🚨 اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل برای اینکه توکن BNB بایننس تا ماه مارس در معرض خطر کاهش بیشتر قرار دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تعدادی از شاخص های فنی، بنیادی و زنجیره ای به درد بیشتر قیمت BNB در ماه فوریه اشاره می کنند.

در ۱۳ فوریه، توکن بومی بایننس، BNB، بدترین عملکرد روزانه خود را از نوامبر ۲۰۲۲ به ثبت رساند و ۸.۵ درصد به زیر ۲۸۵ دلار کاهش یافت. قیمت BNB از آن زمان به بالای ۲۹۸ دلار بازگشته است، اما همچنان احتمالاً با فروش دیگری روبرو خواهد شد. بیایید به چند دلیل نگاه کنیم.

BNB قیمت رو به بالا تفکیک گوه

ادامه کاهش قیمت BNB به عنوان بخشی از فروپاشی روند افزایشی گسترده تر رخ داد.

به ویژه، در ۹ فوریه، BNB از الگوی گوه افزایشی عبور کرد. این یک تنظیم معکوس نزولی است که زمانی شکل می‌گیرد که قیمت در محدوده تعریف شده توسط دو خط روند افزایشی و همگرا افزایش یابد.

نمودار روزانه BNB/USD با تنظیم شکست گوه در حال افزایش.منبع: Trading View

به عنوان یک اصل تحلیلگر فنی، هدف سود برای یک گوه در حال افزایش پس از کم کردن حداکثر فاصله بین خطوط روند بالا و پایین الگو از نقطه شکست اندازه گیری می شود.

بنابراین، هدف گوه صعودی BNB نزدیک به ۲۵۰ دلار است که کاهشی حدود ۱۵ درصدی نسبت به قیمت فعلی دارد. جالب اینجاست که سطوح ۲۵۰ دلاری نیز در ماه های می، سپتامبر و نوامبر ۲۰۲۲ به عنوان حمایت عمل می کنند.

SEC سرکوب بایننس USD

فشار فروش در بازار BNB عمدتاً به دلیل سرکوب کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه شرکت ارزهای دیجیتال Paxos افزایش یافته است.

تنظیم‌کننده‌ها Paxos را متهم کرده‌اند که بایننس USD (BUSD)، یک استیبل کوین با نام تجاری Binance را منتشر کرده و فهرست کرده است. Paxos قاطعانه این اتهامات را رد می کند و می گوید در صورت لزوم آنها را به دادگاه خواهد برد.

پس از این خبر اما بازار وحشت کرد. برای مثال، طبق داده‌های Santiment، تعداد آدرس‌هایی که دارای ۱۰ تا ۱۰ میلیون دلار پوند هستند، از ۱۳ فوریه به‌طور چشمگیری کاهش یافته است و بیش از ۲۰۷ میلیون دلار در استیبل کوین‌ها وجود داشته است.

تعداد آدرس هایی که دارای ۱K تا ۱۰M BUSD هستند.منبع: Santimento

Santiment گفت: «این یک سطح حیرت‌انگیز از استهلاک استیبل کوین است، به‌ویژه سه استیبل کوین دیگر (Tether، USD Coin و Dai) انباشته زیادی از دارندگان را مشاهده کردند.

همچنین، با کاهش قیمت ها، حجم معاملات به بالاترین حد ماهانه رسید، که به این معنی است که سقوط احتمالا ادامه خواهد داشت.

حجم معاملات BNB منبع: Santimento

رویداد FUD؟ ماهی ها، نهنگ ها و کوسه ها تخلیه BNB

از دیدگاه زنجیره ای، احساسات نگهداری BNB در همه گروه های آدرس، از جمله سرمایه گذاران کوچک (ماهی) و سرمایه گذاران بزرگ (نهنگ ها و کوسه ها) ضعیف شده است.

مطالب مرتبط: Binance و Huobi 1.4 میلیون دلار را در رمزارز مرتبط با هکرهای کره شمالی مسدود کردند

به طور خاص، تعداد آدرس‌های دارای ۰.۰۰۱ تا ۱۰ میلیون BNB در ژانویه ۲۰۲۳ به طور قابل توجهی کاهش یافت و از آن زمان تاکنون بهبود نیافته است. این باعث می شود که این توکن به روند نزولی خود در ماه فوریه ادامه دهد.

تعداد آدرس‌هایی که دارای ۱K-10M BNB هستند.منبع: Santimento

در یک یادداشت روشن تر، تعداد آدرس هایی که دارای ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ توکن BNB هستند به آرامی در حال بهبود است، که نشان می دهد برخی از نهنگ ها در حال خرید شیب هستند.

Santiment گفت که سرکوب SEC می تواند یک “رویداد کوتاه مدت FUD” باشد و اذعان داشت که روند نزولی ادامه دار ممکن است در دراز مدت تمدید نشود.

گزیده:

بله، این می تواند نمونه ای از وحشت مردم باشد و بایننس همه چیز را تا جمعه به حالت عادی برگرداند. [Feb. 17]”

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا