اخبار ارز دیجیتال

۳ نشانه قیمت آربیتروم برای رسیدن به بالاترین رکوردهای جدید در سه ماهه دوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Arbitrum در مقایسه با بزرگترین رقیب اتریوم L2 Optimism نسبتا ارزان است که می تواند منجر به افزایش قیمت ARB در ماه های آینده شود.

آربیتروم (ARB) به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال پس از ارتقای اتریوم در شانگهای ظاهر شد.

قابل ذکر است که قیمت ARB در ۱۳ آوریل با ۴.۲۸ درصد افزایش به ۱.۳۶ دلار رسید که بالاترین رقم در دو هفته اخیر است. این همچنین نشان دهنده افزایش ۱۸ درصدی از پایین ترین سطح ۱.۱۵ دلاری در روز گذشته است، زمانی که ارتقاء شانگهای امکان برداشت سهام در اتریوم را فراهم کرد.

نمودار روزانه ARB/USDT.منبع: Trading View

به طور خلاصه، Arbitrum یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم (L2) است که هدف آن کاهش تراکم تراکنش‌های شبکه و هزینه‌های تراکنش است. در نتیجه، معمولاً بازارها درک رشد اتریوم به عنوان یک موهبت برای زنجیره L2.

سه دلیل وجود دارد که چرا ARB ممکن است به روند صعودی خود در سه ماهه دوم ادامه دهد و رکورد بالای ۱.۶۰ دلار را دوباره آزمایش کند.

ابزارهای بیشتر ARB

طبق گفته مساری، آربیتروم از توالی یابی در مارس ۲۰۲۳ ۲.۵ میلیون دلار سود کسب کرد.

عملکرد مالی آربیتروم در سال ۲۰۲۳.منبع: مساری

به طور خاص، سود ترتیب‌دهنده تفاوت بین درآمد کارمزد ایجاد شده توسط زنجیره L2 و هزینه کارمزد پرداخت شده به زنجیره L1 اساسی را نشان می‌دهد. همه اینها در توکن‌های اتریوم (ETH) محاسبه می‌شوند، نه ARB.

این سودها در نهایت به DAO تحت مدیریت جامعه Arbitrum که Arbitrum DAO نامیده می شود، می رسد.

ترتیب‌دهنده می‌تواند حداکثر مقدار قابل استخراج (MEV) را با تنظیم درخواست تراکنش کاربر ایجاد کند. این ویژگی است که Arbitrum ندارد.

با این حال، Kunal Goel، محقق مساری، استدلال می‌کند که ArbitrumDAO می‌تواند با حراج حقوق تولید بلوک‌ها پس از راه‌اندازی توالی توزیع‌شده، از MEV درآمد کسب کند. این فرصت را برای استفاده از ARB به عنوان نشانه سهام باز می کند.

گوئل گفت: “DAOها، مانند تایید کننده‌های شبکه اثبات سهام، می‌توانند ترتیب‌دهنده‌ها را مجبور به سهام ARB کنند تا انگیزه‌ها را از نظر اقتصادی همسو کنند و در صورت تقلب، ضربه زدن را فعال کنند. این احتمال بسیار زیاد است.”

“این به ارزش توکن اضافه می کند زیرا کاربران امنیت بیشتری را از پروتکل می خواهند.”

کسب سهم بازار برای خوش بینی

آربیتروم تقریباً در تمام معیارهای کلیدی در بیشتر سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ از رقیب برتر اتریوم L2 یعنی Optimism (OP) بهتر عمل کرده است.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۲۲ Arbitrum 22 میلیون دلار درآمد ترتیب‌دهنده و ۶ میلیون دلار سود ایجاد کرد. از سوی دیگر، خوش بینی به ترتیب ۱۸ و ۴ میلیون دلار درآمد و سود سکانسر به دست آورد.

به طور مشابه، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، Arbitrum با ۴ میلیون دلار درآمد و ۳ میلیون دلار سود، از Optimism پیشی گرفت.

یک شاخص کلیدی آربیتروم در مقابل خوش بینی.منبع: مساری

آربیتروم همچنین در بیشتر سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ دارای ارزش کل قفل شده (TVL) بالایی است که پس از ایردراپ ARB در ماه مارس، تسلط خود را بیشتر می‌کند.

در ۱۳ آوریل، TVL آربیتروم ۲.۲۷ میلیارد دلار بود، در حالی که Optimism 930 میلیون دلار بود.

خوش بینی و آربیتروم TVL.منبع: دفیلاما

گوئل گفت: «با قیمت‌های فعلی بازار، ARBها با تخفیف به OP در همه مضرب ارزش‌گذاری معامله می‌کنند.

قیمت ARB در شکست مثلث نزولی

افزایش مداوم قیمت های آربیتروم از آنچه که به نظر می رسد یک الگوی ادامه دار است، پیشی گرفته است.

موارد مرتبط: قیمت ARB به ۲ دلار؟ Ethereum L2 Rival Arbitrum در آوریل دو برابر می شود، فراکتال پیشنهاد می کند

این الگو که به عنوان مثلث نزولی شناخته می شود، زمانی رخ می دهد که قیمت بین مقاومت و حمایت افقی خط روند نزولی تثبیت شود. پس از خارج شدن قیمت از محدوده تصمیم بگیرید و جهت روند قبلی را دنبال کنید.

ARB در ۱۳ آوریل وارد مرحله شکست مشابهی شد و از خط روند بالایی مثلث با حجم متقاعد کننده عبور کرد.

نمودار قیمت ۴ ساعته ARB/USD.منبع: Trading View

جفت ارز ARB/USD در حال حاضر به سمت ۱.۶۰ دلار در سه ماهه دوم افزایش یافته است. این بالاترین سطح ما تا به امروز است و نشان دهنده افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سطح قیمت فعلی است. این هدف رو به بالا پس از افزودن حداکثر فاصله بین خطوط روند مثلثی به نقاط شکست اندازه گیری می شود.

برعکس، قیمت ARB در معرض خطر اصلاح کوتاه مدت است زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ۴ ساعته بیش از حد خرید شده است. در این حالت، خط روند بالایی مثلث احتمالاً یک هدف نزولی نزدیک به ۱.۲۰ دلار است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا