵۰ دلار رسید.

با این حال، در حالی که شرایط اقتصاد کلان فعلی به نفع خریداران ریسک پذیر است، برخی شاخص های زنجیره ای و بازار به اصلاح احتمالی در کوتاه مدت اشاره می کنند.

هنگامی که قیمت افزایش می یابد، بیت کوین به صرافی ها باز می گردد

داده‌های جریان مبادله گلس‌نود بزرگترین جریان ورودی به صرافی را در ۱۳ مارس از ماه می ۲۰۲۲ به ثبت رساند. این می تواند به معنای عرضه بیشتر به صرافی ها و فشار فروش بیشتر باشد.

اندیکاتور Coin Days Destroyed که نقل و انتقالات وزنی بیت کوین را اندازه گیری می کند نیز جهش های کوچکی را نشان می دهد که نشان می دهد دست های قدیمی سکه را حرکت می دهند. اندیکاتورها ممکن است رزرو سود توسط دارندگان بلندمدت را نشان دهند که ممکن است منجر به اصلاح شود.

حجم جریان خالص مبادلات بیت کوین.منبع: Glassnode

نرخ سرمایه گذاری بیت کوین، RSI افزایش می یابد

علاوه بر این، نرخ های تامین مالی مبادله دائمی بیت کوین نیز در آخرین چاپ CPI در حال افزایش است. به عبارت دیگر، معامله گران بیشتری در موقعیت های اهرمی به سمت بالا شرط بندی می کنند و ریسک اصلاح را افزایش می دهند.

نرخ تامین مالی قرارداد دائمی بیت کوینمنبع: Coinglass

این حرکت تند نشانگر افزایش قابل توجه شاخص تکانه فنی، شاخص قدرت نسبی (RSI) بود که به ۸۲ صعود کرد. این بدان معنی است که BTC/USD به طور کلی در کوتاه مدت «بیش از حد خرید» در نظر گرفته می شود.

بیت کوین در مقابل دلار آمریکا یک الگوی نزولی ترسیم می کند

قیمت بیت کوین در حال حاضر در حال شکل گیری یک الگوی گوه در حال گسترش است که نشان دهنده افزایش نوسان است. هم خریداران و هم فروشندگان قیمت را به بالاتر از سطح حمایت و مقاومت فشار می دهند و به زودی یک معکوس در راه است.

نمودار ۴ ساعته BTC/USD.منبع: Trading View

خریداران نتوانستند این الگو را در ۱۴ مارس شکست دهند و اکنون در سطح سقف ۲۶۷۰۰ دلار با مقاومت روبرو هستند. در عین حال، احتمالاً قیمت در روزهای آینده به سمت پایین الگوی حدود ۱۹۵۰۰ دلار اصلاح خواهد شد.

برعکس، اگر قیمت بیت کوین از خط روند بالا خارج شود، گاوها می توانند انباشته شده و قیمت را به ۳۰۰۰۰ دلار برسانند. گزینه‌های بیت‌کوین و بازار آتی می‌تواند نشانه‌های خوش‌آمدگویی برای گاوها برای تحقق این امر ببیند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، این متریک هنوز به سطوح اوج قبلی خود نرسیده است، بنابراین هنوز جا برای انجام وجود دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا