اخبار ارز دیجیتال

3 دلیل که قیمت اتریوم می تواند در سه ماهه دوم به 3000 دلار برسد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شاخص‌های زنجیره‌ای و فنی اتریوم یک بحث صعودی را برای قیمت اتریوم در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت بلندمدت نشان می‌دهند.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH) پس از پایان سه ماهه قبلی با افزایش 55 درصدی، قصد دارد در سه ماهه دوم 2023 به سمت 3000 دلار افزایش یابد.

قیمت ETH به شکست احتمالی نزدیک می شود

قیمت اتر پس از رسیدن به حدود 880 دلار در ژوئن 2022، بیش از دو برابر شد و بسیاری از رویدادهای منفی از جمله سقوط ارز FTX، افزایش نرخ بهره و مقررات سختگیرانه ایالات متحده را پشت سر گذاشت.

در انجام این کار، ETH/USD یک مثلث رو به بالا را ردیابی کرده است که با افزایش حمایت خط روند و مقاومت در سطح افقی تأیید شده است. این الگو حاکی از خرید تهاجمی است زیرا پایین‌ترین قیمت‌ها به طور پیوسته افزایش می‌یابد و اوج‌ها تقریباً در همان سطح باقی می‌مانند، که نشان‌دهنده فشار فروش بالا در یک سطح خاص است.

از 2 آوریل، قیمت ETH در حال آزمایش محدوده مقاومت سطح افقی (1700-1820 دلار) برای حرکت های احتمالی شکست است.

نمودار قیمت 3 روزه برای ETH/USD با تنظیم پایین “مثلث صعودی”.

شکست زمانی تایید می شود که قیمت بالاتر از محدوده مقاومت باشد و حجم معاملات افزایش یابد. علاوه بر این، هدف شکست مثلث در حال افزایش به همان طول با ارتفاع مثلث اندازه گیری می شود.

به عبارت دیگر، قیمت هدف صعودی اتریوم بین 3350 تا 3900 دلار بسته به جایی که معامله گران حمایت خط صعودی مثلث را ببینند، همانطور که توسط T1 و T2 در نمودار بالا نشان داده شده است، متغیر است. این نشان دهنده سود 80 درصدی تا ژوئن 2023 است.

برعکس، عقب نشینی از محدوده 1700 تا 1820 دلار خطر کند شدن روند صعودی را به همراه دارد و منجر به اصلاح بیشتر قیمت می شود.

تجمع نهنگ اتریوم همچنان قوی است

از دیدگاه زنجیره ای، روندهای کوتاه مدت و بلندمدت اتر نسبت به گاو نر مغرضانه به نظر می رسد.

طبق آخرین داده‌های Santiment، اکثر گروه‌های نهنگ اتریوم در هفته‌های اخیر ETH بیشتری جمع‌آوری کرده‌اند. به عنوان مثال، عرضه اتر توسط آدرس‌هایی با موجودی ETH بین 1000 تا 10000 (آبی در نمودار زیر) در ماه مارس 0.5٪ افزایش یافت.

توزیع عرضه اتر بین سرمایه گذارانی که حداقل 1000 ETH دارند.منبع: Santimento

به طور مشابه، گروه‌های تعادلی 1M تا 10M ETH (قهوه‌ای) و 10M تا 100M ETH به ترتیب افزایش 0.4% و 0.5% را مشاهده می‌کنند.

رشد در بحبوحه چیزی که به نظر می رسید جذب فشار فروش است که توسط گروه های آدرس 100000-1 میلیون ETH (صورتی) و 10000-100000 ETH (نارنجی) معرفی شده بود ظاهر شد.

در همان زمان، قراردادهای اثبات سهام شبکه ممکن است باعث این رشد شده باشد، چه به طور مستقیم یا با استفاده از سهامداران شخص ثالث مانند Lido DAO (LDO).

کل سهام اتریوم 2.0 [in ETH]منبع: Glassnode

Net Ether سپرده گذاری شده در آدرس های رسمی اتریوم 2.0 پس از افزایش نزدیک به 3.5 درصدی در ماه مارس، از 18 میلیون اتریوم فراتر رفت.

مرتبط: تحلیلگران در مورد پیامدهای قیمت اتریوم ارتقای Shapeella آتی اتریوم بحث می کنند

سپرده ها قبل از ارتقای اتریوم در شانگهای و Capella در 12 آوریل افزایش یافت. این به سهامداران اجازه می دهد تا ETH را از قراردادهای هوشمند PoS خارج کنند. در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

MVRV Z-Score: وارونگی پایین قیمت اتریوم

با ورود MVRV Z-Score اتریوم به مرحله‌ای که قبل از افزایش قیمت بلندمدت اتریوم است، بحث صعودی‌تر ظاهر شد.

امتیاز اتریوم MVRV-Z.منبع: Glassnode

MVRV Z-Score ارزیابی می‌کند که آیا اتریوم نسبت به «ارزش منصفانه» بیش‌ازحد یا کمتر از ارزش‌گذاری شده است. به عنوان یک قاعده کلی، امتیاز Z MVRV زمانی که ارزش بازار از ارزش واقعی فراتر می رود، بالای بازار (منطقه قرمز) و زمانی که برعکس است، پایین بازار (منطقه سبز) را نشان می دهد.

بهبود قیمت قبلی اتر مطابق با امتیاز Z MVRV است که از منطقه سبز جهش می کند، که نشان می دهد همین اتفاق می تواند در سه ماه آینده رخ دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا