اخبار ارز دیجیتال

سه نکته از مقررات MiCA اتحادیه اروپا


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مقررات بازار کریپتو اتحادیه اروپا می تواند نوآوری را خفه کند و هزینه های انطباق را برای صنعت کریپتو افزایش دهد.

اتحادیه اروپا به اولین حوزه قضایی اصلی تبدیل شده است که قانون جامع ارزهای دیجیتال، مقررات بازار دارایی رمزنگاری (MiCA) را تصویب کرده است. هدف این مقررات ارائه اطمینان حقوقی به صنعت ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاران با ایجاد قوانین هماهنگ با مقررات استاندارد در سطح اتحادیه اروپا است. .

MiCA در نهایت می تواند نوآوری را خفه کند، یک رویکرد یکسان را برای مقررات مالی غیرمتمرکز (DeFi) تحمیل کند و هزینه های انطباق را برای صرافی های غیرمتمرکز (DEXs) افزایش دهد. و پلتفرم‌های DeFi نگرانی‌هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی ایجاد کرده‌اند و نیاز به همکاری با صنعت کریپتو و قانون‌گذاران برای ایجاد تعادل در مقررات و نوآوری دارند.

مهار نوآوری

MiCA ممکن است با تحمیل یک رویکرد یکسان برای تنظیم DeFi مانع نوآوری شود، زیرا ممکن است ویژگی های منحصر به فرد سیستم های غیرمتمرکز را در نظر نگیرد. در نتیجه، پلتفرم‌های DEX و DeFi ممکن است افزایش هزینه‌های انطباق و کاهش توانایی در نوآوری و ارائه محصولات و خدمات جدید را تجربه کنند.

قانون Dodd-Frank ایالات متحده و سایر مقررات مشابه در امور مالی سنتی به دلیل آسیب رساندن به نوآوری با انتقاداتی مواجه شده است. به عنوان مثال، افزایش الزامات نظارتی و هزینه های انطباق، رقابت بانک ها و مؤسسات مالی کوچکتر با بانک های بزرگتر را دشوار کرده است. در نتیجه، تعداد بانک های محلی کاهش یافته و صنعت بانکداری متمرکزتر شده است.

به طور مشابه، محدودیت‌های MiCA می‌تواند ورود به بازار را برای سرمایه‌گذاری‌های کوچک‌تر DeFi دشوار کند و مانع ادغام صنعت شود. اصول DeFi مبنی بر ارائه یک سیستم مالی غیرمتمرکز، باز و بدون مجوز نیز می تواند توسط مجری قانون MiCA علیه شبکه های غیرمتمرکز تضعیف شود.

افزایش هزینه های انطباق برای پلتفرم های DEX و DeFi

همانطور که قبلا ذکر شد، انتظار می‌رود معرفی MiCA هزینه‌های انطباق پلتفرم‌های DEX و DeFi را که در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند، افزایش دهد. مشابه با بخش مالی سنتی، که در آن الزامات انطباق با مقررات پرهزینه و زمان‌بر است، مقررات MiCA به پلتفرم‌های DEX و DeFi برای تضمین حمایت از مصرف‌کننده، جلوگیری از پولشویی و حفظ یکپارچگی بازار نیاز دارند. مجموعه‌ای از قوانین و مقررات را تحمیل می‌کند.

مربوط: جهان ممکن است به دلیل CBDC با آینده ای تاریک روبرو شود

موسسات مالی سنتی هزینه های قابل توجهی را برای رعایت مقررات، به ویژه در سال های پس از بحران مالی ۲۰۰۸ متحمل شده اند. بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و سایر موسسات مالی اکنون مجبورند برای پیروی از چارچوب‌های نظارتی جدید مانند بازل III و قانون داد-فرانک هزینه بیشتری بپردازند. هزینه های انطباق شامل هزینه های نیروی کار، هزینه های فناوری و هزینه های قانونی بالقوه بالا می باشد.

به طور مشابه، انتظار می‌رود مقررات MiCA هزینه‌های عملیاتی را افزایش داده و به طور بالقوه شرکت‌های جدید را به بازار محدود کند. تاثیر این هزینه ها بر نوآوری و رقابت در بازار ارزهای دیجیتال باید دیده شود. با این حال، الزام به رعایت مقررات می‌تواند به عنوان مانعی برای ورود شرکت‌های جدید عمل کند و توانایی شرکت‌های کوچک‌تر را برای رقابت با شرکت‌های بزرگ‌تر و معتبرتر که می‌توانند این هزینه‌ها را بهتر جذب کنند، محدود کند.

مسائل خصوصی

مسائل مربوط به حریم خصوصی همچنین به دلیل مقررات MiCA به وجود خواهد آمد که ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال را ملزم به جمع آوری و ذخیره مقادیر زیادی از داده های شخصی، از جمله هویت کاربر، تاریخچه تراکنش ها و سایر داده های حساس می کند. این جمع آوری داده ها می تواند منجر به نقض حریم خصوصی شود و دارایی های رمزنگاری را در برابر حملات هکرها آسیب پذیر کند.

قوانین مالی سنتی مانند قانون اسرار بانکی ایالات متحده (BSA) و مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) مشمول نگرانی های حفظ حریم خصوصی مشابهی بوده اند. استانداردهای سختگیرانه حفاظت از داده GDPR به دلیل فشار بیش از حد به مشاغل، افزایش هزینه های انطباق و سرکوب نوآوری مورد انتقاد قرار گرفته است. BSA همچنین از مؤسسات مالی انتقاد می کند که آنها را ملزم به رعایت الزامات گزارش دهی پرهزینه، وقت گیر و طاقت فرسا و جمع آوری و ذخیره سازی داده های شخصی می کند که می تواند مشتریان را در معرض نقض حریم خصوصی جمع آوری کند.

مربوط: Flatcoiners باید از سرنوشت TerraUSD سرنخی بگیرند

در مورد MiCA، الزامات جمع آوری و ذخیره سازی گسترده داده ها می تواند کاربران را در معرض نقض حریم خصوصی و افشای اطلاعات شخصی قرار دهد. پیروی از قانون هزینه‌های اضافی دارد که می‌تواند رقابت شرکت‌های کوچکتر با شرکت‌های بزرگ‌تری را که توانایی مالی دارند، دشوار کند. علاوه بر این، این ممکن است مانع نوآوری در بخش کریپتو شود.

قوانینی مانند MiCA مقامات را مجبور می‌کند بین نیاز به حفاظت از حریم خصوصی و نوآوری در تجارت ارزهای دیجیتال تعادل ایجاد کنند.

کلاه تفنگ در سال ۲۰۲۱ به عنوان ویراستار به Cointelegraph پیوست. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در فناوری مالی از دانشگاه استرلینگ و مدرک MBA از دانشگاه گورو ناناک دو، هند است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Guneet Kaur

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا