اخبار ارز دیجیتال

۳ شباهت شگفت‌انگیز به پایین‌ترین قیمت بیت کوین در گذشته – اما یک دام وجود دارد

اصول مرتبط با بازارهای نزولی قبلی بیت کوین با سال ۲۰۲۲ بسیار متفاوت است، اما بازیابی قیمت بیت کوین در خطر است.

بیت کوین (BTC) یک بازار نزولی قوی را متوقف کرده است که پس از رسیدن قیمت به ۶۹,۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ آغاز شد و از اواسط ژوئن در محدوده قیمتی ۱۸,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ دلار به تثبیت ادامه داد. من اینجا هستم.

بسیاری از تحلیلگران روند جانبی بیت کوین را نشانه ای از پایین آمدن بالقوه بازار می دانند و آن را با بازارهای نزولی قبلی این ارز دیجیتال مقایسه می کنند که نشان می دهد قیمت مشابهی قبل از یک برگشت صعودی شدید نشان می دهد.

در زیر سه روند بسیار مشابه که قبل از پایین ترین سطح بازار بوده اند، آورده شده است.

روند صعودی قیمت BTC در سال ۲۰۱۸

بازار نزولی بیت کوین در سال ۲۰۱۸ سرنخ مهمی است که نشان می دهد این بازار ممکن است در سال ۲۰۲۲ به پایان برسد.

یکی از شاخص های کلیدی، میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای بیت کوین است (EMA 200 هفته ای، موج آبی در نمودار زیر). در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲، بیت کوین پس از شکستن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای، وارد یک اصلاح جانبی طولانی مدت شد.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD که فراکتال نزولی بازار ۲۰۱۸ را نشان می دهد.منبع: Trading View

به جز سال ۲۰۱۸، روند جانبی بیت کوین ۱۹ روز به طول انجامید و قیمت در میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای حمایت شد و سپس در ژوئن ۲۰۱۹ به سمت حدود ۱۴۰۰۰ دلار حرکت کرد. در سال ۲۰۲۲، روند جانبی وارد نوزدهمین روز در ۲۸ اکتبر شد، اما به وضوح EMA 200 هفته ای را نزدیک به ۲۶۰۰۰ دلار شکست.

علاوه بر این، شاخص هفتگی قدرت نسبی بیت کوین (RSI) یک شکل گیری پایین بالقوه را نشان می دهد. در سال ۲۰۱۸، پس از سقوط RSI در قلمرو فروش بیش از حد (زیر ۳۰)، قیمت BTC روندی جانبی داشت که در نهایت منجر به یک معکوس صعودی تمام عیار شد.

این نیمی از روند RSI بیت کوین در سال ۲۰۲۲ است. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در ماه ژوئن به زیر ۳۰ سقوط کرد و بین ۱۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یافت، تکرار فراکتال ۲۰۱۸ می تواند با مرحله برگشت صعودی دنبال شود.

۲۰۱۳-۱۵ پشتیبانی تله گاو نر

بازار نزولی بیت کوین در سال ۲۰۲۲ شباهت هایی با روند قیمتی که در سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۵ مشاهده شد، دارد که شامل مقاومت خط روند نزولی، خط روند حمایتی ضعیف و سطوح حمایت افقی است. من اینجا هستم.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD که فراکتال نزولی بازار ۲۰۱۴-۲۰۱۵ را نشان می دهد.منبع: Trading View

قیمت BTC نسبت به اوج خود در دسامبر ۲۰۱۳ که حدود ۱۲۰۰ دلار بود، ۸۲ درصد کاهش یافته است.

با انجام این کار، بیت کوین تلاش کرد تا سه برابر بالاتر از مقاومت خط روند نزولی (که با A، B و C در نمودار بالا مشخص شده است) بسته شود. در همان زمان، قیمت حمایت محدود را از یک خط روند نزولی دیگر بیرون کشید و باعث افزایش تله گاوی شد.

بیت کوین در نهایت در حمایت از خط روند افقی نزدیک به ۲۰۰ دلار به کف رسید، از مقاومت خط روند نزولی شکست و به خط ۰.۲۳۶ Fib در ۴۲۹ دلار رسید. تا دسامبر ۲۰۱۷، قیمت آن تقریبا به ۲۰۰۰۰ دلار رسید.

نمودار هفتگی نزولی بازار بیت کوین ۱۵-۲۰۱۳ (بسط یافته).منبع: Trading View

در سال ۲۰۲۲، قیمت بیت کوین همه جعبه های مربوط به بازتاب بازار نزولی سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۵ را علامت زد، به جز شکست بالای مقاومت خط روند نزولی.

نمودار هفتگی نزولی بیت کوین ۲۰۲۲ (نسخه توسعه یافته).منبع: Trading View

بنابراین، BTC/USD ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۳ به سمت خط ۰.۲۳۶ Fib یعنی ۳۰۰۰۰ دلار افزایش یابد، اگر شکستی رخ دهد.

امتیاز بیت کوین MVRV-Z

از دیدگاه تحلیل زنجیره ای، روند نزولی بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به اندازه پایان بازار نزولی قبلی دست کم گرفته می شود.

به عنوان مثال، همانطور که در زیر نشان داده شده است، امتیاز Z ارزش بازار بیت کوین در مقابل ارزش واقعی (MVRV) ارزش بیش از حد/کم ارزش گذاری سکه را نسبت به “ارزش منصفانه” آن، همزمان با فرورفتگی های قبلی بازار نزولی، اندازه گیری می کند. .

امتیاز بیت کوین MVRV-Z و پایین ترین سطح بازار.منبع: Glassnode

اندیکاتورهای زنجیره‌ای شانس پایین آمدن بیت کوین را در محدوده ۱۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار افزایش می‌دهند. این با دو فراکتال بالا مطابقت دارد.

آیا این بار متفاوت است؟

برخلاف سال گذشته، بازار نزولی بیت کوین در سال ۲۰۲۲ عمدتاً تحت تأثیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در واکنش به تورم مداوم بالا بود.

اقدامات سختگیرانه بانک مرکزی ایالات متحده، نقدینگی اضافی را از اقتصاد حذف کرده است و سرمایه گذاران را با پول کمی برای سفته بازی در دارایی های دارای ریسک باقی می گذارد. در نتیجه، بیت کوین در کنار سهام ایالات متحده با ضریب همبستگی قوی ۰.۸۰ از ۲۸ اکتبر سقوط کرد.

مرتبط: بیت کوین منعکس کننده سال ۲۰۲۰ قبل از شکست است، تحلیلگران تعیین می کنند که آیا این زمان متفاوت است

پیش از این، بازار بیت کوین هفته ها یا ماه ها پس از کاهش همبستگی آن با سهام ایالات متحده به زیر صفر بهبود یافت. نمودار زیر چهار مورد از ۲۰۱۴-۲۰۱۶، ۲۰۱۷-۲۰۱۸، ۲۰۱۹-۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را نشان می دهد.

نمودار هفتگی BTC/USD.منبع: Trading View

بنابراین، اگر همبستگی با سهام ایالات متحده مثبت باقی بماند، بیت کوین خطر ادامه روند نزولی را تهدید می کند.

در همین حال، بیش از ۲۰۰۰ قرارداد اختیار معامله بیت کوین CME که تا پایان سال جاری منقضی می شود، نشان دهنده یک سوگیری خالص نسبت به موقعیت های فروش است. به عبارت دیگر، معامله گران انتظار کاهش بیشتر قیمت بیت کوین را دارند.

توزیع موقعیت گزینه های بیت کوین CME.منبع: اقتصاد سنجی اقتصادی

یک تحلیلگر در منبع داده Ecoinometircs گفت: معامله گران معتقدند که بیت کوین می تواند بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار سقوط کند، اما احتمال کمتری از آن وجود دارد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، منطقه ۱۰،۰۰۰ تا ۱۴،۰۰۰ دلاری همچنان یک منطقه مورد علاقه است زیرا ممکن است در صورت شکست از سطوح فعلی، قیمت به پایین ترین سطح خود برسد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا