اخبار ارز دیجیتال

۳ روشی که مشتقات کریپتو در سال ۲۰۲۳ تکامل خواهند یافت و بر بازارها تأثیر خواهند گذاشت

مشتقات نقش بزرگی در آخرین بازار صعودی ایفا کردند و به احتمال زیاد در تکامل بازار در سال ۲۰۲۳ نقش مهمی ایفا می کنند.

قراردادهای آتی و اختیار معامله به معامله گران این امکان را می دهند که تنها کسری از ارزش یک معامله را نقل قول کنند و شرط ببندند که قیمت در یک بازه زمانی معین به نقطه خاصی افزایش یا کاهش می یابد. معامله‌گران می‌توانند پول بیشتری قرض کنند و آن را به موقعیت‌های خود اضافه کنند، که می‌تواند سود معامله‌گران را بزرگ‌تر کند، اما اگر بازار در جهت مخالف حرکت کند، می‌تواند زیان را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

بازار مشتقات کریپتو در حال رشد است، اما ابزارها و زیرساخت های حمایت از آن کمتر از بازارهای مالی سنتی توسعه یافته است.

سال آینده، سالی خواهد بود که مشتقات کریپتو به سطوح جدیدی از رشد و بلوغ بازار می‌رسند. زیرا امسال زیرساخت ها ساخته و بهبود یافته است و نهادهای بیشتری در آن مشارکت دارند.

رشد مشتقات رمزنگاری در سال ۲۰۲۳

در سال ۲۰۲۳، حجم مشتقات ارزهای دیجیتال به دلیل دو عامل به رشد خود ادامه خواهد داد. اولین مورد به دلیل رشد زیرساخت های مرتبط مانند برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه ریزی واسطه های تخصصی تر و شفاف تر برای ورود به این فضا است. در نهایت، این منجر به مشارکت بیشتر آژانس‌ها می‌شود.

درک اینکه چرا موسسات مالی سنتی از مشتقات بیشتری نسبت به بازارهای نقدی سنتی استفاده می‌کنند، راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار است.

برخی از دلایل رشد عبارتند از توانایی اهرم سرمایه، این واقعیت که قراردادهای مشتقه ایالات متحده به عنوان سود سرمایه بلندمدت برای اهداف مالیاتی تلقی می شوند، و استفاده از آنها برای پوشش ریسک، توانایی محافظت در برابر تغییرات غیرمنتظره قیمت.

مشارکت بیشتر مؤسسات، نوسانات نسبی را کاهش می دهد و به مشتقات معاملاتی اجازه می دهد تا از سرمایه بهتر استفاده کنند. همچنین، همانطور که موسسات بیشتری دارایی های رمزنگاری شده را به ترازنامه خود اضافه می کنند، محصولات مشتقه به ابزار مهمی برای محافظت در برابر نوسانات کوتاه مدت تبدیل می شوند.

صنعت هنوز در مراحل اولیه خود است

مانند سال ۲۰۲۲، سال ۲۰۲۳ نیز سال ویژه ای برای مشتقات ارز دیجیتال خواهد بود. افزایشی در زیرساخت‌های گزینه‌های متمرکز و غیرمتمرکز، با توسعه مداوم رمزنگاری‌های بدوی جدید مانند خزانه‌های ساخت‌یافته، گزینه‌های دائمی، و آزمایش‌های مشتق‌شده افزایش خواهد یافت.

در تلاش برای جذب کاربران بیشتر، صنعت کریپتوکارنسی در حال پیشروی عمیق‌تر به سمت بازارهای تنظیم‌شده است و با شرکت‌های مالی سنتی فعلی مانند شرکت‌های کارگزاری رقابت می‌کند که قبلاً اجازه تجارت در سهام و سایر دارایی‌های مالی را می‌دادند.

بیشتر معاملات مشتقه در Binance، OKX و Bybit انجام می شود که خارج از ایالات متحده واقع شده اند و نظارتی ندارند. با این حال، بر اساس داده‌های CoinGlass، گروه CME تنها بازار تحت نظارت ایالات متحده است که در حال افزایش است.

در نوامبر ۲۰۲۲، حدود ۱۰.۷ درصد از سود باز در معاملات آتی بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را به خود اختصاص داد.

تصاحب شرکت‌های بزرگ همچنان به کسب‌وکارهای مشتقات دارای مجوز کوچک‌تر دست می‌یابند

تعیین اینکه بازار خرده فروشی کجا به پایان می رسد و بازار نهادی شروع می شود به طور فزاینده ای دشوار می شود. کسب و کار متمرکز بر خرده فروشی که توسط صرافی ارز دیجیتال خریداری شده است توسط یکی از بزرگترین و با تجربه ترین شرکت های وال استریت اداره می شود.

در ژانویه ۲۰۲۱، کوین بیس FairX، یک صرافی آتی کوچک در شیکاگو را خریداری کرد. هدف از این معامله سهولت ورود معامله گران به بازار مشتقه بود. یک استارتاپ صرافی آتی متمرکز بر خرده فروشی به نام The Small Exchange نیز یک محصول آتی ارز دیجیتال ارزان قیمت عرضه کرده است. Citadel Securities، Jump و Interactive Brokers همگی از این شرکت حمایت می کنند.

مطالب مرتبط: کاپیتولاسیون بازار کریپتو و اهمیت آن چیست؟

رشد بازار غیرمتمرکز مشتقات

مشابه صرافی های متمرکز، معاملات آتی دائمی بیشترین حجم مشتقات غیرمتمرکز را تشکیل می دهد. Perp غیرمتمرکز، که ابتدا توسط پروتکل دائمی رهبری می شود و اکنون توسط dYdX رهبری می شود، دارای میانگین حجم معاملات روزانه ۳ میلیارد دلار است.

علیرغم رشد قوی، حجم پایدار غیرمتمرکز کمتر از ۵ درصد از کل حجم مشتقات ارز دیجیتال را تشکیل می دهد. طی دو سال آینده، ما انتظار داریم این بخش رشد قابل توجهی داشته باشد.

“Collect” را در زیر تصویر بالای صفحه یا این پیوند دنبال کنید.

همانطور که پروژه‌ها و پروتکل‌های بیشتری بر روی پروتکل‌های مبادله دائمی غیرمتمرکز ساخته می‌شوند، ارزش پلتفرم‌هایی که از آنها پشتیبانی می‌کنند به رشد خود ادامه خواهد داد. علاوه بر معاملات آتی غیرمتمرکز، گزینه‌ها و کالاهای ساختاریافته، فعالان بازار از دیدن نوآوری‌های بومی رمزنگاری مانند گزینه‌های دائمی توسعه‌یافته هیجان‌زده خواهند شد.

پروتکل‌های Deri-like با ارائه هر دو قرارداد آتی دائمی و گزینه‌های دائمی، به کاربران اجازه می‌دهند تا مشتقات را به روشی کاملاً غیرقابل اعتماد، پوشش ریسک، سفته‌بازی و آربیتراژ، همه روی زنجیره معامله کنند.

ابزارهای مشتقه می توانند سرمایه گذاران سنتی را جذب کنند

سرمایه گذاران نهادی این محصولات را ترجیح می دهند زیرا می توانند بازدهی پایداری مشابه اوراق قرضه ارائه دهند. این معاملات با استراتژی هایی مانند اسپرد تماس های صعودی و تماس های تحت پوشش اجرا می شوند. سرمایه‌گذاران نهادی همچنین می‌توانند گزینه‌های فراخوانی و قراردادی را برای تعیین محدودیت‌های ریسک بدون پذیرش ریسک انحلال معاملات اختیار ترکیب کنند.

Fidelity Digital Assets اکنون به سرمایه گذاران نهادی خود امکان استقراض ارزهای دیجیتال را به عنوان وثیقه ارائه می دهد تا شرکت های بزرگ بتوانند با کمک این خدمات، بیت کوین را به راحتی به دارایی های خود اضافه کنند.

در سال ۲۰۲۳، ارزهای دیجیتال می توانند به عنوان وثیقه برای عملیات روزمره قابل استفاده تر شوند و به شرکت ها این امکان را می دهد تا با استفاده از مشتقات ارزهای دیجیتال، ریسک بیشتری را متقبل شوند.

مشتقات نقش کلیدی را برای معامله گران فردی و سرمایه گذاران نهادی در طول بازار صعودی ارزهای دیجیتال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ ایفا کردند. برای بسیاری از سرمایه گذاران، قرض گرفتن پول و استفاده از مشتقات ساده ترین راه برای افزایش سهام شما در موقعیت های مختلف است. می توان از آن در سهام، ارزها و کالاها استفاده کرد، اما استفاده از آن در ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۷ به طور پیوسته افزایش یافته است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا