اخبار ارز دیجیتال

فراریان ۳AC در آشفتگی در حالی که OPNX با بحران جدیدی روبرو می شود: آسیا اکسپرس

سو ژو، یکی از بنیانگذاران ۳AC در سنگاپور دستگیر شد و سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینانه چندین مدیر شرم‌زده بلاک چین را به آشوب کشاند.

جمع‌بندی هفتگی اخبار از شرق آسیا، که مهم‌ترین روندهای این صنعت را انتخاب می‌کند.

طلبکاران ۳AC به مقابله می پردازند

در ۲۹ سپتامبر، سو تزو، یکی از بنیانگذاران صندوق تامینی منقرض شده سنگاپور Three Arrows Capital (3AC)، که بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارایی دیجیتال را قبل از فروپاشی آن در ژوئن سال گذشته مدیریت می کرد، کشور را ترک کرد. او در Changi سنگاپور دستگیر شد. فرودگاه در حالی که سعی داشت فرار کند. پس از صدور دستور رسمی

تنها چند روز قبل از دستگیری وی، دادگاه سنگاپور عملاً از اجرای حکم دادگاه که مدیران تصفیه را مجبور به همکاری با تحقیقات و توضیح فعالیت های خود به عنوان یکی از بنیانگذاران می کرد، عمل نکرده بود.حکم بازداشت برای آقای ژو صادر شد. ۳AC و مدیر سرمایه گذاری سابق آن. آقای ژو، یک شهروند سنگاپوری، به دلیل این تخلف به چهار ماه زندان محکوم شد.

Teneo که به عنوان مدیر تصفیه ۳AC منصوب شد، در بیانیه ای ایمیلی گفت که طلبکاران بر بازیابی دارایی هایی که دارایی های ۳AC هستند یا با استفاده از سرمایه ۳AC در طول دوره Teneo به دست آمده اند تمرکز خواهند کرد. او گفت که به دنبال مذاکره با Teneo در مورد مسائل مربوط به ۳AC خواهد بود. زمان در زندان

Teneo نوشت، مدیران انحلال هر فرصتی را دنبال خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که ژو به طور کامل از دستورات دادگاه پیروی می کند که او را ملزم به ارائه اطلاعات و اسناد در مورد ۳AC و مدیران سرمایه گذاری سابق آن در حین و پس از حبس خود می کند.

کایل دیویس (چپ) و سو ژو (راست) از بنیانگذاران 3AC
کایل دیویس (چپ) و سو ژو (راست) از بنیانگذاران ۳AC. (X/Twitter)

این پرونده همچنین نشان داد که کایل لیوینگستون دیویس، یکی از بنیانگذاران ۳ACs، یک شهروند سنگاپوری تابعیت شده، نیز به دلیل بی احترامی به دادگاه به چهار ماه زندان محکوم شده است. با این حال، مکان فعلی او ناشناخته است. کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود که دیویس در اوایل سال جاری به دبی گریخت و یک رستوران در آنجا افتتاح کرد.

اخیراً، مقامات پولی سنگاپور هر دو آقای چو و دیویس را از سرمایه گذاری در ایالت-شهر به مدت ۹ سال ممنوع کرده است، به دلیل نقض مقرراتی مانند تجاوز از محدودیت قانونی مدیریت دارایی ۳AC.

در جولای ۲۰۲۲، ۳AC پس از یک سری معاملات اهرمی ناموفق در اکوسیستم Terra که دارایی‌های صندوق تامینی را خالی کرد و طلبکاران را با مطالبات بیش از ۳.۵ میلیارد دلاری مواجه کرد، اعلام ورشکستگی کرد. این رویداد باعث یک واکنش زنجیره ای شد که منجر به ورشکستگی شرکای تجاری ۳AC از جمله سلسیوس، وویجر و FTX شد. قبل از مبارزه، طلبکاران ۳AC دچار شکست تحقیرآمیزی شده بودند که یک قاضی آمریکایی بیش از یک سال روند ورشکستگی را به دلیل یک اشتباه اداری متوقف کرد.

نامه 3AC AUM (ویجر)
نامه ۳AC AUM. (ویجر)

در مقطعی در سال گذشته، دیویس علناً به خود می بالید که هیچ دعوای معلق یا اقدام نظارتی علیه خود ندارد. پس از فروپاشی ۳AC، آقای ژو و آقای دیویس هر دو سرمایه گذاری های کارآفرینی دیگری را آغاز کردند. جدا از رستوران دیویس، خانه مجلل ۳۶ میلیون دلاری ژوس یاروود در سنگاپور خریداری شده و تنها چند ماه قبل از فروپاشی ۳AC به یک مزرعه زیست محیطی تبدیل شده بود. رسانه های محلی نوشتند:

این شرکت بر اساس اصول طراحی اکولوژیکی و آگرواکولوژی، باغ را به یک زمین کشاورزی تبدیل کرده است، اکوسیستمی که شامل کشاورزی و آبزی پروری با تولید سبزیجات محلی، سبزی، میوه، ماهی، مرغ و اردک است.

این مزرعه متعلق به همسر سو ژوس، ایولین تان، از طریق شرکت او Abununt Cities است. Yarwood Homestead با دعوت از باغبانان کنجکاو، شهروندان دانشمندان و جامعه باز است. طبق گزیده‌ای از وب‌سایت، این شرکت همچنین تجربه‌های ناهارخوری خصوصی را برای کمک به آزمایش دستور العمل‌های Native Edibles از طریق Native Edibles R&D Kitchen اجرا می‌کند.

سایت تحقیق و توسعه استوایی خانه یاروود. منبع: (ریچ سیتی)
سایت تحقیق و توسعه استوایی خانه یاروود. (شهر ثروتمند)

موج دوم

چیزهای بد با هم همپوشانی دارند.

در ژانویه، ژو و دیویس اعلام کردند که صرافی جدید مستقر در هنگ کنگ آنها، OPNX، پلتفرمی برای داد و ستد ادعاهای ورشکستگی شرکت‌های رمزنگاری شکست خورده مانند ۳AC و FTX، ۲۵ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران مختلف دریافت کرد و رهبری توسعه را بر عهده گرفت. این پلتفرم در ماه آوریل راه اندازی شد و حجم معاملات آن تنها ۱۳.۶۴ دلار بود. تا ژوئن، این شرکت ادعا کرد که حجم معاملات روزانه به ۵۰ میلیون دلار رسیده است.

با این حال، به نظر می رسد دارندگان OPNX از خبر دستگیری ژوس و کیفرخواست دیویس لذت نمی برند. در روز اعلام، توکن اوپن اکسچنج در یک روز نزدیک به ۶۰ درصد سقوط کرد و به ۰.۰۱ دلار رسید. این توکن در ماه گذشته ۷۹ درصد از ارزش خود را از دست داده است، با ارزش بازار کاملاً رقیق شده تنها ۷۷ میلیون دلار (از بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در ژوئن).

لطفاً هم بخوانید
امکانات

هک کریپتوکارنسی کره شمالی: جدا کردن واقعیت از داستان

امکانات

چرا به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ از آن لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید

در ماه ژوئیه، OPNX اعلام کرد که ادعاهای توکن شده برای FTX و Celsius را وارد کرده است. طبق طرح، ادعاها به صورت توکن بومی Reborn OX (reOX) OPNX یا ارز اعتباری آن، oUSD، به وثیقه تبدیل می‌شوند. کاربران می توانند با استفاده از reOX به عنوان وثیقه، معاملات آتی کریپتو را انجام دهند.

با این حال، هر دو شرکت ادعا می کنند که داشبورد تا زمان انتشار این مقاله ناکارآمد است. لزلی لام، مدیر عامل OPNXs، به دنبال فاصله گرفتن از شرکت بود و گفت که دیویس و چو دیگر درگیر آن نیستند. [its] عمل. در ماه آگوست، هر سه مدیر اجرایی توسط سازمان تنظیم مقررات دارایی های رمزنگاری دبی به دلیل فعالیت OPNX به عنوان یک صرافی بدون مجوز در امارت دبی، معادل ۲.۷ میلیون دلار جریمه شدند.

قبل از دستگیری ژوس، ۳AC Ventures، صندوق سرمایه گذاری خطرپذیری که آنها در ژوئن تأسیس کردند، به نظر می رسید که عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. از زمان سرمایه گذاری اولیه در Raise، این سرمایه گذاری به پروژه ای به نام Gamerlan گسترش یافته است. بنیانگذاران اعلام کردند که ۳AC Ventures بر بازدهی برتر تعدیل شده با ریسک بدون اهرم تمرکز دارد.

در هر صورت، طلبکاران روشن کرده اند که اولویت آنها بازیابی دارایی های ۳AC و به حداکثر رساندن بازده به طلبکاران است، از جمله دارایی های ۳AC نیز ممکن است شامل شود. سپس Teneo چندین توکن غیر قابل تعویض متعلق به ۳AC را بازیابی کرد و آنها را از طریق Sotheby’s به قیمت ۱۳.۴ میلیون دلار به حراج گذاشت. پرونده قضایی همچنان ادامه دارد.

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا