اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل برای اینکه BNB خطرات قیمتی ۳۰ درصدی دیگر را تا ژانویه کاهش می دهد

BNB در حال ورود به فاز فروپاشی الگوی مثلث صعودی محبوب همراه با برخی عوامل منفی است که می تواند قیمت را بیشتر پایین بیاورد.

توکن بومی بایننس کریپتو صرافی، BNB (BNB)، در هفته‌های آینده بر اساس ترکیبی از شاخص‌های فنی و بنیادی در خطر اصلاح قیمت قابل توجهی قرار دارد.

خرابی مثلث BNB ادامه دارد

از نقطه نظر فنی، BNB در حال ورود به فاز فروپاشی الگوی مثلث صعودی چند ماهه نشانگر ادامه روند خود است. فروپاشی می تواند تا زمانی ادامه یابد که قیمت به سطحی با طولی برابر با حداکثر ارتفاع مثلث برسد.

به عبارت دیگر، همانطور که در زیر نشان داده شده است، هدف برای شکست مثلث صعودی BNB نزدیک به ۱۷۰ دلار است که حدود ۳۰ درصد کمتر از سطح قیمت فعلی است. جفت BNB/USD ممکن است تا ژانویه ۲۰۲۳ به سطوح بالا کاهش یابد.

نمودار قیمت ۳ روزه BNBUSD با تفکیک مثلث صعودی.منبع: Trading View

در حال حاضر، به نظر می رسد حرکت شکست BNB نزدیک به ۲۲۲ دلار، یک سطح حمایت قوی در تاریخ اخیر، از جمله کاهشی که پس از فروپاشی Terra (LUNA) در می ۲۰۲۲ مشاهده شد، گیر کرده است.

BNB ممکن است ۲۲۲ دلار را به عنوان پشتیبانی مانند شکل زیر دوباره آزمایش کند.

نمودار قیمت BNB/USD 4H با تنظیم شکست گوه صعودی.منبع: Trading View

BNB Short Gains Momentum

تنظیمات فنی نزولی BNB سرنخ های بیشتری از افزایش در موقعیت های فروش دریافت می کند.

شایان ذکر است، کاهش اخیر قیمت BNB با افزایش بهره باز (OI) همزمان شد که در ۱۸ دسامبر از ۴۱۵ میلیون دلار گذشت و به بالاترین سطح خود از نوامبر ۲۰۲۱ رسید. افزایش OI و کاهش قیمت ها باعث می شود معامله گران موقعیت های فروش جدیدی را در بازار BNB باز کنند.

نمودار قیمت روزانه BNB/USD و کل سود باز.منبع: Trading View

معامله گر و تحلیلگر آپشن ویک گفت اگر بیت کوین (BTC) بیشتر سقوط کند، BNB ممکن است با “مشکل بزرگ” روبرو شود. ضریب همبستگی روزانه بین BNB و BTC در طول تاریخ خود عمدتاً مثبت بوده است.

او در توییتی نوشت: «هدف اول ۱۹۷ دلار است.

ترس از ورشکستگی بایننس باعث برداشت صرافی ها می شود

از منظر بنیادی، BNB به دلیل مشکلات حقوقی فزاینده با پلتفرم مادر خود، Binance، ضعیف به نظر می رسد. بایننس ممکن است با اتهامات جنایی به دلیل پولشویی و نقض تحریم ها روبرو شود.

مطالب مرتبط: Binance.US دارایی های دیجیتال Voyager را به قیمت ۱ میلیارد دلار خریداری می کند

علاوه بر این، شکست FTX نیز باعث ایجاد شک و تردید در بین سرمایه گذاران علیه بایننس شد. بسیاری حدس می زنند که بایننس ممکن است از BNB به عنوان وثیقه برای وام استفاده کرده باشد، مشابه FTX. بایننس چنین شایعاتی را رد کرده است، اما این توضیح کمک چندانی به BNB برای توقف روند نزولی خود نکرد.

نمودار روزانه BNB/USD.منبع: Trading View

علاوه بر این، داده‌هایی که نانسن در ۱۳ دسامبر فاش کرد، نشان داد که افزایش عدم اطمینان باعث شد مشتریان در یک هفته ۳.۶ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال را برداشت کنند. توقف برداشت USD Coin (USDC)، یک استیبل کوین که توسط رقبای Circle و Coinbase حمایت می شود، شایعاتی را در مورد احتمال ورشکستگی آن تقویت کرد.

موجودی بیت کوین بایننسمنبع: Glassnode

در ۱۴ دسامبر، Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، خاطرنشان کرد که صرافی در طول سقوط Terra و FTX برداشت های بیشتری را تجربه کرده است، که خطر ورشکستگی و توانایی آن در پاسخگویی به درخواست های برداشت را کم اهمیت جلوه می دهد.

آقای ژائو گفت: “اکنون سپرده ها در حال بازگشت هستند.”

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا