اخبار ارز دیجیتال

3 دلیلی که معامله گران بیت کوین انتظار دارند قیمت بیت کوین به طور موقت سطح 27500 دلار را بشکند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سطوح مقاومت سربار همچنان رشد قیمت بیت کوین را محدود می کند، به طوری که برخی از تحلیلگران انتظار شکست موقتی بالاتر از سطح 27500 دلار را دارند.

پس از نیمه اول چشمگیر سال 2023، به نظر می رسد قیمت بیت کوین (BTC) متوقف شده و بین 29000 تا 31500 دلار در نوسان است.

در کوتاه مدت، ممکن است دلیلی وجود داشته باشد که باور کنیم قیمت بیت کوین روندی جانبی یا نزولی دارد. این مقاله بر اساس سه عنصر است که دو عنصر آن به تحلیل تکنیکال و سومی به مبانی مربوط می شود.

مقاومت قیمت بیت کوین در 32000 دلار ثابت می ماند

چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه‌گذاری Caprior اخیراً به‌روزرسانی بازار را منتشر کرده است که در آن اشاره می‌کند که بیت‌کوین نتوانسته است مقاومت قابل توجهی را در سطوح 31000 تا 32000 دلار بشکند.

بیت کوین با وجود اخبار مثبت زیادی برای صنعت کریپتو در ماه گذشته به سمت 32000 دلار معامله می شود که مهمترین مقاومت در نمودارهاست. به بیت کوین کمک کرده تا حرکت خود را بالای 31000 دلار حفظ کند.”

این گزارش ادامه می دهد که اگر اخبار مثبتی مانند این منجر به حرکت قیمت نشود، این به تنهایی می تواند یک سیگنال نزولی باشد.

تحلیلگران شک دارند که بیت کوین پشتیبانی 29500 دلاری را حفظ کند

بیت کوین در ماه گذشته خیلی زیر 30000 دلار معامله نشده است، اما عدم مقاومت زیر 29500 دلار به این معنی است که شکست از تثبیت فعلی به پایین منجر به کاهش بیشتر خواهد شد.

همانطور که توسط کالین تورکس کریپتو، مفسر بازار کریپتو اشاره کرد، سطح پشتیبانی اصلی بعدی برای BTC/USD تا نزدیک به سطح 27500 دلار آغاز نخواهد شد. این سطح نه تنها بر اساس حرکت های قبلی قیمت به عنوان حمایت عمل می کند، بلکه هر دو MA 200 هفته ای و 200 روزه دقیقاً زیر آن شروع به همگرایی می کنند.

طی ماه گذشته، BTC/USD در محدوده تثبیت محدودی باقی مانده است. پشتیبانی از این محدوده در حدود 29500 دلار ظاهر می شود. بسته شدن روزانه زیر سطح حمایت می تواند راه را برای افت بیشتر به 27500 دلار هموار کند.

با این حال، حجم روند کاهشی داشته است، که نشان می دهد شاید افت اخیر ممکن است آنقدر که به نظر می رسد نزولی نباشد. اگر در میان عقب نشینی دیگری حجم معاملات افزایش یابد، خرس ها به راحتی می توانند بر بازار تسلط پیدا کنند.

نمودار 1 روزه BTC/USD. منبع: TradingView

مرتبط: قیمت بیت کوین به 295 هزار دلار کاهش می یابد، اما داده های زنجیره ای نشان دهنده علاقه رو به رشد سرمایه گذاران است

اصول شبکه بیت کوین در مشکل است

گزارش سرمایه گذاری Capriole که قبلاً ذکر شد، تأکید می کند که “قیمت فقط نیمی از تصویر است.” عوامل بنیادی نیز وارد عمل می شوند. برخی از معیارهایی که ارزش در نظر گرفتن دارند ممکن است به سوالاتی مانند:

  • در جریان زنجیره ای چه می گذرد؟
  • سرمایه گذاران چگونه سرمایه خود را تخصیص می دهند؟
  • احساسات کلی بازار و محیط کلان چگونه بر بیت کوین تأثیر می گذارد؟
  • آیا امنیت شبکه در حال توسعه است؟

شاخص کلان بیت کوین کپریور اندازه گیری جامعی از 40 متغیر زیربنایی بیت کوین، از جمله شاخص های زنجیره ای، شاخص های کلان اقتصادی و شاخص های بازار سهام است. همه عناصر در یک مدل یادگیری ماشینی واحد ترکیب شده اند.

این گزارش نتیجه می گیرد:

“امروزه شاخص کلان هنوز در یک دوره ارزش نسبی (زیر صفر) است که نشان‌دهنده ارزش بلندمدت مناسب برای سرمایه‌گذاران افق چند ساله است. با این حال، شاخص به تازگی وارد رکود شده است. شاخص‌های روی زنجیره و کلان روند نزولی دارند. پس از یک دوره بهبودی هفت هفته ای که در اوایل ژوئن از 26000 دلار شروع شد.

شاخص کلان بیت کوین کاپریولمنبع: سرمایه گذاری Caprior

روند صعودی بلند مدت بیت کوین همچنان ادامه دارد

با وجود این تحولات نزولی کوتاه مدت، دلیل کمی برای نگرانی بلندمدت وجود دارد. در حالی که کمتر از یک سال تا رویداد بعدی هالوینگ باقی مانده است، اخبار مثبت در حال سرازیر شدن است.

شاید مهمتر از همه، هش ریت تنها در 6 ماه گذشته 50 درصد افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که شبکه بیت‌کوین قوی‌تر از همیشه است و با سرعتی برق آسا به رشد خود ادامه می‌دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Brian Nibley

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا