اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل کاهش قیمت بیت کوین به ۲۱۰۰۰ دلار و فروش کلی بازار بدتر از آن چیزی است که فکر می کنید

نشانه هایی از سردرگمی بیشتر در آینده وجود دارد. فقدان حق بیمه آتی بیت کوین، انحلال ۴۷۰ میلیون دلار و وام دهی بیش از حد استیبل کوین ها همگی به پایین ترین حد سالانه اشاره می کنند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در روز جمعه، ۱۹ آگوست، ۹.۱ درصد کاهش یافت، اما مهمتر از آن، حمایت بسیار مهم ۱ تریلیون دلاری مورد استفاده قرار گرفت. اینکه بازار تنها سه هفته پیش به زیر این میزان سقوط کرد به این معنی بود که سرمایه گذاران کاملاً مطمئن بودند که ارزش بازار ۷۸۰ میلیارد دلاری در ۱۸ ژوئن فقط یک خاطره دور است.

عدم قطعیت مقررات پس از آن افزایش یافت که کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان ایالات متحده در ۱۷ اوت اعلام کرد که «عمیقاً نگران» است که استخراج اثبات‌شده کار می‌تواند تقاضا برای سوخت‌های فسیلی را افزایش دهد. در نتیجه، قانونگذاران ایالات متحده از شرکت های استخراج ارز دیجیتال خواسته اند تا اطلاعاتی در مورد مصرف انرژی و هزینه های متوسط ​​خود ارائه دهند.

به طور معمول، فروش بر روی ارزهای غیرکریپتوکارنسی تاثیر بیشتری نسبت به پنج دارایی برتر بر اساس ارزش بازار خواهد داشت، اما اصلاحات امروزی زیان هایی را بین ۷ تا ۱۴ درصد در کل نشان داد. بیت کوین (BTC) هنگام آزمایش ۲۱۲۶۰ دلار ۹.۷ درصد ضرر داشت، در حالی که اتر (ETH) در پایین ترین سطح روزانه ۱۶۷۵ دلار کاهش ۱۰.۶ درصدی را نشان داد.

با توجه به نوسانات سالانه ۶۷ درصدی دارایی، برخی از تحلیلگران ممکن است پیشنهاد کنند که اصلاحات روزانه شدیدی که امروز شاهد آن هستیم، به جای استثنا، عادی هستند. به عنوان مثال، کاهش روزانه در ارزش کل بازار امروز طی ۳۶۵ سال گذشته از ۹٪ در ۱۹ روز گذشته است، اما برخی عوامل نامطلوب این اصلاح فعلی را برجسته می کند.

BTC Futures Premium ناپدید شد

قراردادهای آتی ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می شوند. این وضعیت که از لحاظ فنی به عنوان “contango” شناخته می شود، منحصر به ارزهای رمزنگاری شده نیست.

در یک بازار سالم، قراردادهای آتی باید با حق بیمه سالانه ۴ تا ۸ درصد معامله شوند که برای جبران ریسک و هزینه سرمایه کافی است.

حق بیمه سالانه آتی ۳ ماهه بیت کوین.منبع: لویتاس

حق بیمه های آتی بیت کوین در OKX و Deribit نشان می دهد که نوسان منفی ۹.۷ درصدی BTC، سرمایه گذاران را از خوش بینی استفاده از محصولات مشتق خارج کرده است. زمانی که اندیکاتور به قلمرو منفی تبدیل می‌شود و به صورت «عقب‌افتاده» معامله می‌شود، معمولاً به معنای تقاضای بسیار بالاتر از سوی شورت‌های اهرمی برای کاهش بیشتر است.

انحلال خریدار اهرمی بیش از ۴۷۰ میلیون دلار است

قراردادهای آتی روشی نسبتا کم هزینه و آسان برای استفاده از اهرم است. خطر استفاده از آنها در انحلال است، به این معنی که سپرده های حاشیه سرمایه گذاران برای پوشش موقعیت آنها کافی نیست. در چنین مواقعی، مکانیزم اهرم‌زدایی خودکار صرافی شروع به کار می‌کند و ارز دیجیتالی را که به عنوان وثیقه استفاده می‌شود، به فروش می‌رساند تا قرار گرفتن در معرض آن کاهش یابد.

انحلال ۲۴ ساعته ارزهای دیجیتال، مجموع USD.منبع: Coinglass

معامله گران می توانند از اهرم برای ضرب کردن سود خود در ۱۰ برابر استفاده کنند، اما اگر دارایی ۹ درصد از نقطه ورود کاهش یابد، موقعیت به پایان می رسد. صرافی های مشتقه اقدام به فروش وثیقه می کنند و یک حلقه منفی به نام انحلال های آبشاری ایجاد می کنند. همانطور که در بالا نشان داده شد، فروش ۱۹ آگوست بالاترین تعداد خریدارانی را که مجبور به فروش بودند از ۱۲ ژوئن به ثبت رساند.

معامله گران مارجین بیش از حد صعودی و نابود شده بودند

معاملات مارجین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را قرض بگیرند تا از موقعیت های تجاری خود استفاده کنند و به طور بالقوه درآمد ایجاد کنند. به عنوان مثال، معامله گران می توانند تتر (USDT) را برای خرید بیت کوین وام بگیرند و قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال را افزایش دهند. از سوی دیگر، استقراض بیت کوین را فقط می توان برای شورت استفاده کرد.

برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه لزوماً یکسان نیست. نسبت حاشیه سود بالا نشان می دهد که بازار صعودی است. برعکس، یک نسبت پایین نشان دهنده یک بازار نزولی است.

نسبت مارجین وام OKX USDT/BTC. منبع: OKX

معامله‌گران کریپتو به‌عنوان صعودی شناخته می‌شوند، اما این به دلیل پتانسیل پذیرش و موارد استفاده به‌سرعت در حال رشد مانند تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و محافظت از ارزهای دیجیتال خاص در برابر تورم دلار آمریکا است. نرخ وام حاشیه ۱۷ برابری به نفع استیبل کوین ها طبیعی نیست و نشان دهنده اطمینان بیش از حد خریداران اهرمی است.

این سه شاخص مشتقات نشان می‌دهند که معامله‌گران انتظار نداشتند که کل بازار کریپتو به شدت امروز اصلاح شود یا ارزش بازار حمایت ۱ تریلیون دلاری را دوباره آزمایش کند. این از دست دادن اعتماد جدید می‌تواند باعث شود گاوها موقعیت‌های اهرمی خود را بیشتر سفت کنند و در هفته‌های آتی کاهش‌های جدیدی را ایجاد کنند.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا