اخبار ارز دیجیتال

4 «داستان‌های جدید» ارزهای دیجیتال برای تماشا: شرکت‌های تجاری

صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده، NFT‌ها را بیشتر با IPهای مارک دار و اپلیکیشن‌های Web3 همراه می‌کنند و «ابزارهای دنیای واقعی» جذب می‌شوند.

علیرغم یک سال پر حادثه و پر از سقوط کریپتوها و کاهش قیمت، استیون گلدن، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در شرکت تجارت کریپتو کامبرلند، پیش‌بینی می‌کند که سال 2023 چندین «ارز دیجیتال» را به سطح خواهد آورد.

گولدن در گزارش ۱۴ صفحه‌ای «سال بررسی» که در ۲۴ دسامبر منتشر شد، گفت که در سال ۲۰۲۳ چهار «روایت جدید» دیده است که «جهش‌های بزرگ» ارزهای دیجیتال را در ۶ تا ۲۴ ماه آینده پیش‌بینی می‌کند.

اینها شامل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) می‌شوند که به «راهی پیشرو» برای توکن کردن مالکیت معنوی برند (IP) تبدیل می‌شوند و برنامه‌ها و بازی‌های Web3 «به‌راستی محبوب» می‌شوند. معمولاً به عنوان دارایی ذخیره ملی استفاده می شود.

گولدن استدلال می‌کند که NFT‌ها تاکنون «تا حد زیادی محدود به فضای هنری» بوده‌اند، اما معتقد است گام بعدی برای NFT‌ها ادغام NFT‌ها با مالکیت معنوی برند خواهد بود.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که بسیاری از شرکت‌ها به غیر از Web3 در استفاده از NFT برای کسب درآمد از IP خود و بهبود تعامل با مشتری، “گام‌های بزرگی” برداشته‌اند.

اینها شامل همکاری استارباکس با Polygon برای تولید NFT برای مشتریان استارباکس و راه اندازی Swoosh نایک است که به کاربران اجازه می دهد کفش های ورزشی NFT سفارشی طراحی کنند.

گولدن گفت: «با شنیدن صحبت‌های این شرکت‌ها در مورد ابتکار Web3، واضح است که تعامل دیجیتال با مشتریان و طرفداران را جنبه جدیدی از تجربه خرده‌فروشی می‌دانند.

او همچنین گفت که “فروش NFT به کاربران خرده فروشی می تواند درآمد قابل توجهی با حاشیه های بالا ایجاد کند.” نایک یک نمونه بارز است که تنها از کفش های کتانی دیجیتال 200 میلیون دلار درآمد دارد. تحلیلگران انتظار دارند که توکن های MATIC از Polygon، LOOK از LooksRare و توکن های XMON 0xmon در این زمینه پیشتاز باشند.

کفش های دیجیتال CryptoKicks از نایک و RTFKT. منبع: نایک

تحلیلگران کامبرلند همچنین می‌گویند NFT‌ها «راهی برای توکن کردن IP» خواهند بود و به اشتراک می‌گذارند که امروزه حدود 80 تریلیون دلار دارایی نامشهود در ترازنامه شرکت‌ها وجود دارد.

برنامه های کاربردی دنیای واقعی که توجه را به خود جلب می کنند

گولدن همچنین پذیرش پلتفرم Web3 را می‌بیند که «ابزارهای دنیای واقعی» را ارائه می‌دهد، که در سال 2023 شروع به افزایش سرعت کرد و اذعان داشت که شکستن انحصار Web2 تاکنون «بسیار دشوار» بوده است. من آن را قبول دارم.

“واقعیت این است که ساخت و راه‌اندازی پروژه‌ای مانند این زمان می‌برد، بنابراین کشش واقعی احتمالاً 12 ماه یا بیشتر فاصله دارد، و پذیرش جدی کاربر احتمالاً 2 تا 5 سال دیگر است. من انتظار دارم که چنین باشد.”

گولدن پلتفرم‌های «واقعی مفید دنیای واقعی» مانند پلتفرم پذیرش فناوری اطلاعات Braintrust، پروتکل اینترنت اشیاء هلیوم، سرویس رندر GPU، پروژه نقشه‌برداری جهانی Hivemapper، و برنامه اشتراک‌گذاری سفر Teleport را برجسته می‌کند.

بازی های وب 3 گیمرهای «جدی» را به خود جذب می کند

تحلیلگران همچنین نسبت به بازار بازی‌های وب 3 خوشبین هستند، با نزدیک به 3 میلیارد گیمر در سراسر جهان، که 200 میلیون نفر از آنها گیمرهای «جدی» هستند و کل بازار تحت پوشش آن 200 تا 300 میلیارد دلار است که گفته می‌شود معادل آن است.

“[…] اما این کاربران معمولاً دارای هیچ آیتم درون بازی نیستند و کنترل یا کنترل کمی بر روی این اکوسیستم های بازی دارند.”

مربوط: 5 ارز دیجیتالی که باید در سال 2023 تماشا کنید

گولدن گفت که جنبه بازی و کسب درآمد بازی‌های مبتنی بر بلاک چین برای توسعه‌دهندگان بسیار سودآور خواهد بود، اما ساخت یک بازی سه‌گانه A (با کیفیت‌ترین بلاک‌باستر) حدود 2 تا 2 ساعت طول می‌کشد. او افزود، بنابراین احتمالاً برنده شده است. تا سال 2023 یا 2024 شاهد یک “بازی ستاره وب 3” نخواهیم بود.

آمار و ارقام بازار بازی های وب 3 منبع: Fungees.

BTC و ETH به عنوان دارایی های ذخیره

در نهایت، تحلیلگران تحقیقاتی پیشنهاد کردند که باید به نقش بالقوه BTC و ETH به عنوان دارایی‌های ذخیره، به ویژه برای کشورهای متمرکز بر صادرات، توجه زیادی شود.

گلدن گفت بسیاری از کشورهای با صادرات بالا در سراسر جهان می توانند به جای اسناد خزانه داری ایالات متحده، ذخایری در دارایی های جایگزین مانند ارزهای دیجیتال ایجاد کنند تا راهی برای کاهش ارزش پول خود در برابر دلار آمریکا که گفته می شود جنبه جنسی دارد.

حتی تخصیص کوچک بانک مرکزی به بیت کوین و اتریوم قابل توجه است و سایر صادرکنندگان نیز می توانند از آن پیروی کنند.نویسنده: Brayden Lindrea

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا