اخبار ارز دیجیتال

۲۷۰۰۰ درخواست در سال گذشته: کلیدهای همکاری برای تیم تحقیقاتی Binance

تیم تحقیقاتی و اطلاعاتی بایننس در کمک به سازمان های مجری قانون جهانی در شناسایی و مبارزه با جرایم مرتبط با رمزنگاری نقش مهمی ایفا می کند.

جنایات تاریخی با هک‌ها، کلاهبرداری‌ها و کلاهبرداری‌های چند میلیون دلاری، ردپای بدنامی را در اکوسیستم ارزهای دیجیتال به جای گذاشته‌اند.

از زمان تولد بیت کوین در سال ۲۰۰۹، گزارش های تحقیقاتی مختلف استفاده از ارزهای دیجیتال را به روش های غیرقانونی، با درجات مختلف شدت، برجسته کرده اند. در حالی که این روند آمده و رفته است، ارزهای دیجیتال هنوز به عنوان ابزاری برای تسهیل پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​سایر جرایم جدی دیده می شوند. .

شیوع جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال ناگزیر به توسعه ابزارها و خدمات بهتر برای ردیابی و ردیابی وجوه در بلاک چین‌های مختلف و صرافی‌های ارزهای دیجیتال منجر شده است. شرکت‌هایی مانند CipherTrace، Chainalysis و Elliptic ابزارهای نظارت و تجزیه و تحلیل را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند، اما برخی از بزرگترین بازیگران بخش تحقیقات و نظارت خود را برای شناسایی نقل و انتقالات غیرقانونی در پلتفرم‌های خود دارند.

بایننس یکی از آنهاست و صرافی های آن در چندین حوزه قضایی در سراسر جهان فعالیت می کنند. ردپای جهانی آن مستلزم افزایش نظارت بر عملیات آن است که توسط بخش تحقیقات و اطلاعات بایننس انجام می شود.

کوین تلگراف با نیلز اندرسن روده رئیس بخش و جنیفر هیکس مدیر ارشد در نشست وب در لیسبون مصاحبه کرد تا درباره نقش تیم در سازمان و نقش جامعه بزرگتر ارزهای دیجیتال و اجرای جرم و جنایت بحث کند. فضای فاش شد.

کارشناس صنعت

هر دو نفر تجربه زیادی در این زمینه دارند. Andersen-Röed از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ از طریق دفتر سیاسی هلند، واحد وب تاریک خود را رهبری کرد. او سپس برای تیم تخصصی وب تاریک یوروپل به مدت سه سال قبل از پیوستن به بایننس کار کرد.

حرفه نظامی هیکس شامل خدمت به عنوان یک رمزنگار در نیروی دریایی ایالات متحده از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ بود. او سپس به عنوان یک محقق ارشد جرایم سایبری در Chainalysis از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ خدمت کرد، پیش از نقش فعلی خود در Binance، در کارهای تحقیقاتی حرفه ای.

گرت جنکینسون از Cointelegraph به همراه جنیفر هیکس، مدیر ارشد تحقیقات و اطلاعات در بایننس، و نیلز اندرسن رید، رئیس بخش، در نشست وب در لیسبون در نوامبر ۲۰۲۲.

Andersen-Röed مسئول نظارت بر منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا و مدیریت طیف گسترده ای از فرآیندهای انطباق تعبیه شده است. این شامل نظارت بر تراکنش و استوری برد و همچنین تشدید مسائل جدی تر است.

افسران سابق مجری قانون در تیم من وجود دارند، بنابراین همه ما روی انواع پرونده های جنایی کار کردیم، از باج افزار گرفته تا پرونده های سنتی مربوط به عناصر رمزنگاری.

هیکس جهت مشخص تری را در سراسر تیم جهانی ارائه می دهد و واحد تحقیقات ویژه را رهبری می کند. تیم او بر جنایات فراملی و مرتبط با افراط گرایی تمرکز دارد و از تخصص در تامین مالی تروریسم استفاده می کند.

درخواست‌ها از سرتاسر جهان می‌آیند. این می‌تواند اروپا، ایالات متحده، تروریسم اسلامی باشد، اما هر چیزی با رویدادهای شدید که می‌تواند به ارزهای دیجیتال مرتبط باشد.»

بخش هیکس همچنین روی پرونده های مربوط به مواد کودک آزاری، جنایات خشونت آمیز و پرونده های تحریم کار کرده است.

مشغله کاری

بایننس، مانند بسیاری از صرافی‌های دیگر، یک تیم اختصاصی برای رسیدگی به درخواست‌های نظارت عمومی و درخواست‌های اطلاعات شخصی دارد. پرس و جوهای پیچیده تر یا فوری به بخش های خاص اختصاص داده می شود.

دسترسی جهانی صرافی به این معنی است که بخش Andersen-Röed مشغول است و معمولاً درخواست ها را به طور متوسط ​​در چند ساعت تا سه روز کاری پردازش می کند. با توجه به حجم عظیم درخواست هایی که در سال ۲۰۲۱ پردازش خواهند شد، این کار کوچکی نیست.

“بار کلی پرونده بسیار زیاد است. به عنوان مثال، برای تیم پرونده ما، سال گذشته ۲۷۰۰۰ درخواست داشتیم که فکر می کنم در مدت زمان بسیار کوتاهی رسیدگی شد.”

این شامل آنچه او به عنوان “کار فعال” توصیف می کند، نمی شود. به عنوان مثال، این می تواند شامل مواردی از هک باشد که در آن تیم به دنبال قرار گرفتن در معرض بایننس، بررسی و اقدام در سطح مبادلات است.

“اگر ما علاقه مندی به یک آژانس اجرای قانون خاص در یک کشور خاص را ببینیم یا متوجه شویم، با آنها تماس خواهیم گرفت و ببینیم که آیا می توانیم با هم کار کنیم.”

کار گروهی

تیم تحقیقاتی Binance همچنین در پروژه‌های مقیاس بزرگ مرتبط با کلاهبرداری، تأمین مالی تروریسم و ​​حملات باج‌افزاری که Andersen-Röed آن‌ها را به عنوان اولویت‌های اجرای قانون فهرست کرده است، درگیر است.

شفافیت شبکه بلاک چین همچنین به این معنی است که تیم تحقیقاتی Binance هیچ کمبودی برای انجام دادن ندارد. این نیاز به یک محدوده از پیش تعریف شده برای مدیریت حجم کار و کار تحقیقاتی دارد. این به این دلیل است که انتقال غیرمجاز وجوه ممکن است به پلتفرم بایننس ختم شود.

“اگر هکی پیدا کنیم، حتی اگر به پلتفرم ما نرسد، می‌توانیم آن را از طریق بلاک چین ردیابی کنیم. یا به پلتفرم برسد یا کاربر ممکن است اقدام به پولشویی کند و بلافاصله می‌توان اقدام کرد.”

تیم تحقیقاتی Binance همچنین دارای آژانس های خارجی است که به دنبال کمک هستند. هیکس به شوخی گفت که این دپارتمان “به صورت ساعتی” تماس می گیرد، اما در واقعیت تخصص آنها مورد تقاضا و تاثیرگذار است.

پاسخ به صدها درخواست مجری قانون کار قابل توجهی است، اما هیکس بر تلاش‌های تیمش برای راهنمایی و کمک به تحقیقاتی که ممکن است خارج از حوزه نفوذ تبادل باشد، تأکید کرد. این شامل نه تنها ارائه اطلاعات درخواستی، بلکه فرآیندهای فکری و تحلیلی ما نیز می‌شود. به شیوه ای مشارکتی رویکرد می کند.

“اگر فکر می کنیم راه بهتری برای دریافت پاسخ هایی که برای تحقیق خود نیاز داریم وجود دارد، به شما خواهیم گفت که چگونه. هیچ کدام وجود ندارد.”

تحقیقات دو طرفه است. همانطور که هیکس توضیح داد، بایننس برای نظارت بر جرایم مرتبط با رمزنگاری و نقل و انتقالات غیرقانونی وجوه به ابزارهای تجاری و پلتفرم‌های اطلاعاتی تهدیدات متکی است.

“صنعت اطلاعاتی تهدید مملو از تحلیلگران بزرگ ضد تروریسم است که من در گذشته با آنها کار کرده ام. ما شبکه ای داریم با آنها

دست هدایت کننده

در حالی که سازمان‌های مجری قانون برتر جهان برای مقابله با جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال غریبه نیستند، تیم تحقیقاتی بایننس همچنین از آژانس‌هایی پشتیبانی می‌کند که هنوز در حال یادگیری نحوه برخورد با این نوع جرایم هستند.

اندرسن-روید گفت که اگرچه برخی از کشورها و مؤسسات در کاری که انجام می دهند خوب هستند، برخی دیگر هنوز در حال یادگیری در مورد این بخش هستند و آماده رسیدگی به موارد پیچیده تر ردیابی و مرتبط با رمزنگاری هستند. کمبود ابزار و تخصص را تصدیق کرد:

ما همچنین از مجریان قانون می‌خواهیم که اقدامات پیشگیرانه زیادی را انجام دهند تا اساساً توضیح دهند که ما نه تنها چه کاری انجام می‌دهیم، بلکه چگونه آنها می‌توانند تحقیق کنند. این به ما کمک می‌کند زیرا کیفیت متخصصان ما بهبود می‌یابد.»

تیم تحقیقاتی این زوج بخش مهم اما کوچکی از زیرساخت‌های امنیتی و انطباق بایننس را تشکیل می‌دهند. بخشی که ثبات و امنیت مبادله را تضمین می کند از حدود ۵۰۰ نفر تشکیل شده است.

با این وجود، تأثیر تیم تحقیقاتی نه تنها شناسایی و غیرفعال کردن حساب‌های Binance است که برای جابجایی وجوه غیرقانونی استفاده می‌شوند، بلکه با کمک به اکوسیستم ارزهای دیجیتال گسترده‌تر، یک گام فراتر می‌رود. ممکن است به محافظت کمک کند.

Andersen-Röed بر اهمیت کار واکنشی و پیشگیرانه در ردیابی ارزهای دیجیتال و پرچم گذاری عناصر مجرمانه بالقوه تاکید کرد.

“ما در تلاشیم تا علیه حساب‌ها اقدام کنیم، با مجریان قانون تماس بگیریم تا تحقیقات انجام شود و امیدواریم مجرمان را دستگیر کنیم. من فقط سعی می‌کنم آن را ایمن نگه دارم.”

بازی موش و گربه این تلاش‌ها احتمالاً ادامه خواهد داشت، اما اندرسن-روید معتقد است تلاش‌های تیمش برای ایمن‌تر کردن صنعت در درازمدت نتیجه خواهد داد. همکاری و اطلاع رسانی بخشی جدایی ناپذیر از تلاش های بورس برای دور نگه داشتن بازیگران بد است.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا