🚨 اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل برای اینکه بیت کوین (BTC) 52000 دلار نمی شکند

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین اخیراً با مقاومت در شکستن سد ۵۲۰۰۰ دلاری مواجه شده است. با وجود عملکرد قوی این ارز دیجیتال در چند هفته گذشته، عوامل متعددی در ایجاد این تردید در بازار نقش دارند. در اینجا سه ​​دلیل برای توقف حرکت صعودی معمول بیت کوین وجود دارد:

بازار بیش از حد گرم شده است

نوسانات قابل توجهی در قیمت بیت کوین وجود داشته است و افزایش سریع، اصلاحات مکرر را به دنبال داشته است. رالی اخیر که به سطح ۵۲۰۰۰ دلار نزدیک شد نیز از این قاعده مستثنی نبود زیرا پس از افزایش قابل توجهی رخ داد. این افزایش سریع قیمت به نگرانی هایی مبنی بر داغ شدن بیش از حد بازار منجر شد و معامله گران را محتاط کرد. زمانی که بازارها خیلی سریع حرکت می کنند، اغلب باید قبل از از سرگیری مسیر صعودی خود، آرام و تقویت شوند.

BTCUSDT
نمودار BTC/USDT از TradingView

تمرکز آلت کوین

توجه سرمایه‌گذاران به سمت ارزهای دیجیتال جایگزین یا آلت‌کوین‌ها معطوف شده است، همانطور که رشد چشمگیر اتریوم نشان می‌دهد. این تغییر در تمرکز ناشی از جستجو برای بازده بالاتر و پتانسیل سود زیاد در مقایسه با بیت کوین است که قبلاً رشد قابل توجهی داشته است. حرکت اتریوم به سمت سهامداری و بخش‌های نوظهور DeFi و NFT، پلتفرم‌هایی مانند اتریوم را برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال فرصت بزرگ بعدی هستند جذاب‌تر کرده است.

رشد پایدار

با وجود رکود در قیمت ۵۲۰۰۰ دلار، بیت کوین همچنان در موقعیت ثابتی قرار دارد. ادغام در سطوح کنونی نشان می دهد که بازار نفس می کشد و به عوامل بنیادی اجازه می دهد تا با قیمت عقب بیفتند. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که رشد بیت‌کوین احتمالا در هفته‌های آینده ادامه خواهد داشت، زیرا بازار در انتظار جریان‌های سرمایه جدید از سوی سرمایه‌گذاران فردی و نهادی است.

از نظر تحلیل تکنیکال، نمودار بیت کوین یک اصلاح سالم را پس از افزایش آن نشان می دهد. RSI از منطقه اشباع خرید عقب نشینی کرده است و این نشان می دهد که بازار به طور کلی از شرایطی که قبل از رکود است اجتناب می کند. میانگین های متحرک همچنان صعودی هستند و قیمت ها بالاتر از سطح حمایت کلیدی باقی می مانند.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا