اخبار ارز دیجیتال

اصول ۳ Reasons Maker (MKR) ممکن است منجر به افزایش بیشتر قیمت شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به نظر می رسد MKR با توجه به مکانیسم خرید سهام اخیر و دو شاخص کلیدی دیگر که بر قیمت میکر تأثیر می گذارند، آماده ادامه رشد خود است.

Maker طی ماه گذشته ۵۳.۵ درصد رشد کرد، در حالی که این ارز دیجیتال افزایش خیره کننده ۲۸.۱ درصدی را بین ۱۵ ژوئیه تا ۲۲ جولای ثبت کرد که بالاترین قیمت بسته شدن روزانه خود را در تقریبا یک سال گذشته نشان می دهد. این افزایش چشمگیر است، اما سوال واقعی این است که آیا ارزهای دیجیتال می توانند مسیر فعلی خود را حفظ کنند یا اینکه آیا عوامل کوتاه مدت پشت افزایش قیمت وجود دارد؟

میانگین قیمت Maker (MKR) در Coinbase، Binance و Bybit. منبع: TradingView

MakerDAO، سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) مسئول استیبل کوین دای (DAI) و توکن حاکمیتی Maker (MKR)، نقشه راه پنج مرحله ای را در اواسط ماه مه اعلام کرد. این طرح ارتقاء که «Endgame» نام دارد، شامل معرفی دو توکن با بلاک چین جدید، تغییر نام تجاری و ویژگی‌های مدرن است.

Rune Christensen، یکی از بنیانگذاران MarkerDAO، فاش کرد که اجزای اصلی «Endgame» شامل توسعه یک برنامه تشویقی برای مشارکت در تعامل و حکومت بر اساس زنجیره جدیدی است که به شبکه اتریوم متصل شده است. اساساً، کاربران می توانند در پاسخ به حملات قدرت یا تقلب، هارد فورک ها را راه اندازی کنند.

با توجه به اینکه قیمت Maker به مدت ۳۰ روز پس از اعلام آن ثابت بود، به نظر ساده می‌رسد که افزایش اخیر را صرفاً به این تغییرات پیشنهادی نسبت دهیم. بنابراین، سرمایه‌گذارانی که تلاش می‌کنند حرکات MKR را درک کنند، باید برای شناسایی محرک‌های دقیق پشت جهش قیمت، عمیق‌تر کاوش کنند.

صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر MKR را تخلیه می کند

به گفته نی، تحلیلگر مالی غیرمتمرکز و بازار کریپتو، پارادایم کپیتال احتمالا بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری MKR خود را در ماه مارس فروخت. علاوه بر این، یکی دیگر از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری خطرپذیر، A16z، که قبلا در Maker سرمایه گذاری کرده بود، نیز در هفته های اخیر موقعیت خود را کاهش داده است.

در حالی که ثابت شده است که تعیین اینکه آیا فشار فروش کاهش یافته است یا خیر، یکی از مهم‌ترین خطرات سازندگان همیشه فروش نمادهای ثانویه به سرمایه‌گذاران خطرپذیر از آوریل ۲۰۱۹ بوده است که میانگین آن کمتر از ۲۵۰ دلار و در مجموع ۱۷۰۰۰۰ MKR است.

نی گفت که Polychain و Dragonfly نیز قبلاً موقعیت‌هایی را فروخته‌اند و بر اساس انتظاراتی که سایر سرمایه‌گذاران خطرپذیر از آن پیروی کنند، به بازار صعودی اعتبار می‌بخشد.

در همان زمان، کریستنسن تعهد خود را به عملکرد بلندمدت پروژه با کاهش موقعیت خود در Lido DAO (LIDO) و افزایش سهام خود در MKR، پس از سخنرانی عمومی خود در مورد اتریوم، تقویت کرد.

مکانیسم بازپرداخت باعث کاهش عرضه MKR می شود

موقعیت بدهی وثیقه شده (CDP) به شما این امکان را می دهد که DAI را از MakerDAO در مقابل دارایی های رمزنگاری خود وام بگیرید. سپس قرارداد هوشمند DAI را صادر می کند و آن را به صورت رایگان در اختیار وام گیرندگان قرار می دهد.

مکانیسم نوشتن هوشمند قدیمی شامل نوشتن DAI زمانی که CDP بسته شد. با این حال، زمانی که تعداد زیادی از CDP ها به طور همزمان بسته شدند و منجر به کمبود DAI شد، این یک چالش ایجاد کرد.

برعکس، مکانیسم نوشتن هوشمند جدید مستقل از بسته شدن CDP، MKR را از بازار خریداری و می نویسد. این به MakerDAO اجازه می دهد تا به طور موثر به تغییرات بازار پاسخ دهد، عرضه MKR را کاهش دهد و بر قیمت ها تأثیر مثبت بگذارد.

درآمدهای پروتکل دارایی های دنیای واقعی

بر اساس داده های MakerBurn، MakerDAO با کاهش اتکای خود به استیبل کوین USD Coin (USDC) و ترکیب دارایی های واقعی که بازدهی تولید می کنند، به افزایش خیره کننده ۳۴۳ درصدی درآمد در سه ماه دست یافته است. این انتقال شامل کاهش نسبت استیبل کوین از ۶۲.۴ درصد به ۲۰.۲ درصد طی سه ماه بود.

برآورد سود سالانه MakerDAO به دلار. منبع: MakerBurn

برخلاف سایر استیبل کوین ها، DAI بازدهی را از طریق نرخ پس انداز DAI (DSR) به دارندگان ارائه می دهد. DSR یک نرخ بهره متغیر است که توسط کاربرانی که DAI را در قرارداد DSR واریز می کنند، به دست می آید.

مربوط: بانک کره جنوبی در مورد استیبل کوین ها، جایگزین های CBDC تحقیق می کند

در حالی که افزایش DSR هنوز روند عرضه DAI را معکوس نکرده است، عمدتاً به این دلیل که بازدهی ۳.۵ درصدی آن کمتر از سرمایه گذاری های سنتی اوراق قرضه است که ۵ درصد ارائه می دهند، نرخ پس انداز بالاتر پروتکل، احتمال حفظ عرضه DAI 4.5 میلیاردی را افزایش می دهد.

محوری که ممکن است کار کند

به نظر می رسد Maker به دلیل معرفی مکانیزم بازخرید سهم، افزایش قابل توجه ۳۴۳ درصدی سود و ریسک کمتر به دنبال استراتژی خروج سرمایه خطرپذیر، موقعیت خوبی برای حفظ قیمت سهام خود دارد. بعلاوه، بنیانگذاران با تعدیل سهام خود به نفع MKR، تعهد خود را تقویت کردند و به چشم انداز آینده MKR اطمینان دادند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا