اخبار ارز دیجیتال

۳ رویداد کلیدی قیمت کریپتو برای تماشای پس از FTX و Alameda Debacle

طرح های معاملاتی مانند FTX و Ponzi Alameda به کل صنعت کریپتو ضربه سختی زده است. در اینجا سه ​​روند برای تماشا وجود دارد.

بیت کوین (BTC) تا اوایل این هفته نوسان کم سابقه ای را نشان می داد و به آلت کوین ها آزادی عمل زیادی برای ایجاد تنظیمات فنی خوب می داد.

در همان زمان، داده‌های زنجیره‌ای و تحلیل‌های تکنیکی نشان دادند که بیت‌کوین در مسیر پایان خود است و بسیاری از تحلیل‌گران معتقد بودند روزهای روشن‌تری در راه است.

به سرعت به زمان حال برسید و معلوم شد که نوسانات نوسانی که بازار تجربه کرده است در واقع یک رویداد قو سیاه است.

همانطور که می دانید FTX کاپوت است.

Alameda Research kaput است.

BlockFi همچنین در «تعلیق برداشت مشتری طبق شرایط خدماتش» شکست خورده است، زیرا برداشت‌ها را به دلیل ناتوانی در «عملکرد عادی» به حالت تعلیق درآورده است.

سرایت در حال گسترش است و زباله های این رویداد در سطح کراکاتوآ در کل اکوسیستم کریپتو موج می زند.

در حال حاضر، دستیابی به یک نظریه سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت مطمئن برای یک دارایی، تنها با نگاه کردن به نمودارها، دشوار است، و بهترین کاری که یک سرمایه‌گذار متقاعد نشده می‌تواند انجام دهد این است که به یک برنامه اثبات‌شده پایبند باشد یا هر کاری را انجام دهد.

محتمل‌ترین نتیجه کوتاه‌مدت این است که نوسانات بالا باقی می‌ماند و قیمت ارزهای دیجیتال برای مدتی بالا و پایین می‌رود.

در حالی که هیچ کس با تمرکز بر عواقب منفی بالقوه ای که برای بخش کریپتو و قیمت ارزهای دیجیتال وجود دارد احساس راحتی نمی کند، ما بدترین آنها را مطلق در نظر می گیریم و برای بدترین آنها برنامه ریزی می کنیم. مسئولیت هر سرمایه گذار است.

به این ترتیب، هنگامی که این جهنم واقعاً به طرف فن برخورد می کند، عصبانی نخواهید شد.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید در چند روز آینده مراقب آنها باشید.

USDT/USD در مقابل USDC/USD

در طول رویدادهای با نوسانات بالا، استیبل کوین ها می توانند پیوند خود را با دلار بشکنند. هر گونه تبلیغات بلندپروازانه در مورد ممنوعیت، هک شدن یا نابودی بیت کوین، قیمت استیبل کوین را به کمتر از ۱.۰۰ دلار خواهد رساند، زیرا معامله گران به دنبال پناه بردن به دارایی های وابسته به دلار هستند.

Tether (USDT) ممکن است در طول رویداد Crypto Black Swan ارزش دلاری خود را از دست بدهد. این چند بار در گذشته اتفاق افتاده است، اما معمولاً هنگامی که دود پاک می شود، به یک میخ ۱: ۱ برمی گردد.

بر اساس داده‌های TradingView و Coinbase، USDT/USD در ۹ نوامبر به زیر قیمت دلار شکست و به طور موقت به ۰.۹۷ دلار کاهش یافت. ارزش سکه USD (USDC) به ۱.۰۱ دلار افزایش یافت در حالی که USDT به زیر قیمت خود رسید.

گیره USDT/USD.منبع: Trading View

ما دلایل تایید نشده اختلاف نظر بین این دو را بررسی نخواهیم کرد، اما شایعات غیرمستند مربوط به Tether و Alameda Research به راحتی در توییتر یافت می شوند.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که مهم نیست که شایعات در مورد Alameda/Tether کاملاً نادرست باشند، زیرا وحشت می تواند به راحتی توسط اطلاعات نادرست، شایعات و دروغ ها ایجاد شود.

اگر در شبکه های اجتماعی به صورت ویروسی منتشر شود و سرمایه گذاران را غافلگیر کند، اقدام خواهند کرد. بسیاری از مردم برنامه ریزی می کنند یا در حال تبادل USDT با USDC، BTC یا سایر استیبل کوین ها هستند.

رفتار مشابهی در زمان انفجار Terra و Celsius مشاهده شد. طبق داده‌های TradingView و KuCoin، قیمت USDC از ۱.۰۰ دلار به ۱.۰۶-۱.۱۹ دلار در ۱۲ می افزایش یافت. در همان روز، ارزش USDT برای مدت کوتاهی به ۰.۹۸ دلار و ۰.۹۴ دلار کاهش یافت.

گیره USDC/USD.منبع: Trading View

نوسانات قیمت و اسپرد بین صرافی ها می تواند تبدیل استیبل کوین را پرهزینه کند و تجربه مبادله از یکی به دیگری یا از آلت کوین به استیبل کوین می تواند ناخوشایند باشد.

میخ های دلار USDT و USDC قابل توجه هستند.

پیش بینی قیمت بیت کوین

سقوط ۸ نوامبر سرانجام قیمت بیت کوین را از محدوده ۱۴۶ روزه که بین ۲۴۵۰۰ تا ۱۸۶۰۰ دلار در نوسان بود خارج کرد.

نمودار ۱ روزه BTC/USDT.منبع: Trading View

این یک شکست قابل توجه در محدوده است و از نقطه نظر تحلیل تکنیکال، عدم جبران این محدوده و افزایش فروش، قیمت را از شکاف نمایه حجم کاهش می دهد و پشتیبانی در محدوده ۱۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار ممکن است یافت شود.

ناامید کننده است، اما این واقعیت فعلی است.

اگر بیت کوین بتواند دسته ۱۸۰۰۰ دلاری را به دست آورد و نگه دارد، حداقل قیمت به محدوده قبلی خود باز می گردد که نشانه خوبی است.

یک نگاه اجمالی به نمودار اتر (ETH) نشان‌دهنده تنظیمات مشابهی است که در آن اتریوم از محدوده ۱۴۸ روزه بین ۲۰۰۰ تا ۱۲۵۰ دلار خارج شد، اما قیمت قبلاً محدوده قبلی خود را به دست آورده است.

نمودار ۱ روزه ETH/USDT.منبع: Trading View

معامله گران نزولی اهداف نزولی خود را در ۷۰۰ دلار تعیین کرده اند، اما جالب است که ببینیم چگونه قیمت حدود ۱۲۵۰ دلار بهبود می یابد.

مربوط: جنسیس تریدینگ ۱۷۵ میلیون دلار وجوه قفل شده در FTX را فاش می کند

بازار پایه قوی تری می خواهد

بسیاری از شرکت‌ها و گروه‌های سرمایه‌گذاری متمرکز بر کریپتو به تحقیقات FTX و Alameda اشاره کرده‌اند. این همچنین به این معنی است که همین شرکت ها دارای حفره هایی در ترازنامه خود هستند.

برخی از این شرکت‌های کریپتو بومی نیز کیسه‌های قابل توجهی از آلت‌کوین‌های مختلف و توکن‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را در اختیار دارند. بسیاری از این ذخیره‌سازی‌های بیت کوین، آلت‌کوین‌ها و توکن‌های DeFi را می‌توان در صرافی‌های لحظه‌ای در بازار فروخت تا از زیان‌های فعلی جبران شود، وام‌ها پرداخت شود و تعهدات مشتری انجام شود.

آلت کوین ها در حال حاضر به طور قابل توجهی کاهش یافته اند و برخی از آنها نسبتاً نقدشونده نیستند، بنابراین افزایش فروش می تواند فشار نزولی قوی بر قیمت ها وارد کند.

قبل از سرمایه‌گذاری در چیزی که به نظر می‌رسد یک بار در طول عمر کاهش می‌یابد، سرمایه‌گذاران باید عمیق‌تر در برخی از دارندگان اکثریت توکن/پروژه برای دیدن ارزش چند میلیارد دلاری FTX بپردازند. باید به خاطر داشته باشید که وجود دارد انفجار هنوز به طور کامل در سراسر بخش احساس نشده است.

اکنون زمان آن است که تحقیقات خود را انجام دهید و قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، دقت لازم را انجام دهید.

این خبرنامه توسط Big Smokey، نویسنده The Humble Pontificator Substack و نویسنده مقیم خبرنامه Cointelegraph نوشته شده است. هر جمعه، Big Smokey بینش‌های بازار، روش‌های روند، تجزیه و تحلیل و تحقیقات اولیه در مورد روندهای بالقوه در حال ظهور در بازار کریپتو را می‌نویسد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Big Smokey

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا