🚨 اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل که قیمت اتریوم می تواند در سطح ۱.۹ هزار دلار باشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت ETH ممکن است تحت فشار کوتاه مدت به دلیل روند نزولی در سپرده ها، کاهش سهم بازار از حجم معاملات DEX و داده های آتی که نشان می دهد معامله گران روندهای نزولی را نشان می دهند، قرار گیرد.

قیمت اتر (ETH) برای حفظ سطح حمایت ۱۸۰۰ دلاری از ۱۲ ماه مه، به دلیل اینکه سرمایه‌گذاران با فشار ناشی از رو به وخامت محیط نظارتی کریپتو و هزینه‌های بالای گاز شبکه اتریوم مواجه هستند، در تلاش است. همچنین سه شاخصی که به کاهش تقاضا برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و عدم تقاضای خرید اهرمی از سوی معامله گران حرفه ای اشاره می کنند، بر قیمت اتر تأثیر منفی دارند.

قانون‌گذاران برنامه‌هایی را برای محدود کردن بیشتر کارگزاران ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌کنند

بر اساس اسناد دادگاه ارائه شده در ۱۵ می، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پاسخی رسمی در دادگاه به درخواست کوین بیس برای تنظیم شفاف ارزهای دیجیتال صادر کرده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت هر گونه قوانینی ممکن است سال ها طول بکشد و اقدامات اجرایی در این مدت ادامه خواهد داشت.

در ۱۶ مه، شورای اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا، متشکل از وزرای دارایی همه کشورهای عضو، مقررات بازار دارایی رمزنگاری (MiCA) را که مدت ها در انتظار آن بودیم را تصویب کرد که تا اواسط سال ۲۰۲۴ لازم الاجرا خواهد شد.

در حالی که برخی استدلال می کنند که MiCA رشد شرکت را در منطقه تقویت می کند، برخی دیگر بر خطرات حریم خصوصی داده های کاربران فردی و خطرات ناشی از راه حل های غیرقانونی مانند برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تمرکز می کنند.

نگرانی های کاهش سپرده DApp

شبکه اتریوم با مشکلات ناشی از افزایش سرسام‌آور قیمت گاز، هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌ها، از جمله مواردی که توسط قراردادهای هوشمند انجام می‌شود، مواجه است. میانگین کارمزد تراکنش ها در چهار هفته گذشته بالای ۹ دلار بوده است که تقاضا برای استفاده از DApp را به شدت محدود کرده است.

مجموع سپرده‌های اتریوم در شبکه اتریوم به پایین‌ترین سطح خود از آگوست ۲۰۲۰ رسیده است. چنین تجزیه و تحلیلی تأثیر سهامداری بومی اتریوم را که اخیراً امکان برداشت را آغاز کرده است، حذف می کند.

کل واریز به ETH برای برنامه های شبکه اتریوم.منبع: دفیلاما

بر اساس داده‌های DefiLlama، DApps اتریوم در تاریخ ۱۶ می به ارزش کل قفل شده (TVL) 14.9 میلیون ETH رسید. این در مقایسه با ۱۶.۵ میلیون ETH دو ماه پیش ۱۰ درصد کاهش یافته است. برای مقایسه، TVL زنجیره هوشمند BNB بر اساس BNB تقریباً در مدت مشابه ثابت ماند، در حالی که سپرده‌های شبکه Polygon (MATIC) 29٪ افزایش یافت.

زنجیره هوشمند BNB به دنبال سرب در حجم DEX است

اتریوم ممکن است از زمان آغاز به کار خود پیشرو مطلق در حجم DEX بوده باشد، اما این موقعیت در حال چالش است. سهم بازار مبتنی بر حجم اتریوم در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در هفته منتهی به ۵ مارس به ۷۵ درصد رسید، اما به طور پیوسته در هفته منتهی به ۱۴ می به پایین‌ترین حد خود کاهش یافت. ۳۹.۶ درصد از سطح.

حجم هفتگی DEX در هر زنجیره.منبع: دفیلاما

افزایش حجم معاملات DEX Arbitrum بود که از ۷% به ۱۴% افزایش یافت در حالی که BNB Smart Chain از ۵ مارس از ۵.۶% به ۳۱% افزایش یافت. برخی ممکن است استدلال کنند که موفقیت راه حل های مقیاس بندی برای شبکه اتریوم منعکس کننده صعودی بودن قیمت اتر است. با این حال، رابطه چندان مستقیم نیست.

مرتبط: دستورالعمل مالیاتی اروپا به روز شده، گزارش در مورد تمام نقل و انتقالات دارایی های رمزنگاری را الزامی می کند

داده ها نشان می دهد که معامله گران حرفه ای به نزولی تبدیل شده اند

قراردادهای آتی سه ماهه اتر در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب هستند. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با قیمت جزئی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان برای تأخیر در تسویه وجوه بیشتر می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی ETH در بازارهای سالم باید با حق بیمه ۵ تا ۱۰ درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی اتر ۳ ماهه.منبع: Laevitas

معامله گران حرفه ای اتر از اوایل آوریل از اهرم های طولانی اجتناب کرده اند. علاوه بر این، حق بیمه آتی ۱٪ فعلی ETH در آستانه منفی شدن است که به عنوان عقب ماندگی شناخته می شود. در صورت تایید، این یک پرچم قرمز نگران کننده خواهد بود زیرا تقاضای نزولی بر بازار حاکم است.

در مجموع، این سه شاخص به دشواری شکستن مقاومت بالای ۱۹۰۰ دلار در کوتاه مدت، با کاهش TVL، سهم بازار DEX پایین، و عدم تقاضای خرید اهرمی اشاره دارند. در حال حاضر، خرس های اتر کنترل را در دست دارند و از اصلاح قیمت احتمالی حمایت می کنند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا