اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل برای اینکه قیمت اتریوم در ۱۳۰۰ دلار به افزایش خود ادامه می دهد

معامله گران مطمئن نیستند که آیا اتریوم می تواند سطح ۱۲۰۰ دلار را حفظ کند در حالی که S&P 500 به سرعت به حمایت بحرانی ۳۹۰۰ نزدیک می شود و داده های مشتقات ETH حاکی از کاهش بیشتر است.

اتر (ETH) بین ۲۸ نوامبر تا ۵ دسامبر ۱۱.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۳۰۰ دلار رسید و با رد ۴.۶ درصدی مواجه شد. سطح مقاومت ۱۳۰۰ دلاری به مدت ۲۶ روز باقی مانده است و محتمل ترین توضیح برای اصلاح به ۱۲۴۰ دلار در ۶ دسامبر است.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، ۱۲ ساعت.منبع: Trading View

بنابراین، در حالی که معامله‌گران از اینکه اتر ۱۶ درصد بالاتر از قیمت ۱۰۷۰ دلاری در ۲۲ نوامبر معامله می‌شود، خیالشان راحت است، دیدن شکست آن در یک سطح در طول هفته ناامیدکننده است. علاوه بر رد قیمت، پس از اینکه سه سناتور آمریکایی از بانک Silvergate خواستند اطلاعاتی در مورد رابطه آن با FTX داشته باشند، احساسات سرمایه گذاران بدتر شد.

قانونگذاران تا ۱۹ دسامبر فرصت دارند تا با طرح پرسش‌هایی که «گزارش‌هایی مبنی بر تسهیل انتقال وجوه مشتریان FTX به Alameda توسط Silvergate» به بانک پاسخ دهند.

در ۵ دسامبر، NBC News گزارش داد که سیلورگیت ادعا کرد که “قربانی” سوء استفاده آشکار FTX و Alameda Research از دارایی های مشتری و سایر قضاوت های نادرست است.

پس از گزارش فایننشال تایمز مبنی بر اینکه وزارت خزانه داری بریتانیا در حال نهایی کردن برخی دستورالعمل ها برای محدود کردن فروش ارزهای دیجیتال از خارج از کشور است، جریان اخبار منفی باقی ماند. این تغییر به اداره رفتار مالی (FCA) اجازه می دهد تا بر عملیات شرکت های ارزهای دیجیتال در منطقه نظارت کند. رهنمودهایی به عنوان بخشی از لایحه خدمات مالی و بازار در حال تهیه است.

سرمایه گذاران می ترسند اتر حمایت خود را در ۱۲۰۰ دلار از دست بدهد، اما همانطور که معامله گر CashMontee تاکید می کند، شاخص بورس S&P 500 کلیدی است، اما در حال حاضر، “بازار بسیار صعودی است. افزایش”.

برای درک اینکه آیا جریان اخبار نزولی بر احساسات سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است، بیایید نگاهی به داده های مشتقات اتر بیندازیم.

افزایش جزئی در تقاضای نزولی برای اهرم در معاملات آتی اتریوم

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه باید بین ۴% و ۸+% در بازار سالم معامله شود. بنابراین، وقتی معاملات آتی با تخفیف نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان خریداران اهرمی است و یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر ۲ ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات نزولی باقی می مانند زیرا حق بیمه اتر آتی منفی است. بنابراین، در حالی که خرس‌ها می‌توانند خوشحال باشند که این اندیکاتور از حق بیمه خنثی ۰ تا ۴ درصد فاصله دارد، این بدان معنا نیست که معامله‌گران باید به این زودی‌ها انتظار عملکرد نامطلوب قیمت را داشته باشند.

به همین دلیل، معامله گران باید بازار گزینه های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا عوامل خارجی ذاتی در کالاهای آتی را حذف کنند.

معامله‌گران گزینه‌ها به ریسک نزولی عادت کرده‌اند

انحراف دلتا ۲۵% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۰% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر ۱۰ درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا در هفته گذشته تثبیت شده است، که نشان می دهد معامله گران اختیار معامله به ریسک نزولی عادت کرده اند.

مربوط: فراکتال «مارس ۲۰۲۰» اتریوم پایین بودن قیمت را نشان می‌دهد، اما اتریوم سقوط ۵۰ درصدی را پیش‌بینی می‌کند

با شیب دلتای ۶۰ روزه ۱۲ درصد، نهنگ ها و سازندگان بازار به احساسات خنثی در مورد اتر نزدیک شده اند. در نهایت، هم گزینه‌ها و هم بازارهای آتی نشان می‌دهند که معامله‌گران حرفه‌ای می‌ترسند که آزمایش مجدد حمایت ۱۲۰۰ دلاری مسیر طبیعی اتریوم رو به جلو است.

پاسخ ممکن است در زیر تقویم اقتصادی کلان آینده، از جمله تولید ناخالص داخلی منطقه یورو و کانادا (GDP) در ۷ دسامبر و شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ۱۳ دسامبر باشد.

در حال حاضر شانس به نفع Etherbear است، زیرا جریان اخبار حاکی از آن است که امکان مقررات سخت‌تر در بازار وجود دارد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا