اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل برای اینکه بیت کوین (BTC) به ۳۵۰۰۰ دلار سقوط کرد و این مشکلی ندارد

تصویر جلد از طریق Stock.adobe.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

مرگ آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX فعالیت او پیشنهاد می کند که انتظار دارد بیت کوین به زیر سطح ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کند، همانطور که خرید او از گزینه های فروش با قیمت ۳۵۰۰۰ دلاری که در ۲۹ مارس منقضی می شود نشان می دهد. پیش‌بینی او مطابق با تحلیل‌های فنی است که نشان می‌دهد بیت‌کوین در تلاش برای حفظ حمایت بحرانی بالاتر است. سطوح

منطق پشت این چشم انداز نزولی را می توان به سه عامل کلیدی تقسیم کرد:

  1. اعلامیه بازخرید سه ماهه وزارت خزانه داری ایالات متحده: این رویداد برای ۳۱ ژانویه برنامه ریزی شده است، زیرا می تواند بر نقدینگی در بازارهای مالی تأثیر بگذارد و بر دارایی های پرخطر مانند بیت کوین تأثیر بگذارد.

  2. فعالیت در بازار گزینه‌ها: خرید گزینه هیز به یک شرط استراتژیک روی کاهش بیت کوین اشاره می‌کند و نشانه عدم اعتماد به چشم‌انداز کوتاه‌مدت طلای دیجیتال است.

  3. فعالیت فروش Grayscale: Grayscale در حال تخلیه BTC برای جبران خسارت سرمایه گذارانی است که از صندوق GBTC خود خارج شده اند. قبلاً سهام GBTC بدون فروش بیت کوین پایه به دلار بازخرید می شد. با این حال، پس از تایید نقطه ای ETF، این دیگر مورد نیست.

نمودار BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

تغییر در عملیات Grayscale به دلیل دو عامل است:

  • هزینه های مدیریتی بالا: کارمزد سالانه ۱.۵% Grayscale به طور قابل توجهی بالاتر از سایر صادرکنندگان ETF است و سرمایه گذاران را تشویق می کند تا به دنبال جایگزین های مقرون به صرفه تر باشند.

  • بستن تخفیف GBTC: سرمایه گذارانی که قبلا سهام GBTC را با ۴۰ درصد تخفیف خریداری کرده اند، فرصت خروج را در نقطه سربه سر ارزیابی می کنند.

انتظار می‌رود که فروش مداوم در Grayscale در کوتاه‌مدت بر قیمت بیت‌کوین فشار نزولی وارد کند. با این حال، انتظار می‌رود این مرحله موقتی باشد و چند هفته طول بکشد، زیرا بازار با تخصیص مجدد سرمایه‌گذاری‌ها از GBTC به ETFهای با کارمزد پایین‌تر سازگار می‌شود.

در حالی که آینده نزدیک برای بیت کوین تاریک به نظر می رسد، با احتمال سقوط آن به سطوح پیش بینی شده توسط هیز، ویژگی های اساسی که بیت کوین را به یک طبقه دارایی متمایز تبدیل می کند، بدون تغییر باقی می ماند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا