🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل ۳Commas نشت کلید API را پس از اخطار CZ تأیید کرد

مدیر عامل بایننس ادعای ضرر ناشی از نشت کلید API 3Comma در اوایل این ماه را نپذیرفته است. اکنون او توصیه می کند که کلید ۳Comma API را غیرفعال کنید.

مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao (CZ) در ۲۸ دسامبر به ۸ میلیون دنبال کننده توییتر خود گفت که “به طور منطقی مطمئن است” که پلتفرم مدیریت صرافی ارزهای دیجیتال او با نشت کلید API مواجه شده است. من هشدار دادم.

این افشاگری توسط CZ به دنبال اتفاقی در ۹ دسامبر رخ داد که بایننس حساب کاربری را که یک روز قبل از از دست دادن سرمایه شکایت کرده بود، لغو کرد. این کاربر ادعا کرد که کلید API لو رفته مرتبط با ۳Commas برای “معاملات در سکه های با ارزش پایین برای بالا بردن قیمت ها برای سود” استفاده شده است. بایننس از بازپرداخت وجه به کاربران خودداری کرده است. CZ توییت کرد که این ضرر غیرقابل تأیید است و اگر شرکت چنین ضرری را پوشش دهد، “فقط برای از دست دادن کلید API به کاربر پول می دهد.”

در ۱۱ دسامبر، یوری سوروکین، مدیر عامل ۳Commas در وبلاگ شرکت پست کرد که تصاویر جعلی در توییتر و یوتیوب در حال پخش است تا نشان دهد که شرکت از امنیت ضعیفی برخوردار است و کارمندان کلیدهای API را می دزدند. سوروکین در یک تحلیل فنی دقیق از جعلی این ادعا را رد کرد.

“کسی که اسکرین شات ها را تهیه کرد با یک ویرایشگر HTML خوب بود، اما اشتباهات مهمی مرتکب شد که به راحتی ادعاهای آنها را جعلی بودن ثابت می کند. نقطه به نقطه آنها را نگاه کنید. برای رفتن.”

مشکل امنیتی برای اولین بار در اواخر اکتبر در ۳Commas ظاهر شد. صرافی FTX که در آن زمان هنوز کار می کرد، در پاسخ به گزارشات کاربران مبنی بر تجارت تقلبی جفت های معاملاتی با استفاده از سکه های DMG در FTX، یک هشدار امنیتی صادر کرد. ۳Commas و FTX مشخص کردند که هکرها حساب های ۳Commas را برای انجام معاملات ایجاد کرده اند. با این حال، طبق وبلاگ ۳Commas، “کلید API از ۳Commas به دست نیامده، بلکه از خارج از پلت فرم ۳Commas گرفته شده است.”

مرتبط: چگونه بایننس از کاربران با برنامه معاملاتی مسئولانه محافظت می کند

در یک پست وبلاگ بعدی، سوروکین اذعان کرد که “شواهد قوی وجود دارد که فیشینگ حداقل تا حدی به ضرر کاربران کمک کرده است.”

در همین حال، کاربران توییتر ادعا می کنند که تمام کلیدهای API 3Commas لو رفته است.

اکنون Sorokin نشت را تأیید کرده است و اضافه می کند که او هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این نشت یک کار داخلی بوده است، پیدا نکرده است.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا