اخبار ارز دیجیتال

هشدار کلاهبرداری: ۳۰۰۰۰۰ دلار توسط وب سایت جعلی Blur airdrop به سرقت رفت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تعدادی از وب‌سایت‌های جعلی دارایی‌های کاربرانی را که تلاش می‌کردند ادعا کنند ایردراپ توکن Blur بودند، به سرقت رفتند.

کلاهبرداران همچنان به شکار کاربران توکن غیرقابل تعویض (NFT) می پردازند که سعی می کنند با استفاده از تعدادی از وب سایت های تقلبی، ایردراپ توکن Blur را ادعا کنند.

بر اساس داده های TrustCheck، بیش از ۳۰۰۰۰۰ دلار از کاربران ناآگاهی که کیف پول خود را به وب سایت های مخرب مرتبط کرده بودند به سرقت رفته است.

پلتفرم قانونی Blur یک تازه وارد در فضای بازار NFT است و با افزایش تعداد کاربران و حجم تراکنش ها به عنوان نتیجه مستقیم طرح تشویقی ایردراپ ۳ لایه پلتفرم، موجی در صنعت ایجاد می کند. ۱۰ درصد از کل عرضه توکن Blur بر اساس فعالیت معاملاتی در دومین طرح airdrop توکن از ۱۵ فوریه بین کاربران توزیع شده است.

اولین Airdrop به صورت عطف به ماسبق به همه کسانی که NFTها را در اتریوم در شش ماه منتهی به راه‌اندازی این پلتفرم در اکتبر ۲۰۲۲ معامله کردند، اعطا کرد. توکن هایی برای کاربرانی که پس از انتشار این ویژگی در پلتفرم پیشنهاد می دهند.

مطالب مرتبط: حملات فیشینگ در ارزهای دیجیتال چیست و چگونه از آنها جلوگیری کنیم؟

با توجه به نحوه عملکرد برنامه تشویقی، بسیاری از کاربران به دنبال ادعای توکن های $BLUR در سراسر اکوسیستم NFT هستند. این فرصتی را برای کلاهبرداران ایجاد کرد تا پیوندهای ایردراپ جعلی را به وب‌سایت‌های مخرب تبلیغ کنند.

داده های به اشتراک گذاشته شده با کوین تلگراف از TrustCheck، یک برنامه افزودنی امنیتی مرورگر Web3 مبتنی بر اتریوم، نشان می دهد که از ۱۵ فوریه ۳۰۰۰۰۰ دلار وجوه از ۲۴ وب سایت کلاهبردار مختلف به سرقت رفته است. کیف پول.

اسکرین شات از یک وب سایت جعلی که کاربران متقلبانی را هدف قرار می دهد که سعی در ادعای ایردراپ توکن های $BLUR دارند.منبع: Trust Check

این وب سایت از قراردادهای هوشمند استفاده می کند که به طور خودکار تراکنش ها را هنگامی که کاربران کیف پول های ETH خود را متصل می کنند، تسهیل می کند. سپس تمام ETH از کیف پول به یک آدرس خاص تخلیه می شود. این به TrustCheck اجازه داد تا بر تعداد وجوه دزدیده شده تا کنون نظارت کند.

ابزارهایی مانند TrustCheck وب‌سایت‌ها و تراکنش‌های مشکوک را علامت‌گذاری می‌کنند و به کاربران Web3 از وب‌سایت‌های جعلی احتمالی و قراردادهای هوشمند هشدار می‌دهند.

Blur همچنین با گزارش‌هایی مبنی بر اینکه کاربران در حال اجرای معاملات شستشوی NFT هستند تا از طرح تشویقی airdrop توکن استفاده کنند، در کانون توجه قرار گرفته است. با این حال، تجزیه و تحلیل داده های انجام شده توسط دانشمند داده هیلدبرت مولی در Dune نشان می دهد که حجم معاملات NFT Blur موجه است.

وب‌سایت‌های جعلی و حملات فیشینگ در سراسر اینترنت رایج هستند و کلاهبرداران به تلاش برای استخراج وجوه از طریق عملکرد Web3 ادامه می‌دهند. در فوریه ۲۰۲۳، یک URL جعل وب سایت کنفرانس ETH Denver به آدرس کیف پول فیشینگ بدنام که تاکنون بیش از ۳۰۰۰۰۰ دلار دزدیده است، مرتبط شد.

کلاهبرداران همچنین از وب سایت های فیشینگ برای شکار سرمایه گذاران FTX در اواخر سال ۲۰۲۲ استفاده کردند. پس از سقوط یک صرافی ناموفق ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران FTX برای پس گرفتن پول خود ناامید بودند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا