🚨 اخبار ارز دیجیتال

سه شاخص اصلی قیمت اتریوم نشان می دهد که اتریوم برای نوسانات آماده است

داده‌های شبکه، معاملات آتی و کاربر همگی به مسیر جدیدی برای اتریوم اشاره می‌کنند.

قیمت اتر (ETH) با باد مخالف شدیدی روبرو بوده است و در ۱۱ سپتامبر، قیمت آلتکوین در آزمون قابل توجهی مقاومت کرد و به سطح حمایت ۱۵۳۰ دلار سقوط کرد. طی چند روز آینده، اتر توانست بهبود چشمگیری داشته باشد و جهش ۶ درصدی داشته باشد. پس از یک ماه که در آن اتریوم ۱۶ درصد از دست داد، این تجدید حیات می تواند یک لحظه مهم باشد.

علیرغم بهبودی نسبتاً سریع، عملکرد قیمت اتر باعث ایجاد شک و تردید در میان سرمایه گذاران شده است که آیا می تواند تا ۱۸۵۰ دلار افزایش یابد و مشتقات ETH و فعالیت شبکه می توانند کلید این معما را داشته باشند. یک جنسیت وجود دارد.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، ۱ روز. سس: TradingView

با توجه به اینکه تورم آمریکا برای دومین ماه متوالی شتاب گرفت و طبق آخرین گزارش CPI به ۳.۷ درصد رسید، عوامل کلان اقتصادی نقش کلیدی در تعدیل بدبینی سرمایه گذاران دارند. چنین داده هایی از این دیدگاه حمایت می کند که بدهی دولت ایالات متحده به سرعت در حال افزایش است و خزانه داری را مجبور می کند بازدهی بالاتری ارائه دهد.

دارایی های کمیاب آماده بهره مندی از سیاست پولی انبساطی با هدف مهار فشارهای تورمی و کسری بودجه هستند. با این حال، بخش ارزهای دیجیتال با مجموعه ای از چالش های خاص خود دست و پنجه نرم می کند.

عدم قطعیت نظارتی و هزینه های بالای شبکه اشتهای سرمایه گذاران را محدود می کند

این احتمال وجود دارد که صرافی بایننس توسط وزارت دادگستری ایالات متحده متهم شود. علاوه بر این، مشخص شد که Binance.US درگیر یک نبرد حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است که منجر به اخراج و خروج مدیران اجرایی شده است.

علاوه بر موانع نظارتی که ارزهای دیجیتال با آن روبرو هستند، شبکه اتریوم کاهش قابل توجهی در فعالیت قراردادهای هوشمند داشته است که هسته اصلی هدف اصلی آن است. میانگین قیمت این شبکه همچنان بالاست و بالای ۳ دلار است.

dApp های شبکه اتریوم بر اساس آدرس های فعال رتبه بندی می شوند. منبع: DappRadar

طی ۳۰ روز گذشته، تعداد آدرس‌های فعال اپلیکیشن‌های برتر اتریوم به طور متوسط ​​۲۶ درصد کاهش یافته است. یک استثنا برای این روند، پروژه Lido Staking (LDO) Liquid Staking است که شاهد افزایش ۷ درصدی معادل ETH ارزش کل قفل شده (TVL) آن در مدت مشابه بود. شایان ذکر است که موفقیت لیدو به دلیل تسلط این پروژه که ۷۲ درصد از کل ETH سهام را تشکیل می دهد، مورد انتقاد قرار گرفته است.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، به لزوم دسترسی بیشتر اتریوم به عموم مردم برای اجرای گره‌ها به منظور حفظ تمرکززدایی در بلندمدت اذعان کرده است. با این حال، Vitalik انتظار ندارد تا یک راه حل مناسب برای این چالش در دهه آینده پیدا کند. در نتیجه، سرمایه گذاران نگرانی های موجهی در مورد تمرکز، از جمله تأثیر خدماتی مانند Lido دارند.

معاملات آتی و اختیارات اتریوم نشان دهنده کاهش علاقه از خریدهای طولانی اهرمی است

نگاهی به معیارهای مشتقات بهتر توضیح می دهد که معامله گران اتر حرفه ای چگونه در وضعیت فعلی بازار قرار دارند. معاملات آتی ماه اتر معمولاً با ۵ تا ۱۰ درصد حق بیمه سالانه معامله می شود. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، اما منحصر به بازار کریپتو نیست.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی ۲ ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه های آتی اتر در پایین ترین سطح سه هفته ای ۲.۲ درصد قرار دارند که نشان دهنده کمبود تقاضا برای موقعیت های خرید اهرمی است. جالب اینجاست که حتی افزایش ۶ درصدی پس از آزمایش مجدد سطح حمایت ۱۵۳۰ دلاری در ۱۱ سپتامبر نتوانست معاملات آتی ETH را به آستانه ۵ درصدی خنثی برساند.

برای ارزیابی بهتر احساسات بازار، باید به بازار آپشن ها توجه کنید، زیرا ۲۵ درصد شیب دلتا به معامله گران حرفه ای اجازه می دهد تا ببینند که آیا تمایل به نزولی دارند یا خیر. این بدان معناست که اگر معامله‌گری انتظار کاهش قیمت بیت‌کوین را داشته باشد، نشانگر انحراف بیش از ۷ درصد خواهد بود، اما در دوره‌های هیجان، شیب معمولاً ۷- است.

انحراف دلتا برای گزینه اتر ۳۰ روزه ۲۵ درصد است. منبع: Laevitas.ch

در ۱۴ سپتامبر، اندیکاتور اتر ۲۵% دلتا انحراف به طور موقت به یک موضع صعودی تغییر کرد. این تغییر ناشی از معاملات گزینه فروش (فروش) با تخفیف ۸ درصدی در مقایسه با گزینه تماس (خرید) مشابه بود. با این حال، این احساسات در ۱۵ سپتامبر محو شد، و هر دو گزینه خرید و فروش در حال حاضر با حق بیمه های مشابه معامله می شوند. اساسا، معامله گران مشتقات اتر با وجود دفاع موفقیت آمیز از سطح قیمت ۱۵۳۰ دلار، علاقه کمتری به موقعیت های خرید اهرمی نشان می دهند.

از سوی دیگر، کاتالیزورهای بالقوه ای برای اتر وجود دارد، از جمله تقاضا برای وجوه قابل معامله در بورس ETH (ETFs) و عوامل اقتصاد کلان به دلیل فشارهای تورمی. با این حال، کاهش استفاده از dApps و ادامه عدم قطعیت نظارتی، زمینه مناسبی را برای FUD ایجاد می کند. این احتمالاً به فشار نزولی بر قیمت اتر ادامه خواهد داد و افزایش آن به ۱۸۵۰ دلار در کوتاه مدت تا میان مدت بعید به نظر می رسد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا